خوش آمدید

سپاه ممکن‌است به‌ دولت تذکر دهد

فرمانده سپاه پاسداران

سپاه ممکن‌است به‌دولت تذکر دهد/سپاه در سوریه حضور میدانی ندارد بلکه انتقال تجربیات می‌کند


فرمانده سپاه پاسداران با تاکید بر اینکه ممکن است سپاه در راستای نقش خود برای حفظ انقلاب تذکراتی را به دولت‌ها بدهد گفت: این به معنای مخالفت با دولت نیست و سپاه نمی‌تواند با دولت‌ها همکاری نداشته باشد.

به گزارش خبرنگار  خبرگزاری ساحلی ، سردار سرلشکر محمدعلی جعفری فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در نشست خبری که صبح امروز به مناسیت دوم اردیبهشت سالروز تصویب اساسنامه سپاه برگزار شد، گفت: ‌فلسفه وجودی سپاه این است که انقلاب اسلامی حفظ شود.

فلسفه وجودی سپاه حفظ انقلاب و حمایت از مردم است

وی با بیان اینکه معمولا انقلاب ها در دنیا عمر زیادی ندارند، اظهار داشت: انقلاب‌ها در نقاط مختلف دنیا یا استحاله می شوند یا از بین می‌روند اما انقلاب اسلامی بعد از 35 سال، هنوز پویا و هدفمند به راهش ادامه می دهد.

جعفری ادامه داد: سپاه با مخالفت‌هایی که با انقلاب می‌شود برخورد می‌کند و موانع موجود بر سر راه را برمی‌دارد تا اهداف انقلاب که همان اهداف اسلام و قرآن است، حفظ شود.

فرمانده کل سپاه خاطرنشان کرد: فلسفه وجودی سپاه حمایت از مردم است و به دنبال استفاده از ظرفیت‌های مردم هستیم.

فتنه 88 بدون حضور مردم پایان نمی یافت

وی با اشاره به فتنه سال 88 اظهار داشت:فتنه آن سال بزرگترین فتنه سیاسی، امنیتی علیه ایران بود که بدون نقش تعیین کننده مردم که همان بسیجی ها هستند، پایان نمی‌یافت.

فرمانده کل سپاه در پاسخ به سوال خبرنگار فارس مبنی بر اینکه آیا با توجه به بحث اقتصاد مقاومتی و اعلام آمادگی سپاه و بسیج برای همکاری با دولت در این عرصه، آیا دولت رغبتی برای استفاده از ظرفیت‌های سپاه دارد گفت: همکاری سپاه با دولت‌ها با هدف ایفای نقش سپاه در راستای برقراری امنیت، رفاه، آسایش و معیشت مردم است.

دلیلی برای عدم همکاری سپاه با دولت ها وجود ندارد

سردار جعفری با بیان اینکه وظیفه دولت‌ها نیز همین است افزود: سپاه نمی‌تواند با دولت‌ها همکاری نداشته باشد و با توجه به گستردگی سپاه، بسیج و توان عظیم آنها این همکاری می‌تواند و باید در خدمت مردم باشد.

فرمانده سپاه پاسداران هدف دولت‌ها را خدمت به مردم برشمرد و خاطرنشان کرد: دلیلی برای عدم همکاری سپاه با دولت‌ها ندارد اما دولت‌ها دیدگاهشان متفاوت است و ممکن است در جاهایی در برخی دولت‌ها تقابلی بین مسائل سیاسی و یا توجه به جلب آرای مردم و موضوع خدمتگزاری، فرهنگ و ارزش‌های مردم دیده شود؛ برخورد دولت‌ها ممکن است اینها را در تعارض و فقط صرفا اهداف سیاسی را ببیند و تا جایی در مسیر انقلاب اسلامی و اسلامی بودن جمهوری اسلامی نباشد.

ممکن است سپاه برای حفظ انقلاب تذکراتی به دولت ها بدهد

وی بر همین اساس تاکید کرد: تا اینجا ممکن است سپاه تذکراتی بدهد تا نقش خود در حفظ انقلاب اسلامی را ایفا کند، وقتی سپاه می‌خواهد نقش خود را در حفظ انقلاب انجام دهد ممکن است به نظر بیاید که می‌خواهد با برخی دولت‌ها مخالفت کند در حالی که اینطور نیست.

