خوش آمدید

4 خروجی پرسپولیس در فصل نقل و انتقالات را بشناسید

موضوعات : ورزشی

4 خروجی پرسپولیس در فصل نقل و انتقالات را بشناسید


آنطور که از شواهد پیداست و مدیران جدید پرسپولیس هم مهر تایید به آن زده‌اند، علی دایی در راس کادر فنی این تیم خواهد ماند و طبق قراردادش به دنبال هدف سال دوم خود می‌رود. قراردادی که مضمون آن قهرمانی در لیگ برتر و حضور موفق در لیگ قهرمانان آسیا است. علی دایی در لیگ چهاردهم از تیمش قهرمانی می‌خواهد اما طبیعی است که برای رسیدن به این هدف بزرگ ابزار مناسبی در اختیار داشته باشد.

می‌گویند علی دایی از حدود 10 روز قبل لیست مد نظر خود را تهیه کرده و در اختیار محمد پنجعلی قرار داده است. ظاهرا دایی خواستار این است تا اسکلت تیم فصل قبل را حفظ کند و تغییرات اندکی به آن بدهد. او می‌داند تغییرات گسترده در ترکیب پرسپولیس که تقریبا هر فصل گریبانگیر این تیم می‌شود برای مربیان این تیم مشکل‌ساز شده و ناهماهنگی‌ها و ناآگاهی بازیکنان جدید از شرایط تیم بزرگی مثل پرسپولیس در هفته‌های ابتدایی، تیم را با مخاطراتی جدی مواجه می‌کند.
حالا سوال این است که دایی از تیم سال قبل خود چند نفر را می‌خواهد و به جدایی کدام یک از بازیکنانش رضایت می‌دهد.

گفته می‌شود در بین بازیکنان فصل قبل پرسپولیس تقریبا همه مورد قبول دایی هستند و شاید تنها نفراتی مثل فرزاد حاتمی، سیدصالحی و دهنوی به راحتی جدا شوند. البته نکته مهم اینجاست که حتی اگر دایی راضی به حفظ همه بازیکنانش باشد باید دید کدام یک از بازیکنانی که قرارداد ندارند حاضر می‌شوند در پرسپولیس بمانند.
در این میان به نظر می‌رسد سرنوشت برخی بازیکنان به تصمیم هم تیمی‌های‌شان مربوط می‌شود. مثلا اگر نیلسون بماند، رضا محمدی همچنان دوست دارد در کنار دوست صمیمی‌اش حتی به عنوان مشوق روی نیمکت و تمرین‌ها بماند و کنار کوریا باشد. امیر عابدزاده البته می‌خواهد برود جایی که بازی کند و جدایی او قریب‌الوقوع است.

در خط دفاع سرنوشت رضا نورمحمدی به دو هم پستی قدرش، محسن بنگر و سیدجلال بستگی دارد. به طوری که اگر سیدجلال و بنگر در تیم بمانند بعید است نورمحمدی در پرسپولیس بماند. تازه این در حالی است که خانزاده هم شاید به پرسپولیس برگردد و دوباره در خط دفاع این تیم بازی کند. سرنوشت میثم حسینی هم ظاهرا وابسته به مهرداد پولادی است. اگر بعد از جام جهانی پولادی از پرسپولیس جدا شد میثم حسینی هم راحت قراردادش را تمدید خواهد کرد.  در خط میانی هم اگر دهنوی از پرسپولیس جدا شود دایی باید دنبال یک هافبک دفاعی ششدانگ مثل مهدی کیانی باشد و البته یک بازیکن جوان و قابل را در این پست جذب کند تا در کنار کفشگری و حقیقی بازی دهد و به کمبود بازیکن برنخورد.

جلوتر که می‌رویم اوضاع کمی ساده‌تر به نظر می‌رسد. صادقیان، عالیشاه، عباس‌زاده در پرسپولیس ماندنی‌اند. البته به غیر از صادقیان دو نفر دیگر با باشگاه قرارداد دارند و در مورد پیام هم اگر او در ایران بماند – که احتمالش زیاد است – برای پرسپولیس بازی خواهد کرد.

در مورد علی عسگری، محمد نوری و خلعتبری شاید نتوان به صراحت صحبت کرد. البته با بقای دایی در راس کادر فنی به احتمال زیاد نوری در پرسپولیس خواهد ماند؛ به عبارتی برای نوری چه جایی بهتر از پرسپولیس؟

در مورد علی عسگری اما بازگشت میلاد غریبی و حفظ محسن مسلمان شاید برایش نگران‌کننده باشد، چرا که آنها در بال‌های چپ و راست عرصه را بر عسگر تنگ می‌کنند. شاید اگر قرار باشد او به اندازه فصل اخیر در ترکیب قرار بگیرد ماندن در پرسپولیس به صلاحش نیست و اگر غریبی برگردد و بقیه بال‌ها تهاجمی در تیم بمانند دایی هم با جدایی این بازیکن مخالفتی نداشته باشد. اوضاع و احوال خلعتبری را هم که همه می‌دانند. اگر او مجبور به بازگشت به امارات نباشد و البته پیشنهاد‌های خوب داخلی وسوسه‌اش نکند در پرسپولیس می‌ماند، چرا که دایی به توانایی‌هایش اعتقاد کامل دارد.

در خط حمله احتمال ماندن سیدصالحی و فرزاد حاتمی زیاد نیست و علی دایی هم ظاهرا با رفتن آنها موافق است، در حالی که با ماندن عباس زاده  و برگرداندن یونس شاکری یک مهاجم خوب جذب شود؛ یکی مثل محمد غلامی، کریم انصاری فرد یا رضا نوروزی. بازگرداندن هادی نوروزی از نفت هم می‌تواند انتخاب دیگری برای دایی باشد.

روی هم رفته تمام این حرف‌ها در گمانه زنی است چرا که دایی و اطرافیانش لیست درخواستی و لیست سیاه را لو نمی‌دهند و باشگاه هم هنوز وارد نقل و انتقالات نشده. فقط باید منتظر ماند؛شاید از یکی دو روز دیگر خبرها در این حوزه کمی داغ‌تر شود.

 


  • 579 بازدید
  • 0 نظر