خوش آمدید

ملاک ارزیابی مدیران توسط استاندار بوشهر اعلام شد

موضوعات : سیاسی

سالاری: حرمت سرمایه های انسانی استان را نگه داریم؛

سالاری: حرمت سرمایه های انسانی استان را نگه داریم؛
خبرساحلی: استاندار بوشهر ملاک ارزیابی مدیران استان در سال 93 را اعلام کرد.
به گزارش "ساحلی" مصطفی سالاری در نشست با خبرنگاران درخصوص دلایل تاخیر آن اظهار داشت: طولانی شدن برگزاری این نشست به این دلیل بود که می خواستم با گذشت زمان، ضمن آشنایی بیشتر با محدودیت ها، شناسایی منابع انسانی و تدوین برنامه های کلی توسعه استان در بین خبرنگاران حاضر شده و بدانیم کجا هستیم، چه داریم، کجا باید می بودیم، چه باید باشیم، داشته های ما چیست و چرا به نحو احسن استفاده نکردیم؟

وی به منابع مختلفی که در استان وجود دارد، اشاره کرد و گفت: خداوند چیزهایی را که باید به ما می داده در حد اعلی عنایت کرده است.

استانی هستیم با وسعت کم اما بیشترین طول ساحل
سالاری ادامه داد: بارها گفتم استانی هستیم با وسعت کم اما با بیشترین ساحل در کنار خلیج فارس و نعمتی به نام دریا که یک پنجم آن می تواند به تنهایی درآمدهای یک کشور را تامین کند.

وی با اشاره به پتانسیل های استان در بخش های شیلات و آبزی پروری، حمل و نقل، بازرگانی خارجی و گردشگری ابراز داشت: از دریا می توانیم بیش از آن چیزی که تاکنون استفاده کرده ایم، بهره ببریم.

سالاری با آسیب شناسی عقب ماندگی استان به خبرنگاران گفت: عدم توجه به نیروهای انسانی و سرمایه های اجتماعی باعث شده تاکنون نتوانیم از نعمات خدادادی استان به درستی استفاده کنیم.
 

دیدگاه های حذفی موجب عقب ماندگی استان
استاندار بوشهر با بیان این که در جای جای استان سرمایه های انسانی خوبی داریم اما تاکنون به آن ها توجه درستی نداشته ایم، افزود: متاسفانه کارنامه ما در این بخش درخشان نیست و دیدگاه های حذفی ما موجب شده بسیاری از فرصت ها را از دست بدهیم.

وی با بیان این که بنده دیدگاه های حذفی در استان را سیاسی نمی بینم، ابراز داشت: متاسفانه در استان از یکدیگر  حمایت نکرده و به همدیگر کمک نمی کنیم.

همدیگر را جدی نمی گیریم
به گزارش "بوشهرنیوز" سالاری با بیان این که متاسفانه ما غریبه ها را برتر از خود می دانیم، اظهار داشت: اگر همسایه ما رشد کند و اندیشمند و صاحب نظر شود به دلیل آشنایی که از قبل با وی داشتیم آن را جدی نمی گیریم و همین موضوع تاکنون لطمات زیادی به استان وارد کرده است.

استاندار بوشهر به نقش مهم سرمایه های انسانی در پیشبرد برنامه های استان اشاره کرد و افزود: اگر سرمایه انسانی نباشد نمی توانیم از منابع طبیعی که به وفور خداوند به استان موهبت کرده است، استفاده کنیم.

وی در بخش دیگری از سخنان خود از اصحاب رسانه خواست با فرهنگ سازی و آموزش مردم این نقیصه مهم را در استان رفع کنند.

حرمت سرمایه های انسانی استان را نگه داریم
سالاری همچنین به اختلاف سلیقه های سیاسی در استان بوشهر اشاره کرد و ابراز داشت: اختلاف سلیقه در حوزه های سیاسی نشان دهنده جامعه ای پویاست و اگر نباشد جامعه رشد نخواهد کرد اما همه باید حرمت سرمایه های انسانی خود را نگه داریم تا بتوانیم از موهبت هایی که خداوند به ما عنایت کرده به درستی استفاده کنیم.

نظر استاندار بوشهر درمورد کندی یا تندی انتصابات
استاندار بوشهر درخصوص برخی انتقادات درمورد تندی یا کندی سرعت عزل و نصب ها نیز گفت: برخی می گویند انتصابات کند است و بعضی هم اعلام می کنند که تند است بنابراین میانگین کند و تند می شود حد وسط که امیدوارم این میانگین را رعایت کرده باشم.

وی با بیان این که سعی نکردم عجولانه کسی را دعوت به همکاری کنم، افزود: تلاشم بر این بود اگر خواستم زحمتی به مدیری برای خدمت به مردم بدهم با نگاهی سیاسی نباشد.

