خوش آمدید

شهید رئیسعلی دلواری اسوه مقاومت و ایثار و الگوی جوانان استان بوشهر است

موضوعات : فرهنگی

حسن درویشی بخشدار دلوار :

در آستانه 102 سالگرد شهادت سردار جنوب شهید رئیسعلی دلواری با برگزاری همایش و کنگره نام این بزرگ مرد را به نیکی یاد خواهیم کرد.


 

به گزارش خبر ساحلی ، اولین جلسه هماهنگی بزرگداشت یادواره سردار جنوب شهید رئیسعلی دلواری با حضور بخشدار وامام جمعه دلوار و دیگر ادارات مرتبط در سالن جلسات بخشداری برگزار شد.

درویشی بخشدار دلوار ضمن گرامی داشت دهه کرامت به مدعوین گفت: شورای اسلامی شهر دلوار بعنوان دبیر برگزاری کنگره سردار جنوب خواهد بود .

ایشان افزودند: در آستانه 102 سالگرد شهادت سردار جنوب شهید رئیسعلی دلواری با برگزاری همایش و کنگره نام این بزرگ مرد را به نیکی یاد خواهیم کرد.

وی خاطر نشان کرد: جلسات کنگره شهید رئیسعلی دلواری از این هفته بصورت هفتگی جهت هماهنگی بیشتر برگزار خواهد شد و دستگاه های اجرایی با دبیر کنگره جهت برگزاری هر چه با شکوه تر مراسم همکاری لازم را بعمل آورند.

حجت الاسلام والمسلمین زاهددوست در این جلسه بیان نمود، کنگره شهید رئیسعلی دلواری را بعنوان یک ظرفیت در شهر و استان نگاه کنیم.

ایشان خاطر نشان کرد: شهید رئیسعلی دلواری  مبارز تمام عیار و الگوی تمام جوانان استان است که بعد از 102 سال از شهادت این بزرگ مرد ،تاریخ کشور به آن افتخار میکند.

وی افزود، ما با افتخار میگوییم که رئیسعلی دلواری متعلق به تمام مردم ایران است ولی متاسفانه نام شهید رئیسعلی دلواری در استان و مکانهای مهم کمرنگ دیده شده که جا دارد از مسئولین تقاضا کنیم پیگیری بیشتری بعمل آورند.

امام جمعه دلوار گفت: یاد این سردار خطه جنوب توسط ائمه جمعه در سراسر جمعه گرامی خواهیم داشت.

زاهددوست بیان نمود، آرامگاه شهید رئیسعلی دلواری تا قبل از 12 شهریور در نجف اشرف به پایان خواهد رسید.

ایشان افزودند ، مسابقات ورزشی دینی از جمله تیر اندازی و سوارکاری در سطح استان و در شهر دلوار برگزار شود و ازعوامل فیلم دلیران تنگستان و مقامات کشوری و استانی وزحمت کشان با اهدا تندیس تقدیر شود.

جمادی نماینده شورای اسلامی شهر دلوار در این جلسه بیان نمود، مظلومیت شهید رئیسعلی دلواری در استان بخصوص در مراکز بین المللی مثل فرودگاه دیده میشود که حتی یک تندیس برای معرفی این سردار مبارزه با استکبار در آن وجود ندارد.

ایشان افزودند ، تپه رشادت سنگر مقاومت شهیدرئیسعلی به یک مرکز و فرهنگی و توسعه فرهنگ مقاومت و ایثار تبدیل شود.

ندری شهردار دلوار گفت ، شهرداری دلوار آمادگی کامل را جهت برگزاری کنگره سردار جنوب شهید رئیسعلی دلواری را در شهریورماه دارد.

 


  • نویسنده : admin
  • تاریخ : چهارشنبه 4 مرداد ماه 1396
  • 563 بازدید
  • 4 نظر