خوش آمدید

نتیجه مقاومت، جنگ و خشونت نیست/مذاکره با دشمن در شرایط فشار، خطای استراتژیک است

حجت الاسلام والمسلمین زاهددوست امام جمعه دلوار:

مخالفان مقاومت همواره القاء می‌کنند که نتیجه مقاومت، جنگ و خونریزی است اما این پندار صد در صد غلطی است.


به گزارش خبرساحلی،حجت الاسلام علی زاهددوست در خطبه‌های این هفته نماز جمعه شهر دلوار با اشاره به بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامی در مراسم سالروز ارتحال امام اظهار داشت: اندیشه‌ مقاومت، قدرتمندترین سلاحِ یک ملّت است؛ پس طبیعى است که دشمن بخواهد این سلاح را از دست ملّت ایران بگیرد.

امام جمعه دلوار گفت: کسانی که تعامل با غرب را افتخاری برای خود می‌دانند و حیات سیاسی آنها در گرو حمایت غربی‌ها و دشمنی با جمهوری اسلامی است؛ اینها مخالف رویکرد مقاومت که یک اصل و آموزه روشن و واضح قرآنی است، هستند.

وی افزود: ملت را از جنگ و آتش می‌ترسانند و به تعبیر رهبر معظم انقلاب مقاومت را مترادف جنگ و خونریزی می‌دانند و به جامعه و مردم القا می‌کنند که نتیجه مقاومت جنگ و خشونت است؛ اما مردم عزیز ایران به خوبی می‌دانند برخلاف القائات این جریانات بزدل، جنگ در سایه مقاومت شکل نمی‌گیرد، بلکه همیشه جنگ در سایه زیاده خواهی، سلطه طلبی و زورگویی بوده است.
  

خطیب جمعه دلوار تصریح کرد: مخالفان مقاومت همواره القاء می‌کنند که نتیجه مقاومت، جنگ و خونریزی است اما این پندار صد در صد غلطی است چرا که گفتمان امام راحل ما بعنوان اسوه مقاومت و انقلاب اسلامی بعنوان پرچم‌دار جریان مقاومت در عین اینکه «اشدا علی الکفار» بوده و هستند  اما صد در صد با جنگ طلبی و جنگ افروزی مخالف هستند.

زاهددوست با اشاره به دیدار تاریخی نخست وزیر ژاپن و هیئت همراه با رهبر معظم انقلاب اسلامی حضرت امام خامنه‌ای، گفت: پاسخ رهبر معظم انقلاب به نخست وزیر ژاپن که فرمود «ترامپ را شایسته مبادله پیام هم نمی‌دانم و با آمریکا مذاکره نخواهیم کرد» پاسخی با صلابت،  افتخارآمیز، مقتدرانه و مبتنی بر منطق و واقعیات بود و  ترامپ را بدتر از گذشته در دنیا  بی اعتبار و بی آبرو کردند.
 

وی ادامه داد: مذاکره با دشمن در شرایط فشار حداکثری یک خطای استراتژیک است که رهبر معظم انقلاب نیز به آن اشاره داشتند. چرا که در صورت پذیرش مذاکره با آمریکا از سوی ایران در این شرایط فشار، دشمن این مسئله را به معنای عقب نشینی و تسلیم تلقی کرده و فشار خود را صد چندان خواهد کرد.

امام جمعه دلوار با بیان اینکه هیچ ملت آزاده‌ای، مذاکره زیر فشار را قبول نخواهد کرد، تصریح کرد: در چهار دهه گذشته آمریکا به روشهای مختلف به دنبال تغییر رژیم در ایران بوده و اکنون که تمام روش‌ها را برای محقق کردن این هدف به کار گرفته و ناامید شده، مدعی این هستند که به دنبال تغییر رژ یم در ایران نیستند.

زاهددوست با بیان اینکه برخی از حامیان مذاکره نیز این سخنان ترامپ را چراغ سبزی در جهت انجام مذاکره با آمریکا می دانند، گفت:  این مسئله نشان دهنده بن بست آمریکا در اقدامات علیه ایران است و نباید این ادعای آمریکا را نشانه حسن نیت دانست.


  • 394 بازدید
  • 0 نظر