خوش آمدید

از احداث 2 نیروگاه جدید در بوشهر تا ترویج شایعات بندر آزاد برای سوء استفاده+تصاویر

سالاری در نشست با خبرنگاران:

خبر ساحلی : سومین نشست استاندار بوشهر با خبرنگاران برای تشریح دستاورد سفر معاون اول رییس جمهور به استان ظهر روز پنج شنبه برگزار شد.

به گزارش "خبر ساحلی " استاندار بوشهر گفت: احداث دو نیروگاه جدید در استان بوشهر قطعی شده و کار مطالعاتی دو نیروگاه دیگر نیز در حال انجام است.

مصطفی سالاری بعد از ظهر امروز در جمع خبرنگاران در ارتباط با مسیر راه‌آهن استان فارس به بوشهر اظهار داشت: احداث راه‌آهن از اولویت‌های اول در پیگیری‌ها بوده است و دلیل در اولویت قرار گرفتن این موضوع نیز اهمیت راه‌‌آهن برای اشتغال، توسعه اقتصادی و رونق کسب و کار است.

سالاری در ارتباط با اهمیت راه‌آهن بیان داشت: در پیگیری‌های صورت گرفته مطرح شده که استان بوشهر در قبال اجرای خط راه‌آهن حاضر است از تمام خواسته‌های خود بگذرد ولی این استان به شبکه ریلی متصل شود.
 


 

استاندار بوشهر یادآور شد: وضعیت رقابتی مودجود که بین دو شهرستان دشتستان و تنگستان صورت گرفته وضعیت مقبولی نیست و باید تا جایی که امکان دارد از مشاجره و بحث پیرامون تغییر مسیر راه‌آهن جلوگیری شود.

وی تصریح کرد: مسیر فعلی راه‌آهن بدون شک دارای کم و کاستی‌هایی می‌باشد ولی مسیر آن از فراشبند تا اهرم هیچ‌گونه تغییری نخواهد کرد.

سالاری یادآور شد: استان بوشهر به دلیل فاصله 10 کیلومتری از برازجان از موضوع راه متضرر می‌شود ولی این موضوع با کارشناسی‌های صورت گرفته طوری طراحی شده که مشکلی را متوجه شهر بوشهر نکند.

وی تاکید کرد: با قول مساعد معاون اول رئیس جمهور انجام پروژه راه‌آهن بوشهر به زوی کار آن شروع خواهد شد.

آزاد راه بوشهر ـ شیراز چهار خطه می‌شود
استاندار بوشهر در ارتباط با آزاد راه شیراز به بوشهر نیز اظهار داشت: قسمتی از مسیر حد فاصل شیراز و بوشهر که دو خطه است در آینده نزدیک پروژه چهار خطه شدن آن انجام خواهد شد.

وی بیان داشت : اچرای پروژه چهار خطه شدن آزادراه بوشهر ـ شیراز 50 درصد اعتبار آن از محل اعتبارات دولتی خواهد بود و مابقی اعتبارات نیز از طریق بخش خصوصی تامین خواهد شد.
 

سالاری با اشاره به برخورد کادر حفاظتی دولت با خبرنگار بوشهری اظهار داشت: این موضوع تعمدی نبوده است و ما پیگیرهای لازم را در ارتباط با حفظ شآن خبرنگاران خواهیم داشت و بدون شک آزرده خاطر شدن خبرنگاران آزرده خاطر شدن ما را به دنبال خواهد داشت.

احداث دو نیروگاه در بوشهر قطعی شد
وی ادامه داد: موضوع احداث دو نیروگاه جدید در بوشهر قطعیت یافته و احداث دو نیروگاه دیگر نیز کار مطالعاتی آن در حال انجام است.

استاندار بوشهر با اشاره به اهمیت خواسته‌های مردم بوشهر در قبال نیروگاه اتمی بیان داشت: موضوع انتقال جابه‌جایی و یا اسکان ساکنان مردم هلیله و بندرگاه به شورای امنیت ملی واگذار شده و آنها در این ارتباط تصمیم‌گیری خواهند کرد و نتایج آن را اعلام خواهند داشت.

وی ادامه داد: به منظور پیگیری خواسته‌های متقابل نیروگاه اتمی و مردم بوشهر یک کمیته راهبری مشترک با نیروگاه که سه عضو آن از معاونان استاندار بوشهر و ریاست آن نیز با استاندار بوشهر است تشکیل خواهد شد.

سالاری اضافه کرد: اجرای فضای سبز نیز در حریم نیروگاه صورت خواهد گرفت تا از مکان‌های بلااستفاده برای منطقه تفریحی استفاده شود.

ترویج شایعات بندر آزاد برای سوء استفاده
استاندار بوشهر گفت: ایجاد بندر آزاد در بوشهر تابع فرایندی طولانی است و برخی برای سوء‌ استفاده از این طرح شایعاتی می‌کنند تا به سود برسند.
 

وی اظهار داشت: در روزهای اخیر عده‌ای سودجو با ارسال پیامک‌های دقیق و حرفه‌ای از منطقه آزاد شدن بوشهر خبر دادند، ولی این موضوع به هیچ وجه صحیح نبوده و احتمال می‌رود شایعه‌کنندگان این خبر قصد دارند با شانتاژ مردم از وضعیت اقتصادی ناشی از این خبر استفاده کنند.

استاندار بوشهر خاطرنشان کرد: اینکه می‌گویند در ارتباط با منطقه آزاد شدن بوشهر جلسه غیرعلنی در مجلس شورای اسلامی برگزار شده، چنین موضوعی اصلا صحت ندارد، زیرا جلسه‌های غیر علنی مرتبط با مسائل حاد و امنیتی است و در ارتباط با منطقه آزاد مجلس جلسه غیر علنی برگزار نمی‌کند.

وی بیان داشت: منطقه آزاد در شهرهای پرجمعیت صورت نمی‌گیرد. منطقه آزاد در نقاطی صورت می‌گیرد که امکان محصور کردن آن وجود داشته باشد و بتوان ورودی و خروجی آن را کنترل کرد.

سالاری اضافه کرد: منطقه آزاد به دلیل اینکه بار فشار برای مردم یک منطقه ایجاد می‌کند، نقطه‌ای را انتخاب کرده‌ایم که هیچگونه امکان بالا بردن قیمت مسکن و سوء استفاده در این زمینه وجود نداشته باشد.

به نوشته فارس، وی اضافه کرد: پیگیری برای منطقه آزاد شدن بوشهر مستلزم پیگیری‌های دقیق و مستمر خواهد بود، ولی در هر صورت با سوءاستفاده‌کنندگان از این جو روانی به‌وجود آمده، برخورد خواهد شد.
 

سالاری تصریح کرد: منطقه آزاد شدن موضوعی نیست که بخواهیم در کوتاه مدت شاهد آن باشیم و موضوع منطقه آزاد در آرمانی بودن شرایط هم بیش از 10 ماه زمان خواهد برد.

وی اضافه کرد: در صورت توافق با موضوع ایجاد منطقه آزاد در بوشهر نهایت سعی خواهد شد که با انتخاب یک منطقه کارشناسی و حساب شده، بار منفی این موضوع هیچگونه تاثیری به بوشهر وارد نکند.


  • 936 بازدید
  • 1 نظر