سردار جعفری با بیان اینکه اگر به حفظ ارزش‌های انقلاب توجه شود هیچگونه تعارضی بین سپاه و دولت‌ها وجود ندارد به گلایه اخیرش از دولت‌ها اشاره کرد و افزود: گلایه‌ای که داشتیم این بود که با توجه به فشار اقتصادی دشمنان علیه کشورمان زیاد شده و تاکید رهبر معظم انقلاب نیز این است که دولت‌ها نگاهشان به توانمندی‌های درونی باشد، بسیاری از مشکلات مردم با تمرکز و توان داخلی قابل حل است و این همان اقتصاد مقاومتی است.

فرمانده سپاه پاسداران خاطرنشان کرد: حال با توجه به در اختیار بودن سازمان گسترده بسیج توسط سپاه، توانمندی زیادی در اختیار سپاه قرار دارد و بسیج از 20 میلیون عضو برخوردار است که با سپاه در ارتباط هستند.

ورود سپاه به اقتصاد مقاومتی منوط به مطالبه دولت است

وی با تاکید بر اینکه سپاه می‌تواند از این توان در خدمت اقتصاد مقاومتی استفاده کند تصریح کرد: البته این منوط به مطالبه و حمایت و خواست دولت است.

سردار جعفری ادامه داد: البته در این زمینه استقبال هم شده بود اما شاید به خاطر تمرکز در اجرای دور دوم هدفمندی یارانه‌ها نتوانسته‌اند وارد این موضوع شوند.

جعفری ادامه داد: تهدیدات فرهنگی در حال حاضر مهم‌ترین تهدید علیه انقلاب است که این تهدیدات هدف‌شان باورها و ایمان مردم است.

سپاه مدافع انقلاب در داخل و خارج مرزها است

وی با بیان اینکه در صورتی که دشمن اعتقادات و فرهنگ مردم را تغییر دهد مسئله انقلاب اسلامی از بین می‌رود گفت: سپاه مدافع انقلاب اسلامی هم در داخل و هم بیرون مرزهای کشور است.

فرمانده کل سپاه با اظهار این مطلب که هر کشوری که طرفدار شعار و راه انقلاب اسلامی شدند و می‌خواهند آن را ادامه دهند به صورت طبیعی مورد ظلم و مخالفت‌های نظام سلطه واقع می‌شوند به لبنان، سوریه، مصر و بسیاری از کشورهای اسلامی که در بیداری اسلامی حرکتی کردند اشاره کرد و گفت: سپاه حمایت‌های نرم‌افزاری، فکری، دانشی و تجربه‌ای خود را به این حکومت‌ها ارائه خواهد داد و از مردمی که در یک کشور اراده کردند که مقابل نظام سلطه ایستادگی کنند حمایت می‌کند.

آمریکا دشمن آشکار جمهوری اسلامی است/ سوریه به دلیل بودن در خط مقاومت مورد غضب آمریکاست

فرمانده کل سپاه خاطر نشان کرد: دشمن آشکار و شفاف جمهوری اسلامی و جبهه مقاومت آمریکا و رژیم صهیونیستی است که این جبهه در هر مقطع و زمانی مشاهده می‌شود.

جعفری با اشاره به اتفاقات کشور سوریه اظهار داشت: سوریه به دلیل اینکه در جبهه مقاومت اسلامی قرار داشته و خط مقدم آن جبهه است مورد غضب آمریکا واقع شده و ایالات متحده آمریکا از تروریست‌ها برای ستم به مردم سوریه استفاده‌ می‌کند و در مقابل  وظیفه هر مسلمانی است که از آنها حمایت کند.

