خوش آمدید

مسؤولان برای رفع معضل بیکاری در دلوار چاره‌جویی کنند

موضوعات : سیاسی, فرهنگی

 

 حجت الاسلام والمسلمین زاهددوست امام جمعه  دلوارگفت:

رکود و بیکاری دو مشکل عمده کشور و مسأله اشتغال جزو مهم‌ترین مشکل جوانان این منطقه است که باید برای آن چاره‌جویی شود.


به گزارش خبر ساحلی ، حجت‌الاسلام علی زاهددوست در خطبه‌های نماز جمعه این هفته دلوار از حضور پرشور و حماسی و عاشورایی مردم و علی‌الخصوص جوانان دلوار در آیین‌های عزاداری امام حسین (ع)، که  نشان از پیوند ناگسستنی شیعیان با حسین بن علی (ع) است قدردانی کرد. 

 وی افزود: امروز برخلاف تبلیغات دشمنان که برای حضور کم‌رنگ مردم و جوانان در مراسم‌های مذهبی و خصوصا عزاداری امام حسین (ع) تلاش می‌کنند، بحمدلله آحاد مختلف مردم بالاخص نسل نوجوان و جوانان، هر سال باشکوهتر و با حرارت بیشتر از سال‌های گذشته در این محافل حضور پیدا می‌کنند.

امام جمعه دلوار اضافه کرد: باید با همکاری بانیان؛ هیأت‌های عزاداری خصوصا تلاش شورای اسلامی و شهرداری در مرکز دلوار، شرایط را برای برگزاری باشکوه عزاداری‌ها در روز تاسوعا و عاشورا  فراهم کرد و برای نمایش عظمت عزاداری‌ها باید مراسم این دو روز به‌ویژه در روز عاشورا به صورت متمرکز و باشکوه برگزار شود.

زاهددوست اظهار داشت: وجود 3 تا 4 هیأت عزاداری در شهر و قریب 100 هیأت عزاداری در بخش دلوار ظرفیت بسیار بزرگی است که باید با همکاری مردم و مسؤولان از وجود و حضور آنها برای نمایش عظمت و شکوه عزاداری در دلوار استفاده کرد.

وی با اشاره به هتک حرمت عده‌ای بی‌بصیرت به عاشورای حسینی در سال 88 گفت: در جریان فتنه 88 عده‌ای بی‌بصیرت مراسم عزاداری امام حسین (ع) را مورد هتک حرمت قرار دادند که در مقابل این بی‌بصیرتی، مردم با بصیرت ایران به پشتوانه ولایت فقیه به میدان آمدند و حماسه ماندگاری را رقم زدند و فتنه‌گران را در جای خود نشاندند.

امام جمعه دلوار تصریح کرد: جنایت فتنه‌گران در عاشورای 88 و جنایت و کشتار مردم بی‌گناه یمن توسط سعودی‌ها در محرم امسال هر دو به دستور و با حمایت آمریکا اقدام شده است و همه آنان فرمانبردار آمریکا و صهیونیست‌ها هستند.

زاهددوست با اشاره به 23 مهرماه سالروز شهادت پنجمین شهید محراب حضرت آیت‌الله اشرفی اصفهانی امام جمعه وقت کرمانشاه در سال 1361، اضافه کرد: این عالم گرانقدر پس از 80 سال زندگی پرافتخار و سال‌ها خدمت به اسلام و قرآن، توسط یکی از مزدوران آمریکا و منافقین کوردل 23 مهر‌ماه 1361 در سنگر نماز جمعه و در محراب نماز به فیض عظیم شهادت نائل آمد نامش به عنوان پنجمین شهید محراب در تاریخ پر افتخار انقلاب اسلامی ثبت شده است.

وی با اشاره به 24 مهر روز پیوند اولیاء و مربیان بیان داشت: پیوند اولیاء و مربیان در تقویت سطح علمی و تربیتی  دانش‌آموزان بسیار مؤثر است و باید این پیوند در طول سال تحصیلی برقرار و مستمر باشد.

