خوش آمدید

مراسم افتتاحیه طرح هجرت 3واردوههای جهادی دانش آموزی در بخش دلواربرگزار شد

موضوعات : فرهنگی

پاسدار محمود شورکی:

بسیج در کنار مسئولیت اصلی خود که حفاظت و حراست از دستاوردهای انقلاب اسلامی و دفاع از آب و خاک کشور همچون هشت سال دفاع مقدس،در عرصه های مختلف خدمت به مردم حضوری موثرو پر رنگ و تاثیر گذاردارد.


 مراسم افتتاحیه طرح هجرت 3 واردوههای جهادی دانش آموزی با حضور مسئولین و دانش آموزان شرکت کننده دراین طرح در بخش دلوار برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری خبر ساحلی  مراسم افتتاحیه طرح هجرت 3 و اردوههای جهادی دانش آموزی با حضور مسئولین و دانش آموزان شرکت کننده در سالن جلسات ادراه آموزش وپرورش منطقه دلوار برگزار شد.

درابتدای این مراسم جناب آقای زارعی ریاست محترم آموزش وپرورش در این مراسم هدف از برگزاری این طرح را غنی سازی اوقات فراغت، رشد و تعالی معنوی و اجتماعی دانش آموزان و حضور آنان در عرصه های فرهنگی و جهادی در راستای تحقق شعار اقتصاد مقاومتی و در کنار آن یکی از راهکارهای  مقابله با تهدیدات نرم دشمنان  عنوان کرد. ایشان در ادامه به تاریخچه حرکت های جهادی پرداختند وگفتند حرکت های جهادی از صدر اسلام همواره وجود داشته وبه ساخت مسجد توسط پیامبراسلام(ص)با کمک مهاحرین وانصار در مدینه اشاره نمودند.

در ادمه سرگرد پاسدار محمد بهزادی جانشین محترم مرکز بسیج امام حسین(ع)دلوار عنوان کردند: امسال 100نفر دانش آموز در طرح هجرت ،40 دانش آموز در اردوههای جهادی هفت روزه و200نفردر اردوههای جهادی یکروزه فعالیت خواهند داشت. سرگرد بهزادی خاطر نشان کرد: مدیریت آموزش و پرورش منطقه دلوار امسال بیش از20مدرسه را به ما معرفی کرده است  که هم به لحاظ وضعیت عمرانی و هم به لحاظ  وضعیت زیبا سازی با مشکلات جدی مواجه هستند که با فعالیت دستندرکاران و دانش آموزان این طرح،فعالیتهای چون رنگ آمیزی وخطاطی ،ایزوگام سقف مدارس،موزاییک مدارس، تعمیرات میز و صندلی وپاکسازی این مدارس انجام خواهد شد.

جانشین فرماندهی بسیج امام حسین(ع) در پایان اظهار داشت: در کنار برنامه های ذکر شده در زمینه فعالیتهای عمرانی برای دانش آموزان شرکت کننده در این طرح  برنامه های فرهنگی، دینی و ورزشی و ... نیز در نظر گرفته شده است که امیداست فعالیتهای این عزیزان همچون سنوات گذشته منشأ خدمات ر عرصه عمرانی و خدماتی، بهسازی و مرمت مدارس، ساخت و بهسازی و تکمیل و گسترش مساجد و در مناطق محروم بخش باشد.

درادامه مسئول بسیج سازندگی مرکز بسیج امام حسین(ع)جناب آقای شورکی نیز در این مراسم ضمن تشریح این طرح به دانش آموزان وتقدیر ازدستندرکاران این طرح در سنوات گذشته گفت: بسیج در کنار مسئولیت اصلی خود که حفاظت و حراست از دستاوردهای انقلاب اسلامی و دفاع از آب و خاک کشور همچون هشت سال دفاع مقدس،در عرصه های مختلف خدمت به مردم حضوری موثرو پر رنگ و تاثیر گذار  دارد.

مسئول بسیج دانش آموزی شهدای بخش دلوار نیز در حاشیه این مراسم گفت: جلسات هماهنگی ادوهای جهادی و طرح هجرت 3 با حضور دستندرکاران طرح در آموزش وپرورش چندین باربرگزار شده ودر سال جاری 100نفر درطرح هجرت،40نفر در اردوههای جهادی و200نفر در اردوههای جهادی یکروزه روز به کار گیری شده که این دانش آموزان طی مدت زمان 60روزه فعالیت خود در  این طرح در قالب برنامه های فرهنگی،دینی و ورزشی و ..  در عرصه  فعالیتهای جهادی ،در عرصه بهسازی و مرمت سازی مدارس رنگ‌آمیزی، زیبا سازی و شعار نویسی و تعمیرات میز و صندلی مدارسی که نیاز سنجی شده است نیزفعالیت خواهند کرد. ایشان خاطر نشان کرد: طرح هجرت 3 با هدف  تقویت روحیه جهادی ، ایجاد حس مسوولیت در دانش‎آموزان و تامین نیازهای آموزشی، پرورشی، فرهنگی و اعتقادی دانش آموزان ،ایجاد زمینه های  تلاش و تعامل در میان دانش‎آموزان برگزار می شود که دانش آموزان در فضای به وجود آمده به واسطه این طرح توانایی های خود را شناسایی و مسوولیت پذیری را تجربه خواهند کرد

گزارش تصویری:

 


  • 575 بازدید
  • 0 نظر