خوش آمدید

ماندگاری مدیران ریشه دار احمدی نژادی

ماندگاری مدیران ریشه دار احمدی نژادی از 24 خرداد تا 24 خرداد در بوشهر؛/


از 24 خرداد تا 24 خرداد در بوشهر؛/
بوشهر 21 آذرماه 92 ، اولين حضور مصطفی سالاری در استانداری بوشهر، این روز بزنگاهی بود براي محك زدن نماینده دولت اعتدال تا تكليف اضطراب و ترس از رفتن يا ماندن افرادی كه در استانداری ، فرمانداریها و دیگر ادارتی که طی 8 سال حاكميت تفكرات احمدی نژادی و بواسطه داشتن برخی معيار ها توانسته بودند يك شبه پله های ترقی را صدتا يكی كرده و ظرف اندك زمانی به سمت های مديريتی دست يابند مشخص شود .
ساحلی ؛ 24 خرداد 92 ، ملت ایران باز حماسه ساز شدند، پیروزی قاطع دکتر حسن روحانی در انتخابات ریاست جمهوری اسلامی ایران، روحی تازه در این مرز و بوم دمیده شد و فصلی نو آغاز گردید که نوید فردایی بهتر را به ارمغان داشت . رای مردم در ۲۴ خرداد ۹۲ بار معنایی بالایی داشت و تحلیل آن نیازمند داشتن بهره هوشی بالایی نیست. پیشبرد اهداف دولت تدبیر و امید بستگی به این موضوع دارد که تا چه اندازه این پیام مهم دریافت شده است .

همه خوب میدانند اکثریت مردم یک صدا با حماسه سیاسی که خلق کردند اجرای بی قید و شرط قانون اساسی ، رعایت حقوق شهروندی و منزلت اجتماعی و در یک مفهوم کلیدی تغییر شیوه های مدیریتی و اجرایی و بهبود وضع ناگوار 8 سال قبل را خواستارند.

بوشهر 21 آذرماه 92 ، اولين حضور مصطفی سالاری در استانداری بوشهر، این روز بزنگاهی بود براي محك زدن نماینده دولت اعتدال تا تكليف اضطراب و ترس از رفتن يا ماندن افرادی كه در استانداری ، فرمانداریها و دیگر ادارتی که طي 8 سال حاكميت تفكرات احمدی نژادی و بواسطه داشتن برخی معيار ها (كه بجای تخصص بيشتر در فاداری و خويشاوند نوازی معنا می يافت) توانسته بودند يك شبه پله های ترقی را صدتا يكی كرده و ظرف اندك زمانی به سمت های مديريتی دست يابند مشخص شود .

البته انتظار اين گروه ریشه دار در اندك زماني با جمله معروف دكتر سالاری كه فرمودند: "مدیران با قدرت به کار خود ادامه دهند " به سر منزل آرامش رسيد و مطمئن شدند به اين زوديها كسي قرار نيست آنها را از پشت ميزهايشان بلند كند . البته شاید اگر اين گروه، از مردان حامي احمدي نژاد و جلیلی هنوز دغدغه جمله معروف دكتر روحانی را داشتند كه گفته بود " مدیران اتوبوسی که بدون بلیت سوار شده‌اند باید بروند" اما با گذشت یکسال از عمر دولت يازدهم و بررسی شيوه هاي اجرايي آقای سالاری دريافته اند كه هشدارهای ایشان از جنس هشدار فریدون حسنوند نيست و اين بار با خيالی آسوده در كمين فرصتها نشسته اند .

استاندار جوان بوشهر بعد از گذشت 6 ماه و چند روز که از انتصاب وی میگذرد، به نظر میرسد با تغییر حدود 50 درصدی مدیران استان شاید توانسته باشد شاکله اصلی مدیران خود را قوام دهد ولی برای اجابت انتظارات مردم و علی الخصوص حامیان دولت تدبیر و امید که در همایش اخیر 24 خرداد در بوشهر، مشخص بود از روند کند تغییر مدیران دولت قبل گله مند هستند، شش ماه زمان کمی نیست .

چرا که انتظار میرفت طبق وعده رئیس‌جمهور، استاندار محترم نیز صندلی‌ مدیران اتوبوسی دولت نهم و دهم را خالی کرده تا ضمن جایگزینی مدیران همسو ، دلسوز و همراهان واقعی دولت ، امکان بازسازی و کارآمدسازی سیستم منطبق با شعارهای اعلامی و مطالبات عمومی فراهم آید اما متاسفانه شاهدیم در استانی مثل بوشهر نه تنها حامیان اصلی دولت تدبیر به خدمت گرفته نمیشوند بلکه با خط کشی های سلیقه ای به حاشیه رانده شده اند، اما از طرف دیگر شاهد آن هستیم به دلایل مختلف که بهتر است از آن بعنوان نوعی ((مصلحت اندیشی)) یاد کرد ، آنگونه که انتظار میرفت ساختار اداری دچار تغییر و تحول نگرديد و مدیران غیر همسو با دولت که اکثراً حامی آقای جلیلی بودند، آسوده تر از همیشه به کار خود ادامه میدهند.

بی‌گمان بزرگ‌ترین سرمایه دولت تدبیر و امید در تلاطم‌های پیش روی صحنه سیاسی، حفظ سرمایه‌های اجتماعی پدیده آمده در جریان انتخابات و تعمیق و بسط آن در مراحل گذار پیش روست، نکته‌ای که برای مانايی و ماندگاری اين جريان به وجود آمده اما بیم آن میرود مردم یا همان سرمایه اصلی این دولت به مرور زمان بواسطه ، نا اميدی دولت اميد از تدبير مديران احمدی ن‍‍ژادی، نا امید شوند که در این صورت ظلمی است مضاعف به دولت مظلوم روحانی که آقای استاندار، معاونین و مشاورین بایستی پاسخگوی آن باشند.

انتظار میرود استاندار و سایر مسولین از پیگیری مسایل و دغددغه های گروههای اصلاح طلب و دلسوزان دولت دلخور نشوند، چرا که اینان همراهان واقعی دولت تدبیر و امید هستند.

در آخر خداوند متعال را شاهد می گیریم که قصدی جز اصلاح امور استان نداشته و نداریم پس امید است این روشنگری های صادقانه و بعضا تلخ ختم به خیر شده و موجبات بروز کینه و عداوتی نگردد.

  وَإِلَی اللّهِ تُرْجَعُ الأُمُورُ


  • نویسنده : admin
  • تاریخ : سه شنبه 3 تير ماه 1393
  • 565 بازدید
  • 0 نظر