خوش آمدید

5سیاست جدید دولت در سال 93

5 سیاست جدید دولت در سال 93


معاون وزير صنعت، معدن و تجارت با تاکید بر اینکه تحقق نقشه راه ترسیم شده رهبری عید و تعطیلی نمی شناسد گفت: برای دستیابی به اقتصاد مقاومتی و پیشرفت، اقتصاد باید مردمی شود.

به گزارش "خبرساحلی" به نقل از مهر، علی یزدانی گفت: نقشه راهی که توسط رهبر معظم انقلاب ترسیم شده، با نصب بنر و تابلو و همایش و سمینار محقق و میسر نمی شود، بلکه باید عملگرا بود.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت اظهارداشت: این نقشه راه در واقع، برنامه اجرایی دولت است و هیچ پیچیدگی در اجرا ندارد. به گفته وی، هدف این وزارتخانه تحقق فرمایشات و بیانات رهبر معظم انقلاب در روزهای آغازین سال جدید است و تحقق این فرمایشات، عید و تعطیلی نمی شناسد.

وی تصریح کرد: حرکت به سمت اقتصاد مقاومتی نیاز به استمرار دارد و قرار نیست برای هر تعطیلی، چرخ توسعه کشور متوقف شود. یزدانی تاکید کرد: تلاش برای کاهش رشد تورم، مبارزه با رکود اقتصادی، رونق اقتصادی، هدفمندی یارانه ‎ها با نگرش برخورداری اقشار محروم جامعه از کمک بیشتر و تاکید بر انتقاد برای توسعه و پیشرفت از سیاست های دولت در سال 1393 خواهد بود.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت افزود: تجربه ثابت کرده دولت تولید کننده خوبی نیست و برای تحقق اقتصاد مقاومتی و پیشرفت اقتصادی، اقتصاد باید مردمی شود. وی اظهارداشت: انتقادها باید ساختار سازنده و منصفانه داشته باشد و باید با تقویت نقاط مثبت و از بین بردن نقاط ضعف و تبدیل کردن آنها به فرصت ها، برای پیشرفت کشور تلاش کنیم.

یزدانی یادآور شد: نیاز به انسجام، وحدت و صمیمیت در دستگاه های مختلف و بین آحاد مختلف جامعه از محورهای فعالیت دولت در برنامه های پیش رو خواهد بود. وی با اشاره به تاکید رهبر معظم انقلاب در خصوص شعار سال و سنوات گذشته به موضوع فرهنگ در جامعه گفت: پایه فرهنگ، اخلاق است و اگر اخلاق نیک در جامعه ترویج پیدا کند فرهنگ هم جای مناسب خود را پیدا کرده و فرهنگ اصیل و درست در جامعه گسترش پیدا خواهد کرد.

به گفته معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت، خط مشی دولت بر تدبیر و اعتدال است و پرهیز از تندروی و افراط و تفریط در تمام زمینه ها اعم از سیاسی، اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی از تاکیدات دولت تدبیر و امید است.

وی گفت: موضوع مدیریت جهادی مختص به فرد یا قشر خاصی نیست و برای یک مدیریت جهادی نیاز است تمام آحاد جامعه در کنار هم در سازندگی کشور تلاش کنند. یزدانی افزود: این مدیریت و سازندگی جهادی در سال های هشت سال دفاع مقدس و سازندگی های پس از آن در روحیه تمام افراد ایران اسلامی وجود داشت و امروز نیز کشور نیازمند همان روحیه و انرژی است.

این مقام مسئول در وزارت صنعت، معدن و تجارت بیان داشت: بیشترین محور فرامین مقام معظم رهبری در سال های گذشته و به خصوص در شعار سال جاری معطوف به مسائل اقتصادی و صنعتی است و این مسوولیت تمامی بخش های دولتی و صنعتی در کشور را سنگین و حساس خواهد کرد و باید همه در این حوزه هوشیار باشیم.

وی یاداور شد: باید از کارهای روزمره در دستگاه های دولتی پرهیز کرد و هر آنچه که قابلیت واگذاری به بخش خصوصی را دارد، باید واگذار شود. یزدانی افزود: از جمله ویژگی های اقتصاد مقاومتی این است که مردم بنیاد اقتصاد هستند و اقتصاد باید به خود مردم سپرده شود و در این راستا دولت وظیفه نظارتی، برنامه ریزی و هدایتگری را دارد؛ اولویت های اقتصادی توسط دولت تعیین می شود و مردم با تدبیرهای مناسب اجرای آن را بر عهده خواهند گرفت.


  • نویسنده : admin
  • تاریخ : شنبه 9 فروردين ماه 1393
  • 658 بازدید
  • 0 نظر