خوش آمدید

شمار شهدای غزه به دو هزار و 16 تن رسید

شمار شهدای غزه به دو هزار و 16 تن رسید


شمار شهدای غزه به دو هزار و 16 تن رسید

وزارت بهداشت فلسطین اعلام کرد: شمار شهدای نبرد اسراییل علیه نوار غزه به دو هزار و 16 نفر رسید.

 

به گزارش پایگاه اینترنتی روزنامه ˈالقدس العربیˈ چاپ لندن، ˈاشرف القدرهˈ سخنگوی وزارت بهداشت فلسطین یکشنبه شب تعداد زخمی های این نبرد را 10 هزار و 193 نفر اعلام کرد.

القدره خاطرنشان کرد: نیروهای امدادرسان چند ساعت پیش جنازه جدیدی را در محله ˈالشجاعیهˈ در شرق شهر غزه از زیر آوار بیرون آوردند و بدین ترتیب تعداد شهدا به 2016 تن افزایش یافت.

وی توضیح داد: در میان شهدا 451 کودک، 250 زن و 95 کهنسال و در بین مجروحین 3084 کودک، 1970 زن و 369 بزرگسال به چشم می خورند.

هیات فلسطینی دیروز یکشنبه به منظور فراهم کردن زمینه برای آغاز دور جدیدی از مذاکرات غیرمستقیم با میانجیگری مصر به امید دستیابی به آتش بس دائمی میان اسراییل و گروه های فلسطینی در غزه وارد قاهره شد.

آتش بس موقت امروز دوشنبه در پنجمین روز به پایان خواهد رسید.

گفتنی است که رژیم صهیونیستی در هفتم ماه ژوئیه گذشته به بهانه پایان دادن به فرآیند شلیک موشک از غزه علیه اسراییل با نوار غزه وارد نبرد گردید که در نتیجه آن 38 هزار و 86 منزل و نهادهای دولتی و مراکز نظامی و تاسیسات زیربنایی در این منطقه آسیب دیده و یا به طور کامل از بین رفته است.

بر اساس بیانیه های رسمی رژیم صهیونیستی، در این نبرد 64 نظامی و سه غیرنظامی صهیونیست به هلاکت رسیده و در حدود 1008 تن از جمله 651 نظامی و 357 غیرنظامی زخمی شدند.

اما، گردان های شهید عزالدین قسام شاخه نظامی جنبش مقاومت اسلامی حماس می گویند که 161 نظامی صهیونیست را به هلاکت رسانده و شمار دیگری از نظامیان اسراییلی را به اسارت خود درآورده اند.

به دنبال پیروزی جنبش حماس در انتخابات پارلمانی فلسطین در ژانویه 2006، رژیم صهیونیستی نوار غزه را مورد محاصره خود قرار داد که در آن یک میلیون و 900 هزار فلسطینی به سر می برند.

این محاصره علی رغم کناره گیری حماس از قدرت و تشکیل دولت ائتلاف ملی فلسطین در ژوئن گذشته ادامه یافت.


  • 529 بازدید
  • 0 نظر