خوش آمدید

نشست خبری رئیس کمیته امداد اهرم با خبرنگاران تنگستان

یا حسینی رییس کمیته امداد امام خمینی (ره) تنگستان :

در بخش مشارکت های مردمی شامل طرح اکرام و صندوق های صدقات، مردم همکاری بسیاری خوبی با ما دارند و در حال حاضر همه ی ایتام در بخش مرکزی تنگستان، تحت حمایت طرح اکرام و خیرین می باشند.


رییس کمیته امداد تنگستان خبر داد: مقام اول پرداخت تسهیلات اشتغالزایی عشایری روستایی در بین ادارات استان | ۲۴۳ کودک دچار سوتعزیه در بخش مرکزی تنگستان

نشست خبری ریاست کمیته امداد امام خمینی (ره) تنگستان (اهرم) بمناسبت آغاز هفته احسان و نیکوکاری، با حضور ابراهیم یاحسینی رییس این نهاد و جمعی از اصحاب رسانه تنگستان برگزار شد.

ابراهیم یاحسینی با اشاره به اینکه اولویت اصلی کمیته امداد تنگستان توانمندسازی مالی و اقتصادی خانوارهای تحت پوشش می باشد، اظهار داشت: با حمایت دولت، تا کنون کمیته امداد تنگستان بالغ بر ۲ میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان تسهیلات در قالب طرح اشتغالزایی عشایری روستایی پرداخت کرده که بهمین دلیل حائز مقام نخست پرداخت تسهیلات در بین ادارات استان می باشد.

یاحسینی با بیان اینکه تمام خدمات و طرح های کمیته را در قالب فرهنگی آموزش اجرا می کنیم اضافه کرد: در سال ۹۷، تعداد ۳۸۱ نفر از اقدامات فرهنگی کمیته شامل اردوهای زیارتی سیاحتی، کانون های فرهنگی و تابستانه، طرح فلاح، سفر عتبات عالیات و ... بهره مند شده اند که این خدمات برای همه سنین و اقشار از جمله سالمندان، دانش آموزان و دانش جویان و زنان سرپرست خانوار بوده است.

رییس کمیته امداد تنگستان خاطر نشان کرد: امسال یک انقلاب در حوزه مسکن رخ داد که با دو طرح، ساخت منازل مسکونی در حال اجرا شدن است. طرح نخست با همکاری سپاه پاسداران و ستاد اجرایی فرمان امام عملیات  احداث منازل مسکونی در روستاها در حال اجراست و همچنین یک تفاهم نامه احداث ۱۰۰۰ واحد مسکونی در سطح شهرها و روستاهای استان ما بین استانداری و کمیته امداد منعقد شده که از این تعداد، ۷۲ واحد سهم بخش مرکزی شهرستان تنگستان می باشد.

یاحسنی بیان داشت: متاسفانه اکثر افراد تحت پوشش ما در سنین بالا و سالمند می باشند و همین امر باعث شده که در حوزه درمان با توجه به اعتبارات موجود، جوابگوی مشکلات درمانی افراد تحت پوشش نباشیم. همچنین آمار ۲۴۳ کودک دچار سوتغزیه در بخش مرکزی شهرستان میباشد که با تفاهم نامه ای که با شبکه بهداشت و درمان منعقد کردیم، به شکل اعتباری مبالغی برای کمک به این قشر آسیب دیده در نظر گرفته شده است.

وی در حوزه مشاوره نیز یادآور شد: اولویت اول ما جلوگیری از طلاق و اعتیاد در بین خانوارهای تحت پوشش می باشد که در همین راستا با انعقاد تفاهم نامه با نهادهایی مثل بهزیستی و همچنین کلینیک های تخصصی مشاوره، تا مرحله آخر مواردی مثل طلاق را رصد کرده و کار مشاوره افراد تحت پوش را دنبال میکنیم. در سال ۹۷ تا کنون ۳۰۵ خانوار از مشاوره های تخصصی کمیته امداد بهره مند شده اند.

ابراهیم یاحسینی گفت: بیشترین خدمات کمیته امداد در بخش پرداخت مستمری مددجویان می باشد که مجموعا ۲۴۱۳ نفر در بخش مرکزی شهرستان از همه ی خدمات کمیته بهره مند می شوند. خوشبختانه مبلغ این مستمریها در دو سال گذشته با کمک دولت، سه برایر افزایش یافته و همین امر باعث شده خیلی از مشکلات مددجویان مرتفع شود.

وی از اهدای کالای حمایتی و بسته های تشویقی برای نوعروسان تحت پوشش خبر داد و افزود: امسال ۶۷ مورد ازدواج در بخش مرکزی شهرستان داشتیم که همگی از کالاهای حمایتی کمیته امداد بهره مند شده اند.

رییس کمیته امداد امام خمینی (ره) تنگستان در ادامه تصریح کرد: در بخش مشارکت های مردمی شامل طرح اکرام و صندوق های صدقات، مردم همکاری بسیاری خوبی با ما دارند و در حال حاضر همه ی ایتام در بخش مرکزی تنگستان، تحت حمایت طرح اکرام و خیرین می باشند.

ابراهیم یاحسینی در پایان گفت: جشن نیکوکاری امسال در روز پانزدهم اسفند در تمامی مدارس بخش مرکزی تنگستان برپا خواهد بود؛ همچنین تمامی هزینه های جمع آوری شده، طبق تفاهم نامه منعقد شده با آموزش و پرورش، به خود مدارس برگردانده خواهد شد.

گزارش تصویری:


  • نویسنده : admin
  • تاریخ : سه شنبه 14 اسفند ماه 1397
  • 163 بازدید
  • 6 نظر