خوش آمدید

گزینه مورد حمایت استان برای ریاست سازمان صنعت، معدن و تجارت/ گزینه احتمالی معاونت سیاسی استاندار/خودکشی یک زندانی فراری و ....

خبرهایی کوتاه از گوشه و کنار استان:
ساحلی :احتمال معرفی یکی از فرمانداران کنونی و همچنین «م» از مدیران استانداری به عنوان معاون سیاسی امنیتی استانداری بوشهر جدی شده است. پرآور که از دوره استانداری حسنوند.....

خبرهایی کوتاه از گوشه و کنار استان:
ساحلی :احتمال معرفی یکی از فرمانداران کنونی و همچنین «م» از مدیران استانداری به عنوان معاون سیاسی امنیتی استانداری بوشهر جدی شده است. پرآور که از دوره استانداری حسنوند.....
 • اختلافات میان شورای شهر و شهردار بوشهر جدی شده است. براین اساس قرار شد محل نشستن شهردار در جلسات شورا پس از اعضا  و نه در کنار هیات رئیسه باشد که گفته می شود شهردار با این تصمیم مخالفت کرده است. در پی تقابل پیش آمده، رستمی معاون عمرانی استاندار در جلسه سه شنبه گذشته شورای شهر حضور یافته و در نشستی غیرعلنی به بررسی شکایت دو طرف پرداخت. اگرچه پادرمیانی وی باعث نشستن شهردار در محل قبلی اش در شورا شد، اما این موضوع نشان از جدی بودن اختلافات میان شورا و شهردار دارد که تاکنون رسانه ای نشده یود. گفته می شود نامه تند شهردار خطاب به شورا یه دلیل رد شدن یک لایحه، باعث واکنش بعدی درباره محل نشستن وی در جلسات شده است.
 • در حالی از عبدالله آورا به عنوان گزینه مورد حمایت استان برای ریاست سازمان صنعت، معدن و تجارت بوشهر یاد می شود که در بررسی های وزارتخانه، نداشتن رابطه استخدامی با این سازمان شانس وی را کاهش داده است. وی استاد دانشگاه و مدیرکل سابق دفتر سیاسی استانداری می باشد.
 • احتمال معرفی یکی از فرمانداران کنونی و همچنین «م» از مدیران استانداری به عنوان معاون سیاسی امنیتی استانداری بوشهر جدی شده است. پرآور که از دوره استانداری حسنوند عهده دار این معاونت بوده، بازنشسته می باشد
 • براساس اعلام مرکز پژوهش های بازرگانی، در سال های 90 تا 92 که افزایش قیمت شیر منجر به کاهش خرید از این ماده لبنی شده، بوشهر در میان استان هایی با پایین ترین میزان مصرف سرانه شیر و مواد لبنیاتی اعلام شده است. سرانه مصرفی شیر در بوشهر 30.3 درصد بوده است. استان های هرمزگان، ایلام و سیستان و بلوچستان نیز در خصوص مصرف سرانه شیر و موادلبنی طی سالهای مورد بررسی رتبه نامناسب تری نسبت به بوشهر داشته اند.
 • با گذشت بیش از یکسال از برگزاری انتخابات شوراهای شهر و ریاست جمهوری، اما بسیاری از مجریان انتخابات در استان بوشهر همچنان پیگیر حق الزحمه خود هستند. بیشترین میزان بدهی وزارت کشور مربوط به افرادی است که در ایام انتخابات در بخش آی تی فرمانداری و بخشداری ها فعالیت داشته و از زمستان 91 به دلیل فرآیند ثبت نام الکترونیکی انتخابات از جمله نام نویسی نامزدهای شورای شهر، در آن مقطع جذب این فعالیت شدند.
 • برخی والدین نوزدان بوشهری نسبت به عدم نام نویسی از افراد متولد شده برای دریافت یارانه نقدی انتقاد دارند و می گویند: با وجود مراجعه به مراکز پلیس +10، اما متصدیان مربوطه اعلام می کنند فعلا بخش نام نویسی افراد جدید برای یارانه بسته شده و ثبت نامی انجام نمی دهند.
 • هیات دولت بخشودگی سود و معوقات کشاورزان برخی مناطق خسارت دیده کشور از جمله بوشهر را تصویب و توسط معاون اول رییس جمهور ابلاغ کرد. در ابلاغیه این مصوبه آمده: معاونت برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی رئیس‌جمهور پرداخت یارانه سود (مابه‌التفاوت سود تعیین‌شده سهم متقاضی تا نرخ‌های مصوب شورای پول و اعتبار) و مانده مطالبات معوق شامل مجموع اصل و سود تسهیلات اعطایی در سال‌های 91 تا 93 به خسارت‌دیدگان ناشی از حوادث غیرمترقبه را تضمین و تعهد می‌نماید که هزینه‌های یادشده را پس از اعلام بانک مرکزی در لایحه بودجه سال بعد پیش‌بینی و منظور نموده و به شبکه بانکی پرداخت نماید. این مصوبه شامل خسارت دیدگان 12 استان سیستان و بلوچستان، بوشهر، یزد، خراسان جنوبی، هرمزگان، ایلام، فارس، کرمان، چهارمحال و بختیاری، گیلان، مازندران و خراسان شمالی است.
 • براساس گزارش یک نهاد نظارتی مستقل، خاک عسلویه در زمره آلوده ترین خاک های کشور است. در این گزارش، خاک پیرامون مناطق نفتی در خوزستان و همچنین جنوب تهران به دلیل فاضلاب شهری دارای آلودگی بالا برای فعالیت کشاورزی اعلام شده است.
 • خبر می رسد شماری از استخدامی های استانداری در سال های اخیر که متعهد به 10 سال خدمت در شهرستان ها شده بودند، بجای حضور در فرمانداری و بخشداری ها، در حوزه های ستادی استانداری در بوشهر فعالیت می کنند. این موضوع انتقاد گروهی دیگر از این استخدامی ها را در پی داشته که به این شرط تن داده و روانه شهرستان ها شده اند. آنها می گویند معاون سابق توسعه مدیریت و منابع انسانی استانداری بوشهر به شکایت های ما رسیدگی نکرد، اما انتظار داریم زرین فر معاون کنونی برخوردی عادلانه در این خصوص داشته باشد یا آنکه زمینه حضور ما در مرکز استان را فراهم نماید.
 • دست آخر اینکه شنیده می شود یک زندانی که در مرخصی به سر می برده است، هفته گذشته در یکی از شهرهای شمالی استان دست خودکشی زد.

 • 907 بازدید
 • 0 نظر