خوش آمدید

مراکز درمانی شهرستان تنگستان از پزشک متخصص محروم هستند-

فرماندار تنگستان:

مراکز درمانی شهرستان تنگستان از پزشک متخصص محروم هستند خبرگزاری ساحلی: فرماندار تنگستان گفت: با توجه به اینکه در شهرستان تنگستان حتی یک متخصص داخلی هم وجود ندارد دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر برای رفاه حال مردم نسبت به استقرار پزشکان متخصص اقدام کند.

 


به گزارش ساحلی غلامرضا ترک‌زاده  در نشست با مسئولان علوم پزشکی استان بوشهر اظهارکرد: با توجه‌ به رویکرد دولت تدبیر و امید درحوزه سلامت و کاهش هزینه‌های مردم در مراجعه به بیمارستانها نیاز است موافقتنامه ساخت فاز دوم  بیمارستان امام حسین (ع) تنگستان منعقد شود تا که یکی ازدغدغه‌های حوزه سلامت این شهرستان رفع شود.

وی ازنبود پزشک متخصص در تنگستان انتقاد و تصریح کرد: با توجه  به اینکه در شهرستان تنگستان  حتی  یک دکترمتخصص داخلی هم وجود ندارد دانشگاه علوم پزشکی استان برای رفاه حال مردم نسبت به   استقرار دکتر متخصص داخلی در این شهرستان اقدام لازم بعمل آورد.

فرماندار تنگستان با اشاره به اینکه بخش سونوگرافی بیمارستان تنگستان غیر فعال است تاکید کرد : با توجه اینکه  دستگاه سونوگرافی سالهاست تحویل بیمارستان امام حسین (ع) این شهر شده  ولی متاسفانه به سبب عدم وجود پزشک متخصص سونوگرافیست این سیستم کارایی چندانی دراین بیمارستان ندارد.

ترک زاده خاطر نشان کرد: باتوجه به نگاه دولت تدبیر و امید به بخش بهداشت و سلامت امسال اعتبارات خوبی به این بخش اختصاص داده  شده  که با تخصیص این اعتبارات  شاهد تحولات عظیمی  در حوزه بهداشت و سلامت شهرستان  هستیم.

وی خواستار شبانه‌روزی شدن درمانگاه بوالخیر شد و افزود: باتوجه  به اینکه درمانگاه بوالخیر در بخش دلوار تا مرکز شهرستان بیش از 80 کیلومتر فاصله  و مردم مراجعات متعدد  به این درمانگاه دارند نیاز است این مرکز با تجهیزات کامل پزشکی  به درمانگاه  شبانه روز ارتقاء یابد.

فرماندارتنگستان افزود: اوژانس شهری درشهرهای اهرم ودلوار یکی از اولویت‌های و نیازاساسی این دوشهر است.


  • 708 بازدید
  • 0 نظر