خوش آمدید
خبر ساحلی

شهید رئیسعلی دلواری مبتنی بر فرهنگ عاشورا پا به میدان گذاشت

رئیس مجلس شورای اسلامی، در کنگره ملی سردار جنوب تاکید کرد: شهید رئیسعلی دلواری مبتنی بر فرهنگ عاشورا و باورهای مکتب امام حسین (ع) پا به میدان گذاشت.

رئیس مجلس شورای اسلامی ایران، روز پنجشنبه در مراسم کنگره ملی سردار جنوب شهید رئیسعلی دلواری در محل خانه موزه این شهید مبارز با استعمار حضور یافت.

۱۲ شهریور سالروز شهادت قهرمان مبارزه با استعمار شهید رئیسعلی دلواری، به نام روز ملی مبارزه با استعمار انگلیس نامگذاری شده است.

رئیسعلی دلواری نقش و جایگاهی ویژه در مقابله با استعمار انگلیس داشت و طی چند مرحله شکست‌های سنگینی را به استعمارگران تحمیل کرد.

مراسم گرامیداشت صد و هفتمین سالگرد شهادت شهید رئیسعلی دلواری، در محل موزه شهید رئیسعلی  دلواری برگزار شد.

محمد باقر قالیباف، رئیس مجلس شورای اسلامی در آغاز این مراسم گفت: شهید رئیسعلی دلواری به مبارزه مبتنی بر مکتب قرآن و اهل بیت (ع) تصمیم گرفت و برای دفاع از این مرز و بوم و مبارزه با ظلم و فساد، دست به تفنگ برد.

قالیباف افزود: شهید رئیسعلی دلواری مبتنی بر فرهنگ عاشورا، باورهای مکتب امام حسین (ع) و باور به سنت‌های الهی پا به میدان گذاشت.

رئیس مجلس شورای اسلامی، همچنین  گفت: اگر امروز رهبر معظم انقلاب اسلامی  تأکید بر جهاد تبیین دارند، به خاطر این است که امروز مهمتر از جنگ اقتصادی، جنگ رسانه‌ای و شناختی است و رژیم صهیونیستی کودک کش و رژیم ظالم آمریکا روایت‌ های غلط و غیرواقعی را براساس عملیات‌ رسانه‌ای و تحلیل‌های اثرگذار تولید و منتشر می‌کنند تا بر روح، روان و ذهن جوامع در کشورهای اسلامی و آنهایی که در مقابل هژمونی آمریکا ایستاده‌اند و مبارزه می‌کنند، تأثیر بگذارند.

گزارش تصویری:

 

کپی
لینک اشتراک گذاری

  • 461 بازدید
  • 0 نظر