زاهددوست بیان کرد: ‌بدون تردید امروز کانون اصلی جنگ نرم دشمنان مدرسه است و برای مقابله با جنگ نرم دشمن و کمک به توفیقات آموزش و پرورش در تربیت فرزندانمان بر مبنای دین و اخلاق؛ باید شاهد مشارکت دو سویه اولیاء و مربیان در سطح مدارس باشیم.

امام جمعه دلوار تصریح کرد:‌ یکی از عوامل مهم و تاثیرگذار در تربیت و موفقیت دانش‌آموزان پیوند صمیمانه خانه و مدرسه و ارتباط مستمر اولیاء دانش‌آموزان با معلمان و مربیان است که متاسفانه این‌ مسأله در بسیاری از مدارس با بی‌توجهی برخی اولیاء و بی‌برنامگی مدارس کم‌رنگ شده است.

وی خاطرنشان کرد:‌ هرگز نباید به این مسأله بصورت سطحی و کم‌اهمیت نگاه کرد بلکه مدارس باید با برنامه‌ریزی مستمر ضرورت این امر مهم را بیش از پیش برای والدین تشریح کنند و والدین هم باید با حساسیت کامل به این موضوع مهم اهتمام کنند و ضمن ارتباط مستمر با مدارس نسبت به کیفیت علمی و تربیتی فرزندان خود از مدرسه مطالبه‌گر باشند.

زاهددوست با اشاره به 26 مهرماه روز تربیت بدنی و ورزش گفت: اسلام در کنار توجه به جنبه‌های روحانی انسان‌ها، به موضوع تربیت جسمانی و ورزش نیز توجه اکیدی دارد.

امام جمعه دلوار اظهار داشت: عقل سالم در بدن سالم وجود دارد، و امروز منشاء بسیاری از بیماری‌های انسان تنبلی و کم تحرکی است لذا ما نیز طبق تاکیدات الهی باید تلاش کنیم تا روح و جسممان سالم و با نشاط بماند.

وی تأکید کرد:‌ ترویج ورزش همگانی یک ضرورت است لذا باید در مدارس، مساجد و مکان‌های عمومی به‌دنبال ترویج ورزش و فرهنگ‌سازی برای انس همه آحاد جامعه به ورزش باشیم.

زاهددوست بیان کرد:‌ از همت اداره ورزش و جوانان  و همچنین ورزشکاران و هیأت‌های ورزشی در استان؛ شهرستان و بخش که با دست خالی و همتی عالی برای ورزش این استان آبروداری می‌کنند تشکر می‌کنم و از این عزیزان می‌خواهم تا تمام توان و کوشش خویش را تا رساندن این بخش به قله‌های افتخار و جایگاه واقعی جوانان خود به کار گیرند.

زاهددوست بیان داشت: افتخار آفرینی ورزشکاران دلوار در رشته‌های مختلف در سطح استان و کشور بویژه فوتبال بزرگسالان  و فوتبال هفت نفره که با تلاش موفقیت‌آمیز یک بازیکن از بخش دلوار و چند بازیکن هم‌استانی در صحنه‌های بین‌المللی حائز مقام ارزشمندی شدند نباید از چشم مسؤولان ورزش استان و کشور پنهان بماند، لذا از مسؤولان ورزش استان و کشور می‌خواهم به این جوانان مستعد توجه و عنایت بیشتری داشته باشند و آنگاه درخشش و موفقیت‌های پی در پی آنان را ببینند.

امام جمعه دلوار با اشاره به انتصاب سرپرست بخشداری دلوار بیان کرد: ایشان بحمدلله به مشکلات و کمبودهای مردم بخش اشراف کاملی دارند و با روحیه عمرانی و بدون داشتن حاشیه‌های سیاسی، انگیزه خوبی برای کار و خدمت دارند که برای ایشان آرزوی موفقیت می‌کنم. 

وی افزود: با توجه به حضور نماینده مردم شریف دشتی و تنگستان در مجلس شورای اسلامی، از تلاش‌ها و پیگیری‌های ایشان برای رفع مشکلات و کمبودهای مردم و منطقه تشکر و قدردانی می‌کنم.

زاهددوست اظهار داشت: دلوار دارای پیشینه تاریخی بلند و مزین به نام سردار مومن و شجاع جنوب سردار شهید رئیسعلی دلواری است لذا شایسته یک احترام و عنایت ویژه‌ای است.

