خوش آمدید

مسئولیت‌ها به جوانان سپرده شود/ دنیا مدیون امام خمینی (ره) است

حجت الاسلام زاهددوست امام جمعه دلوار:

مسئولین باید به خواسته رهبر حکیم انقلاب مبنی بر اعتماد کردن و سپردن برخی از امورات و مدیریت‌های کشور به نسل جوان اهتمام کنند.


به گزارش خبرساحلی،حجت‌الاسلام علی زاهددوست در خطبه‌های امروز نماز جمعه دلوار با اشاره به روزهای پایانی ماه مبارک رمضان اظهار داشت: وداع با ماه رمضان، به معنای وداع با دستاوردها و ویژگی‌های ارزشمند این ماه نیست. بنابراین، اگر صفات پسندیده ای مانند حضور در محافل دینی، قرائت قرآن، شب زنده داری، شرکت در نماز جمعه و جماعت را در ماه رمضان به دست آوردیم، باید بعد از این ماه با عظمت هم، بر آن مداومت کرده و از معنویت آن بهره ببریم.

وی اضافه کرد: یکی از برجسته‌ترین مولفه‌های نظام فکری حضرت امام راحل (ره) که ریشه در تعلیم دینی و قرآنی دارد مبارزه با ظلم و استکبار جهانی و دفاع از مظلومین و مستضعفین جهان به‌خصوص ملت‌های مسلمان است.

امام جمعه دلوار افزود: بر مبنای این تفکر، آن رهبر الهی و دوراندیش که سیاست‌ها و نقشه‌های دشمنان اسلام و اهداف اسلام‌ستیزانه آنان را به‌خوبی می شناخت، با یک ابتکاری کم نظیر و در پیامی تاریخی در سال ۱۳۵۸، آخرین جمعه ماه مبارک رمضان را «روز قدس» نامید تا همه مسلمین جهان را با اتکا به اعتقادات دینی شان، علیه این رژیم اشغالگر بسیج نماید و آرمان رهایی فلسطین را به آرمانی همگانی تبدیل نماید.

وی تاکید کرد: شرایط کنونی جهان اسلام و خیانت ارتجاع عرب به مردم فلسطین باعث شده است تا اهمیت روز قدس امسال چند برابر شود. در شرایط کنونی، آمریکا در حال زمینه‌سازی برای اجرای معامله قرن در مورد فلسطین است و کشورهای مرتجع عربی نیز با این طرح همراه شده‌اند.

روز قدس، روز رویارویی با طرح معامله قرن است

زاهددوست خاطرنشان کرد: طبق معامله قرن قرار است دولت فلسطینی جدیدی به نام «فلسطین جدید» در اراضی کرانه باختری و نوار غزه بدون شهرک‌های یهودی (صهیونیستی) ایجاد شود. و حق داشتن هیچ‌گونه ارتش و سلاح ندارد و حماس و حتی شخص رهبر حماس باید تمام سلاحش را تحویل می‌دهد و حق بازگشت آوارگان فلسطین نیز از بین خواهد رفت.

وی ادامه داد: به تعبیر سید حسن نصرالله دبیرکل حزب‌الله لبنان، امسال روز قدس، روز رویارویی با طرح معامله قرن است. و در این شرایط تنها امید مردم فلسطین به ملت‌های مسلمان و حرکت های مردمی است.

امام جمعه دلوار بیان کرد: آن حرکت ها مردمی که در روز قدس چهل سال گذشته تا کنون باعث شده تا رژیم صهیونیستی جرات اجرای طرح‌های اشغالگرانه خود را نداشته باشد اما امروز همکاری و وادادگی ارتجاع عرب باعث پرروئی و جسارت و خیانت روز افزون آنان شده است.

وی گفت: تنها امید و تکیه گاه مردم بی پناه و مظلوم فلسطین به حرکت های مردمی مسلمانان در همه کشورهای اسلامی و به‌ویژه امیدشان به مردم انقلابی و همیشه در صحنه ایران اسلامی است که امروز در روز قدس، با ترامپ، اسرائیل و ارتجاع عرب در مورد اجرای هرگونه طرح خائنانه‌ای علیه مردم فلسطین اتمام حجت کنند.

زاهددوست اظهار داشت: بدون شک در شرایط فعلی اگر قدرت افکار عمومی و مطالبه گری مسلمانان در کنار قدرت موشکی و نظامی مقاومت فلسطین بعنوان تکیه گاه مردم فلسطین قرار بگیرد. شاهد شکست و عقب نشینی رژیم صهیونیستی و آمریکا از اجرای طرح‌های اشغالگرانه خواهیم بود چرا که قدرت انسجام و یکپارچگی امت اسلامی قادر به شکست و در هم پیچیدن همه قدرتهای پوشالی خواهد بود.

روز قدس مهم‌ترین سلاح مردم فلسطین است

وی تاکید کرد: بدون شک روز قدس مهم‌ترین سلاح مردم فلسطین است. چرا که طی چند دهه گذشته، ملت فراموش شده فلسطین با طلوع انقلاب اسلامی و ابتکار امام راحل و عظیم الشان جان تازه و دوباره ای گرفت و امروز اسرائیلی که هیچگاه از اعراب شکست نخورده بود، حریف بخش کوچکی از فلسطین یعنی غزه نمی‌شود.

