خوش آمدید

مذاکرات هسته‌ای ایران و ۱+۵در ژنو به پایان رسید

مذاکرات هسته‌ای ایران و ۱+۵در ژنو به پایان رسید


نشست عمومی دوازدهمین دور مذاکرات ایران و گروه ۱+۵در سطح معاونان لحظاتی پیش به پایان رسید.

 

 خبرگزاری کیودو ژاپن لحظاتی پیش خبر داد مذاکرات هسته‌ای بین ایران و گروه 1+5 در ژنو در سطح معاونان وزرای خارجه به پایان رسید.

نشست عمومی دوازدهمین دور مذاکرات ایران و گروه 1+5 درباره راه‌حل جامع هسته‌ای در سطح معاونان روز یکشنبه در شهر ژنو آغاز شد.

خبرگزاری رویترز از قول یک دیپلمات که اشاره‌ای به نامش نکرد گزارش داد که پیشرفت‌های محدودی در مذاکرات حاصل شده است.

نماینده فرانسه هم فضای مذاکرات را خوب توصیف کرد اما گفتکه فکر نمی‌کند پیشرفت‌های زیادی حاصل شده باشد

معاون وزیر خارجه چین و نماینده این کشور در مذاکرات هسته‌ای گفت‌وگوهای روز یکشنبه را مفید خواند و خبر داد دور بعدی مذاکرات اوایل ماه فوریه برگزار می‌شود.

سرگئی ریابکوف هم تصریح کرد گفت‌و‌گوهای مفصلی روز یکشنبه بین دو طرف انجام شده است.

تیم مذاکره کننده هسته‌ای ایران روز چهارشنبه به همراه محمدجواد ظریف برای انجام رایزنی‌ها با هیأت مذاکره کننده آمریکایی و شرکت در دوازدهمین دور مذاکرات جامع هسته‌ای راهی شهر ژنو شد.

باراک اوباما، رئیس جمهوری آمریکا و دیوید کامرون، نخست‌وزیر کامرون روز جمعه در یک کنفرانس خبری مشترک نسبت به وضع تحریم‌های جدید علیه ایران هشدار دادند. رهبران کشورهای انگلیس و آمریکا گفتند وضع تحریم‌های جدید ائتلاف جهانی علیه ایران را بر هم خواهد زد.

نمایندگان جمهوری‌خواه کنگره از طرف دیگر می‌گویند قصد دارند با وضع تحریم‌های جدید دولت را به اتخاذ مواضع سخت‌تر در گفت‌گوهای هسته‌ای ترغیب کنند.

کارشناسان تنش‌های بین دولت آمریکا و نمایندگان را بخشی از رویکرد «تقسیم کار» در واشنگتن برای افزایش قدرت چانه‌زنی این کشور در مذاکرات هسته‌ای می‌دانند.


  • نویسنده : admin
  • تاریخ : دوشنبه 6 بهمن ماه 1393
  • 610 بازدید
  • 3 نظر