خوش آمدید

شورای امنیت، داعش و النصره را تحریم کرد

شورای امنیت، داعش و النصره را تحریم کرد
شورای امنيت سازمان ملل متحد روز جمعه ۲۴ مردادماه به اتفاق آراء قطعنامه ای را عليه گروه داعش و جبهه النصره تصويب کرد.

   شورای امنيت سازمان ملل متحد در اين قطعنامه، شش نفر  از جمله سخنگوی گروه داعش‌ را در  فهرست خود قرار داده و هشدار داده است کسانی را که از اين افراد حمايت مالی و تسليحاتی می کنند را تحريم خواهد کرد.

 

به گزارش خبرگزاری آسوشيتدپرس، گروه داعش پيشتر در فهرست سياه شورای امنيت سازمان ملل متحد قرار داشته است.

 

در اين قطعنامه که پيش نويس آن را بريتانيا تهيه کرده، اتخاد تدابيری برای قطع منابع مالی و جلوگيری از پيوستن افراد خارجی به اين گروه ها خواستار شده است.

 

به گزارش رادیو فردا(Radio Farda)، شورای امنیت سازمان ملل متحد در این قطعنامه همچنين خواستار خلع سلاح و انحلال فوری گروه داعش در عراق و سوريه، جبهه النُصره در سوريه و گروه های ديگر مرتبط با القاعده شده و اعلام کرده دولتها، نهادها و اشخاصی هم که به این گروه ها کمک يا با‌ آنها معامله کنند، تحريم می شوند.

 

شورای امنیت ابو محمد العدنانی، سخنگوی داعش را در فهرست سیاه خود قرار داده است.

 

طبق این گزارش ابو محمد العدنانی، شهروند عراق است و از او  به عنوان يکی از بانفوذترين امرای گروه داعش و نزديکترین فرد به ابوبکر البغدادی، رهبر این گروه یاد شده است.

 

به گزارش بی بی سی(BBC)، رسانه دولتی انگلیس، این قطعنامه شش نفر را از این پس با ممنوعیت سفر در سراسر جهان و توقیف دارایی هایشان روبرو ساخته که به این قرارند:

 

*ابو محمد العدنانی، سخنگوی گروه داعش

 

*سعید عارف، افسر سابق ارتش الجزایر که در سال ۲۰۱۳ از حبس خانگی در فرانسه فرار کرد و به جبهه النصره در سوریه پیوست.

 

*عبدالمحسن عبدالله ابراهیم الشارخ، تبعه عربستان سعودی و در فهرست افراد تحت تعقیب این کشور که از چهره های اصلی تبلیغ النصره در اینترنت است و نیروهای این گروه در بخش لتکیای سوریه را رهبری می کند.

 

*حمید حمد حمید العلی و حجاج بن فهد العجمی هر دو تبعه کویتند. فعالیت عجمی برای حمایت مالی جنگجویان خارجی به گفته کارشناسان سازمان ملل متحد شامل دست کم یک کارزار توییتری می شود.

 

*عبدالرحمان محمد ظفر دبیدی الجهانی، رهبر شبکه جنگجویان خارجی جبهه النصره


  • نویسنده : admin
  • تاریخ : شنبه 25 مرداد ماه 1393
  • 503 بازدید
  • 6 نظر