وی ادامه داد: مخالفت با طرح معامله قرن ترامپ، تنها به‌دلیل حمایت از مردم فلسطین نیست. بلکه مخالفت و ابراز انزجار از این طرح آمریکایی صهیونیستی به نوعی حمایت از امنیت و یکپارچگی همه سرزمین های اسلامی است. چرا که در صورت عقب نشینی در برابر این طرح، رژیم صهیونیستی و آمریکا برای اجرای سایر طرح‌های تجزیه طلبانه خود در جهان اسلام تحریک خواهند شد.

لزوم اعتماد به جوانان

امام جمعه دلوار با اشاره به بیانات ارزشمند رهبر حکیم انقلاب اسلامی در دیدار با دانشجویان خاطرنشان کرد: مسئولین باید به خواسته رهبر حکیم انقلاب مبنی بر اعتماد کردن و سپردن برخی از امورات و مدیریت‌های کشور به نسل جوان اهتمام کنند چرا که حضور جوانان با انگیزه و با نشاط در صحنه امورات اجرایی می تواند رافع بسیاری از مشکلات کشور باشد.

وی ادامه داد: رهبر معظم انقلاب فرمودند جوانان چون نوعاً تعلق کمتری دارند بنابر این شجاعت و حریت جوانی او بر محافظه کاری غلبه پیدا می کند و بواسطه همین حریت و و شجاعت ذاتی خود از تهدید و ارعاب دشمن نمی‌ترسد و از حقوق ملت در عرصه های مختلف دفاع می کند.

زاهددوست با اشاره به ۱۴ خرداد ماه سالروز ارتحال جانسوز امام راحل و عظیم الشان ما در سال ۱۳۶۸ اظهار داشت: خورشید عمر امام خمینی (ره) هرگز غروب نمی کند و یاد امام نیز هرگز به فراموشی سپرده نمی شود. با گذشت سه دهه از رحلت معمار کبیر انقلاب، شخصیت آن مرد بزرگ فراتر از کشوری و در حد جهانی درخشیده است.

وی گفت: امام چون اهل جهاد اکبر بود و بر هوای نفسانی غلبه کرد و توانست ضمن کنار گذاشتن مَنیت و حرکت در مسیر خدا و برای خدا گام نهادن، بسیاری از مردم جهان حتی از ادیان مختلف را با خود همراه کند.

دنیا مدیون امام خمینی (ره) است

امام جمعه دلوار اضافه کرد: امام راحل حق بزرگی بر گردن اسلام، شیعه و ایران دارد و امام بود که مکتب اهل بیت را احیا و به جهانیان معرفی کرد و عزت امروز مسلمانان در دنیا مدیون امام خمینی (ره) است.

وی بیان کرد: تداوم این راه بزرگ انس با وصیت نامه و منظومه فکری امام راحل است و نسل آینده اگر می خواهد انقلابی بماند و آسیبی نبیند باید وصیت نامه آن بزرگ مرد تاریخ را سرلوحه عمل قرار دهد.

زاهددوست خاطرنشان کرد: رمز موفقیت آن مرد بزرگ الهی اخلاص، توحید، شجاعت، غیرت، روحیه جهادی، بصیرت و مردم گرایی بود و این عوامل باعث خلق انقلاب عظیم اسلامی در ایران شد.

وی ادامه داد: این شخصیت بزرگ کشتی انقلاب را با همه طوفان های سهمگینی که در مقابل داشت به پیش برد و این مسئله ولایت و رهبری نعمت عظیمی است که خداوند به ملت قدرشناس ایران عطا کرده است.

امام جمعه دلوار با اشاره به ۱۴ خرداد سالروز انتخاب حضرت امام خامنه ای بعنوان رهبری انقلاب اسلامی توسط مجلس خبرگان رهبری افزود: امسال ۳۰ سال است از رحلت معمار کبیر انقلاب اسلامی حضرت امام خمینی (ره) می‌گذرد و از سوی دیگر، ۳۰ سال است که از نعمت خلف شایسته آن بزرگمرد تاریخ برخورداریم و عطر خمینی کبیر (ره) را در وجود خامنه‌ای عزیز استشمام می‌کنیم.

وی گفت: مجلس خبرگان رهبری را برگزیدند که امروز پس از گذشت ۳۰ سال، دوست و دشمن بر مدیریت، تدبیر، شجاعت، ایمان، اخلاص، تیز بینی، بصیرت، مرد عمل بودن و ده‌ها ویژگی منحصر به فرد آن اذعان و اعتراف می‌کنند.

زاهددوست اظهار داشت: هر چند جدائی از روح الله (ره) و فقدان آن امام سفر کرده خیلی سخت و تلخ بود، اما این غم فراق و سختی با برخورداری از رهبری فرزانه و شایسته همچون سید علی توانست التیامی بر درد فراق امام عزیز و راحل ما باشد.