سالاری ادامه داد: در انتصابات سعی کردم بدور از نگاه های سیاسی عمل کنم و به دنبال مکان یابی برای برخی افراد نباشم بلکه در جاهایی که قرار بود به مردم خدمت شود بررسی های زیادی انجام داده و مشورت های زیادی گرفتم تا مدیرانی که می توانند بهتر به مردم خدمت کنند را منصوب کنم.تاکید بر حمایت از بخش خصوصی توسط سالاری
وی با تاکید بر بهره گیری از نیروهای انسانی استان در فعالیت های مختلف دولتی و خصوصی ابراز داشت: البته بهره گیری از منابع انسانی استان این نیست که همه در انتظار مدیریت دولتی باشند بلکه باید با حمایت از بخش خصوصی  بتوانیم تاثیرات مثبت و  مهمی در کل جامعه بگذاریم زیرا تاثیر بخش خصوصی نه تنها از دولتی کمتر نیست بلکه در حوزه هایی این تاثیرات گسترده تر است.

وی از تمام مدیران دولتی خواست با حمایت از مدیران بخش خصوصی زمینه اشتغالزایی و خدمت بهتر و بیشتر به مردم در استان را فراهم کنند.

استاندار بوشهر با تاکید بر تعامل بین دستگاه های دولتی و بخش خصوصی افزود: از زمان ورودم به استان بوشهر تاکنون نشست های متعددی با سرمایه گذاران در بخش های پرورش میگو، خرما، صیادان، گوجه کاران و سایر بازرگانان برگزار کرده و تصمیم داریم این نشست ها را ادامه دهیم.

سالاری استفاده از تمامی پتانسیل های انسانی برای توسعه و پیشرفت استان را ضروری دانست و ابراز داشت: مبنای کاری ما استفاده از تمامی ظرفیت های انسانی بوده تا بدون تبعیض و جذب سرمایه گذار بتوانیم زمینه ورود سرمایه گذاران خصوصی در استان را فراهم کنیم.

 


به تفکرات سیاسی سرمایه گذاران کاری نداریم
استاندار بوشهر با بیان این که در سرمایه گذاری ها نباید به دنبال جریانات سیاسی بود، افزود: هر سرمایه گذاری که بخواهد در استان سرمایه گذاری کند نباید به تفکرات سیاسی و نگرش اجتماعی وی کاری داشته باشیم بلکه باید ببینیم چگونه می تواند با استفاده از تسهیلات دولت برای جوانان استان اشتغالزایی کند؟

وی به رویکرد استانداری در سال 93 اشاره کرد و گفت: از همینجا اعلام می کنم در سال 93 حرکت ما بسیار جدی خواهد بود و مدیران کمربندهای خود را محکم ببندند.
سالاری با بیان این که هیچ تعارفی در کار نیست، اظهار داشت: هم اکنون مطالعات در چارچوب کلان انجام  و به دستگاه های اجرایی نیز اعلام شده است.

ملاک ارزیابی مدیران استان در سال 93
استاندار بوشهر ملاک ارزیابی مدیران را دریافت بودجه های متمرکز وزارتخانه ها عنوان کرد و گفت: بارها اعلام کردم مدیران منتظر تزریق اعتبارات استانی نباشند که آن را هزینه کنند.

سالاری با بیان این که هم اکنون 32 درصد بودجه از مرکز به خزانه استان تخصیص داده شد، افزود: یک ریال از این بودجه ها هم به مرکز برگشت نخواهد شد بلکه تلاش داریم سهم بیشتری برای استان دریافت کنیم.

وی با بیان این که امروز یا فردا همزمان با سایر نقاط کشور آخرین تخصیص ها به ما اعلام می شود، افزود: بر اساس رایزنی های انجام شده انتظار داریم سهم استان بوشهر پنج درصد از سایر استان های کشور بیشتر باشد.

استاندار بوشهر درخصوص جذب اعتبارات مصوبات سفر رهبر معظم انقلاب به استان نیز گفت: تمامی اعتبارات سفر مقام معظم رهبری به استان را دریافت و هزینه کردیم و از این حیث وضعیت مطلوبی داریم.وی ابراز امیدواری کرد بتوان در دو روز باقی مانده از سال 16 الی 17 درصد از تخصیص های لازم را برای استان دریافت کرد.

رتبه سوم استان در جذب اعتبارات عمرانی
سالاری در بخش دیگری از سخنان خود با خبرنگاران و مدیران رسانه های استان با بیان این که از نظر اعتبارات عمرانی در رتبه سوم کشور هستیم، ابراز امیدواری کرد در سال 93 بتوان این رتبه را ارتقاء داد.

وی مجددا با تاکید بر دریافت وجوه متمرکز در وزارتخانه ها توسط مدیران گفت: مدیران استان باید در جذب این بودجه ها که بر اساس اولویت های وزارتخانه ها در گستره ملی توزیع می شود، تلاش کنند.


  • نویسنده : admin
  • تاریخ : پنجشنبه 29 اسفند ماه 1392
  • 797 بازدید
  • 0 نظر