خوش آمدید

سالاری: قطری ها، بوشهر را برای روابط تجاری برگزیدند

سالاری: قطری ها، بوشهر را برای روابط تجاری برگزیدند


از میان سه گزینه بوشهر، بندرعباس و قشم؛

خبر ساحلی  روز یکشنبه بوشهر میزبان هیات تجاری از کشور قطر بود که برای بازدید از ظرفیت های بوشهر به این بندر سفر کرده بودند. به گزارش اتحاد جنوب؛ همزمان با ورود این هیات به بندر بوشهر، دبیر شورای عالی مناطق آزاد کشور با اشاره به حضور هیات تجاری قطر به سرپرستی معاون وزیر خارجه این کشور در ایران گفت: 3 نقطه شهر بوشهر، بندرعباس و جزیره قشم را برای ...

خبر ساحلی : روز یکشنبه بوشهر میزبان هیات تجاری از کشور قطر بود که برای بازدید از ظرفیت های بوشهر به این بندر سفر کرده بودند.

 

به گزارش خبر ساحلی همزمان با ورود این هیات به بندر بوشهر، دبیر شورای عالی مناطق آزاد کشور با اشاره به حضور هیات تجاری قطر به سرپرستی معاون وزیر خارجه این کشور در ایران گفت: 3 نقطه شهر بوشهر، بندرعباس و جزیره قشم را برای گسترش روابط تجاری و اقتصادی به قطر پیشنهاد کرده ایم.

امروز استاندار بوشهر در صفحه شخصی خود در شبکه اجتماعی فیسبوک خبر از انتخاب بوشهر از میان این سه گزینه داده است.

 

 

متن کامل نوشته فیسبوکی دکتر سالاری را می خوانید:

 

بوشهر، برای روابط با قطر مناسب تشخیص داده شد
یکشنبه معاون وزیر خارجه قطر باتفاق 17 نفر از مدیران دولتی و تجاری برجسته آن کشور، مهمان استان بوشهر بودند. به لطف خدا و تلاش همکاران، برنامه با نظم و دقت و بر مبنای تقسیم کار دقیق اجرا شد. از بند...ر فعلی ، طرح توسعه بندر در جزیره نگین و منطقه ویژه بازدید کردیم . مقرر بود پس از بوشهر به قشم و سپس به بندرعباس بروند تا بین بوشهر، قشم و بندر عباس، یکی را برای توسعه روابط تجاری انتخاب کنند .
از سه ماه قبل برنامه ریزی کرده بودیم. کتابچه قابلیت های سرمایه گذاری خارجی و گزارشات متناسب با بازار و نیازمندیهای آنها تهیه شده بود که در این بازدید فشرده ارائه شد.
امروز صبح (سه شنبه) رسماً اعلام شد که بوشهر برای روابط با قطر مناسب تر تشخیص داده شد است، لذا حدود 20 روز دیگر بایستی برای انعقاد تفاهم نامه با آن کشور، باتفاق نمایندگان وزارت خارجه و وزات صنعت، معدن و تجارت و مدیران اتاق بازرگانی استان به قطر برویم.

قطری ها در این سفر برای تامین صیفی جات (گوجه فرنگی، خیار، هندونه، طالبی، کدو و امثالهم)، سبزیجات ، گوشت قرمز و سفید و مواد معدنی (شن، ماسه و سیمان و...) مورد نیاز کشورشان اعلام همکاری کردند. بایستی با مشارکت سرمایه گذاران قطری، واحدهای فرآوری و بسته بندی مواد غذایی، کشتارگاه ها، سرد خانه ها و انبارها و... در استان احداث شود. امیدوارم این توافقات سریعاً اجرایی شود تا ضمن اینکه کار کشاورزان صیفی کار، دامداران و معدن کاران استان رونق بگیرد، تجارت و حمل و نقل دریایی در استان هم فرصت رشد پیدا می کند.

تامین مواد غذایی و مصالح ساختمانی قطر، فرصت بی نظیری است که می تواند به استان بوشهر رونق ببخشد.

انشالله با کمک همگان و بخصوص بخش خصوصی، زمینه اشتغال زایی، درآمد زایی و ارزآوری برای استان فراهم شود. آخر شب است و بایستی برای استراحت بروم، تا فردا در مراسم ارتحال حضرت امام (ره) شرکت کنم.

خوش و خرم باشید./س

  • نویسنده : admin
  • تاریخ : چهارشنبه 14 خرداد ماه 1393
  • 717 بازدید
  • 0 نظر