وی با اشاره به اهم مشکلات بخش دلوار همدلی و همکاری و پیگیری مستمر مسؤولان استان و شهرستان عامل حرکت سریع در جهت رفع نیازها و مشکلات مردم است و از نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی خواستار پیگیری رفع مشکلات اساسی بخش دلوار هستیم.

امام جمعه دلوار گفت: مردم منطقه مردمی متدین، محجوب، کم توقع و ولایتمدار هستند و همیشه در  صحنه‌های انقلاب و نظام اسلامی فعال بوده و  آن را جزو افتخارات خود می‌دانند.

زاهددوست گفت: رکود و بیکاری دو مشکل عمده کشور و مسأله اشتغال جزو مهم‌ترین مشکل جوانان این منطقه است که باید برای آن چاره‌جویی شود.

وی اظهار داشت:‌ بحران و معضل آب در دلوار و روستاها زیبنده نظام اسلامی نیست بعد از 38 سال از عمر با برکت انقلاب مردم برخی روستاهای بخش برای ذخیره آب به آب انبار و برای شست‌وشوی ظرف و لباس خود به دریا پناه می‌برند برخی خانواده‌ها به دلیل کم‌آبی به شهرها مهاجرت کرد‌‌ه‌اند مسؤولان به جای واکنش و توجیه این بحران؛ فکری اساسی کنند وعده آقای استاندار برای نصب دستگاه آب‌شیرین‌کن باید از ادامه بحران در تابستان آینده جلوگیری کند.

امام جمعه دلوار گفت: مسأله راه مواصلاتی محور بوشهر به دیر و اتصال آن به شهر دلوار و روستاهای بخش جدی گرفته شود آمار جان سپردن مردم در این جاده فاقد استاندارد و پر ترافیک نگران‌کننده است.

زاهددوست بیان کرد:‌ موضوع معیشت و نان شب مردم بصورت کارشناسی و در اسرع وقت ساماندهی شود نان و معیشت مردم شوخی گرفته نشود مردم خطه ساحل از مسؤولان توقع زیادی ندارند اما برای معیشت آنها چاره‌جویی کنید، طرح آقای استاندار طرح جامعی است امیدوارم نمایندگان مردم در مجلس هم برای اجرایی شدن این طرح حمایت و همراهی کنند.

وی خطاب به نماینده مردم دشتی و تنگستان در مجلس گفت: آقای دکتر شهریاری جلوی کسانی که مردم متدین و موکلان جنابعالی را مفسد و قاچاقچی می‌خوانند به پشتوانه مردم بایستید، مردم حاضرند نانی در سفره شان نباشد اما این انگ زشت و نابجا را به آنان نچسپانند.

امام جمعه دلوار بیان داشت:‌ توسعه و تامین تجهیزات مرکز بهداشت و درمانی شبانه‌روزی دلوار برای یک شهر و 40 روستا لازم و ضروری است، آقایان بگویند از اعتبارات طرح تحول نظام سلامت چرا نصیب سلامت این مردم نشده است.

زاهددوست بیان کرد: کمبود پزشکان متخصص، راه‌اندازی داروخانه شبانه‌روزی و فرسودگی آمبولانس‌ها هم از دیگر مشکلات درمانی در دلوار است.

وی اظهار داشت: از حیث فرهنگی محرومیت مساجد و کمبود خانه‌های عالم و ضرورت راه‌اندازی کتابخانه در روستاهای پرجمعیت جزو مسائلی است که باید به آن عنایت شود.

امام جمعه دلوار بیان داشت: کمبود زیرساخت‌ها و امکانات ورزشی هم در این بخش مشهود است و انتظار به‌حق جوانان توجه به موصوع ورزش و امکانات ورزشی است.

 حضور نماینده محترم مردم دشتی  و تنگستان در مجلس در نماز جمعه دلوار و ایراد سخنرانی در بین دو نماز جمعه و عصر

گزارش تصویری:

 


  • نویسنده : admin
  • تاریخ : جمعه 30 مهر ماه 1395
  • 576 بازدید
  • 3 نظر