وی با بیان اینکه رهبری که سیاستمداران برجسته بین‌المللی او را رهبری حکیم و دوراندیش می‌دانند، اضافه کرد: انتخاب ایشان یک موهبت الهی به ملت ایران بود بنابراین شکر این نعمت با ولایت‌مداری و پیروی از منویات حکیمانه معظم له است، نه ولایت‌شعاری.

عربستان در برابر قدرت موشکی یمن تسلیم شد

امام جمعه دلوار تصریح کرد: حملات پهپادهای انصارالله باعث تغییرات راهبردی در معادلات جنگ یمن شده و باعث ایجاد وحشت در اردوگاه سعودی ها شده است. خصوصاً اینکه وزارت دفاع یمن اعلام کرد که ۳۰۰ نقطه حساس امارات و عربستان را شناسایی کرده و در لیست حملات شان قرار دارد. که یکی از آن نقاط تاسیسات نفتی عربستان بود.

وی ادامه داد: انصارالله یمن در مدت زمان کوتاهی توانسته است توان آفندی خود را به میزان بسیار بالایی افزایش دهد و تهدیدهای خود را عملیاتی کند.

زاهددوست افزود: زمانی که پهپاد های انصار الله بیش از هزار کیلومتر را طی می‌کند و تاسیسات نفتی عربستان که توسط سامانه‌های دفاعی آمریکا محافظت می‌شوند را هدف قرار می‌دهد این مسأله به‌معنای افزایش توان آفندی انصارالله است.

وی اضافه کرد: حملات پی‌درپی انصارالله به عربستان باعث وحشت آل سعود شده و این رژیم وابسته، برای فرار از این تهدید دست به دامان آمریکا شده است اما ترامپ درخواست پادشاه عربستان برای حمله نیروی هوایی آمریکا به یمن را رد کرده است.

امام جمعه دلوار خاطرنشان کرد: عربستان پیشرفته‌ترین سامانه‌های دفاعی را از آمریکا خریده و جنگنده‌هایی در اختیار دارد که قیمت هر کدام برابر با قیمت هزار جنگنده معمولی است. اما با این وجود، می بینیم عربستان در برابر قدرت موشکی و پهپادی انصارالله کاملاً تسلیم شده است.

وی بیان کرد: قدرت دفاعی و موشکی و توان آفندی برای هر کشوری لازم و ضروری است و سرزمین آن کشور را در برابر تهدیدها و زیاده خواهی دشمنان مصون می دارد. متاسفانه امروز افراد و جریانات خاصی در کشور، مردم را از سایه خیالی جنگ می‌ترساند و آدرس مذاکره و سازش می‌دهند.

مذاکره نمی‌کنیم

زاهددوست افزود: منظورشان از مذاکره، مذاکره و سازش بر سر نقاط قوت کشور از جمله قدرت دفاعی و توان موشکی، است که هیچ ایرانی با تعصب و با غیرتی راضی به مذاکره بر سر توان دفاعی و موشکی نمی شود که به قول معروف زورمان را بدهیم به التماس.

وی گفت: مذاکره بکنیم که توان موشکی و دفاعی مان هم مانند توان هسته ای به باد دهیم و نابود کنیم تا هر وقت میل شان کشید به سرزمین و ملت ما حمله موشکی و پهبادی کنند و ما هم هیچ ابزار دفاعی نداشته باشید و به خیال خام خودشان تسلیم اراده و خواست آنها شویم. هیهات که این ملت آزاده و با غیرت انقلابی زیر با چنین چنین حرکتی برود و همانطور که رهبر حکیم انقلاب اخیراً فرمودند: درباره مسائل ناموسی انقلاب مذاکره نمیکنیم.

امام جمعه دلوار گفت: ترامپ در حال یک جنگ روانی علیه ایران است. بنابراین با اعلام تهدید جنگ و در نهایت اعلام آمادگی برای مذاکره، سعی در تشدید بازی روانی در ایران را دارد اما به فضل الهی هیچ نتیجه ای ندارد..

وی افزود: آقای ترامپ بداند که ایرانی که تجربه تلخ برجام را در مقابل خود می‌بیند، هر جناحی در این کشور حاکم باشد هیچ گاه حاضر به مذاکره با شما نخواهد بود.

زاهددوست ادامه داد: معنای هرگونه مذاکره با آمریکا در این شرایط این است که راهبرد فشار حداکثری علیه ایران موفقیت‌آمیز بوده و ایران را به پای میز مذاکره کشاند. و در سایر موضوعات نیز با همین راهبرد می‌توانند ایران را وادار به تسلیم کنند.

وی با اشاره به شهادت مظلومانه امام جمعه شهرستان کازرون اظهار داشت: شهادت مظلومانه ایشان در سحر شب قدر و بلافاصله پس از برگزاری مراسم احیاء نشانه خباثت و رذالت دشمنان دین و روحانیت و انقلاب اسلامی است.


  • نویسنده : admin
  • تاریخ : جمعه 10 خرداد ماه 1398
  • 181 بازدید
  • 0 نظر