نیازی به دخالت نظامی در سوریه نیست/ تجربه خود را در اختیار سوری ها قرار دادیم

وی با بیان اینکه سپاه با افتخار از حرکت مقاومت سوریه و مردم آن حمایت می‌کند، اظهار داشت: با توجه به نیروی انسانی و حضور خود مردم آن کشور نیاز به دخالت نظامی مجموعه‌های دیگر نیست و ما فقط آموزش تجربی و نرم‌افزاری را در اختیار آنان قرار می‌دهیم و اثرش را بعد از این چند سال درگیری می‌بینیم.

فرمانده کل سپاه با بیان اینکه انقلاب اسلامی محدود به مرزهای ایران نیست، گفت: انقلاب مخالف نظام سلطه و نظم نوین جهانی بوده و همه شعارها و مواضع در سیاست خارجی با این محور است؛ مانند دفاع از مردم فلسطین و سوریه که امروز هدف دشمن هستند.

وی افزود: سپاه باید نگهبان انقلاب در داخل و خارج مرزها باشد.

سپاه بر اساس نگاه ماموریتی وارد عرصه سازندگی شد

سردار جعفری با اشاره به اقدامات سپاه در زمینه سازندگی اظهار داشت: سپاه بر اساس نگاه ماموریتی وارد عرصه سازندگی شد و برای رقابت با بخش خارجی و رفاقت با بخش خصوصی تا در این حوزه تشویق شوند.

فرمانده کل سپاه در بخش دیگری از سخنانش به موضوع مرزهای جنوب شرقی و شمال غرب کشور اشاره کرد و گفت: با توجه با سرمایه‌گذاری‌های دشمن در این مناطق موقعیت امنیتی خاصی به وجود آمده که نیروی زمینی سپاه در آنجا فعالیت می‌کند.

 

وی با بیان اینکه در سال‌های اخیر سیاست این بود که امنیت به نیروهای بومی واگذار شود اظهار داشت: در  در مرزهای جنوب شرقی کشور در 4-5 سال گذشته به دلیل پیگیری این سیاست مشکل خاصی نداشتیم و ناامنی در عمق کشور نیست.

 

سردار جعفری با اشاره به گروگانگیری اخیر در مرز سیستان و بلوچستان تاکید کرد: اتفاقات اخیر درنقاط صفر مرزی بوده که با توجه به لزوم طرح‌های مهندسی و عملیاتی جدید، به ناچار مرز را از نیروی انتظامی تحویل گرفتیم و مشغول هستیم تا دیگر شاهد چنین وقایعی نباشیم.

وی با اشاره به لزوم جوانگرایی در سپاه گفت: در راستای جوانگرایی در سپاه و استقاده از نیروهای باتجربه چند سال پیش مجوزی اخذ کردیم تا نیروهای باتجربه‌ای که عمر خدمتی‌شان تمام شده نگه داریم تا تجربیات خود را به نیروهای جوان انتقال دهند.

سردار جعفری با تاکید بر این مطلب که آینده سپاه برای ما بسیار مهم است، تصریح کرد: جوان‌ها روحیه انقلابی بیشتری دارند و ما تلاش می‌کنیم از این شور انقلابی استفاده کنیم.

وی با بیان اینکه در بحث اقتصادی به قدری رسانه‌های دشمن مانور دادند که خودمان هم باورمان شد که سپاه در عرصه اقتصادی وارد شده، اظهار داشت: سپاه فقط در عرصه سازندگی ورود پیدا کرده که باعرصه اقتصادی متفاوت است.

فرمانده کل سپاه ادامه داد: سپاه با نگاه ماموریتی که دارد در این عرصه ورود پیدا کرده که هدف آن ساختن کشور بود. زیرا بعد از جنگ زیرساخت‌های کشور عقب افتاد و باید به سرعت جبران می‌شد.

سردار جعفری به حضور مردم در بحث اقتصاد مقاومتی اشاره و تاکید کرد: مردم می‌توانند در بحث اقتصاد مقاومتی در مقولاتی مانند صرفه‌‌جویی و تولید ملی مشارکت کنند و سپاه در این خصوص برنامه‌هایی دارد که به دولت منتقل شده و امیدواریم استفاده شود.


  • نویسنده : admin
  • تاریخ : دوشنبه 1 ارديبهشت ماه 1393
  • 706 بازدید
  • 0 نظر