خوش آمدید
خبر ساحلی

پیام عالی‌پور بخشدار دلوار بمناسبت روز خلیج فارس

عبدالرضا عالی‌پور بخشدار دلوار: ما مردمان این کهن دیار مفتخریم که مدال حراست و پاسداری از خلیج تاابدفارس را از گذشته تاکنون به پهنای تاریخ این سرزمین بر سینه داریم .

خلیج فارس براى ما ایرانیان خصوصا مرزداران و مردمان خطه جنوب که در واقع پاسداران حریم این کهن دیار غیرت و مردانگی هستند ، تنها یک نام نیست بلکه بخش عظیم و لاینفکی از تاریخ مردمان سرزمینى مقدسی است که نقش بزرگى در شکل گیرى و پیشرفت علم و تمدن بشرى داشته است.
ما مردمان این دیار امروز مفتخریم که هم در گذشته با رشادتهای سردارانی چون رئیسعلی دلواری ، احمد خان تنگستانی ،زائر خضر خان اهرمی و غضنفر السلطنه های برازجانی و خالو حسین های بردخونی دشتی و هم در عصر حاضر با حماسه های  شهیدانی چون نادر مهدوی و هم اکنون با حضور قدرتمند نیروهای دریایی سپاه  و ارتش و نیز مردمان دلیری که علاوه بر ارتزاق از نعمت های سرشار این آبراه بزرگ به نوعی پاسدار این خلیج تا ابد فارس نیز هستند ؛ نگذاشته ایم چشم طمع دشمنان به این نظام بیفتند و به  این پاسداری و حراست از حریم دریایی میهن خویش بر خود می بالیم.
اینجانب با گرامیداشت این روز فرخنده، فرصت را مغتنم می شمارم یاد و خاطره تمامی شهدا و مجاهدانی را که با فداکاری خالصانه و نثارجان خویش در مقابل زیاده خواهی‌های دشمنان ایستادگی کردند و حتی یک وجب از خاک پاک میهن را به دست بیگانه نسپردند ، گرامی داشته و امیدوارم نسل های آینده با استواری و  تلاش و کوشش خستگی ناپذیرشان، از این میراث گرانبها پاسداری و با حفظ اصالت و هویت آن، موجب سربلندی ایران و روسیاهی و پشیمانی دشمنان تاریخ و فرهنگ درخشان دینی و ملی مان شوند . ان شاءالله.

کپی
لینک اشتراک گذاری

  • 46 بازدید
  • 0 نظر