خوش آمدید

موزه شهید ریئسعلی دلواری زیباترین مکان برای گردشگران است:

موزه شهید ریئسعلی دلواری زیباترین مکان برای گردشگران است:


به گزارش ساحلی، پرویز شعبانی عصر امروز در جلسه ستاد تسهیلات سفرهای نوروزی تنگستان با بیان این این شهرستان دارای ظرفیت‌های مهمی گردشگری دارد اظهار کرد:  موزه شهید رئیسعلی دلواری، تپه رشادت، قلعه کلات، منطقه سرسبز خائیز، آب گرم معدنی اهرم، چشمه آب درمانی میر احمد و سواحل بکر و زیبای بندر دلوار از جمله مکان های گردشگری این شهرستان است.

وی با اشاره به منزل و موزه شهید رئیسعلی دلواری تصریح کرد: خانه رئیسعلی دلواری در45 کیلومتری بوشهر در دلوار قرار دارد که پس از تعمیر و نوسازی به یک مجموعه فرهنگی تبدیل شده است.

معاون فرماندار تنگستان با بیان اینکه شهید رئیسعلی دلواری بر اذهان همه مردم و تریخ نویسان نقش ویژه‌ای دارد خاطرنشان کرد: مبارزات رئیسعلی دلواری   علیه تجاوز انگلیس در بیش از هشتاد سال پیش ، خاطره‌ای بس شگرف و فراموش نشدنی در ذهن مردم برجای گذاشته است.

شعبانی تصریح کرد: دلوار زادگاه حماسه‌ساز جنوب و محل فرمانروایی  رئیسعلی دلواری‌  است که در کشاکش جنگ اول جهانی و در حمله انگلیسی‌ها به بوشهر، رشادت بسیاری از خود نشان داد و به شهادت رسید.

وی با بیان اینکه حماسه رئیسعلی دلواری درجنوب ایران تا سالها مایه وحشت انگلیسی‌ها بود افزود: اکنون منزل این مبارز نستوه در دلواریکی از آثار تاریخی زیبا و منحصر بفرد با ادوات و تجهیزات آن زمان آماده پذیرایی از گردشگران است.

معاون برنامه ریزی و امور عمرانی فرمانداری تنگستان با اشاره به اینکه دیدنی های دیار رئیسعلی دلواری در انتظار گردشگران است تصریح کرد: دیدنی ها و جاذبه های طبیعی و تاریخی شهرستان تنگستان و بخش دلوار سرزمین شهید رئیسعلی دلواری سردار مبازره با استعمار پیر انگلیس برای پذیرایی از گردشگران و مسافران نوروزی آماده است.

وی از شهرداران شهرهای تنگستان خواست تا با تلاش کمبودهای احتمالی را جبران وآسایش هر چه بهتر مهمانان نوروزی را فراهم کنند.


  • 992 بازدید
  • 0 نظر