خوش آمدید

معاون استاندار بوشهر خبر داد: ایجاد توریسم دریایی و صنعتی در بوشهر

موضوعات : سیاسی

در ایام تعطیلات نوروزی برای بهره‌مندی گردشگران از امکانات و قابلیت‌های ساحلی و صنعتی استان بوشهر توریسم دریایی و صنعتی استان فعال شده است.


معاون امور عمرانی استاندار بوشهر گفت: در ایام تعطیلات نوروزی برای بهره‌ مندی گردشگران از امکانات و قابلیت‌های ساحلی و صنعتی استان بوشهر توریسم دریایی و صنعتی استان بوشهر فعال شده است.

به گزارش ساحلی، شاپور رستمی با بیان اینکه ستاد  تسهیلات خدمات سفر در استان بوشهر از 25 اسفند آماده  پذیرایی از گردشگران به استان بوشهر است اظهار کرد: استان بوشهر با داشتن قابلیت‌های گردشگری و وجود شرائط آب و هوایی مناسب هر ساله شاهد حضور بی‌ شمار گردشگران از اقصی نقاط به بوشهر هستیم.

وی با اشاره به اینکه پیش بینی می‌شود امسال گردشگران بیش از سال گذشته به استان بوشهر سفر کنند تصریح کرد: امسال با بارندگی‌هایی که در فصول پاییز و زمستان شاهد بودیم که سرسبزی مناطق کوهستانی، منابع طبیعی و دشت‌ها درپی داشته است وبا توجه به سواحل زیبای خلیج فارس، و بازار تجاری و آثار تاریخی  پیش بینی می‌شود تعداد مسافران نسبت به سال گذشته افزایش داشته باشد.

معاون عمرانی استاندار بوشهر از استقرار 36 پایگاه اطلاع رسانی در مبدا ورودی شهرها خبرداد و گفت: امسال تمهیدات ویژه‌ای برای رفاه و آسایش گردشگران نوروزی تدارک دیده شده است.

رستمی که با تسنیم گفتگو کرده، با اشاره به استقرار 40 پایگاه امداد و نجات درجاده‌ها و شهرهای استان بوشهر گفت: علاوه بر استقرار پایگاههای امداد و نجات ثابت، 3 پایگاه سیار نیز به صورت گشت‌زنی در محورهای مختلف استان بوشهر خدمات امدادی به حادثه دیدگان ارائه می‌کند.

وی با بیان اینکه در تمام شهرهای استان بوشهر اقامتگاه  ویژه اسکان گردشگران نهیا شده است گفت: در شهر ساحلی بوشهر در 12 کیلومتر ساحل بوشهر 7 اقامتگاه برای اسکان مسافران با امکانات لازم مهیا شده است  که از 25 اسفند آماده پذیرایی از گردشگران است.

معاون استاندار بوشهر با بیان اینکه امسال توریسم صنعتی و دریایی راه‌ اندازی شده است گفت: استان بوشهر دارای صنایع عظیم نفت، گاز و پتروشیمی در پارس جنوبی و نیروگاه اتمی در بوشهر و سواحل زیبای خلیج فارس است که برای بهره‌مندی گردشگران از این مواهب توریسم صنعتی و دریایی از 25 اسفند تا 17 فروردین فعالیت خود را آغاز می‌کند.


  • نویسنده : admin
  • تاریخ : سه شنبه 20 اسفند ماه 1392
  • 589 بازدید
  • 0 نظر