خوش آمدید

سالاری از ایجاد چند شهر جدید در استان خبر داد

سالاری از ایجاد چند شهر جدید در استان خبر داد


  استاندار بوشهر از تاسیس شهر جدید خبر داد و گفت: ساخت شهر جدید در شهرهای ساحلی یا تجمیع شدن چند روستا با هسته مرکزی از دیگر برنامه‌های توسعه‌ای ایجاد شهرهای جدید در استان بوشهر است.

 

به نقل از اداره کل روابط عمومی استانداری بوشهر، مصطفی سالاری بعداز ظهر امروز در نشست شورای شهرسازی استان بوشهر با تاکید بر توجه به زیر ساخت‌های شهر جدید عالی‌شهر اظهار کرد: زیرساخت‌های مختلف در حوزه‌های گوناگون به ویژه برق، آب، فاضلاب، گاز، ورزشی و آموزشی سبب می‌شود شهرجدید عالی‌شهر رونق بیشتر داشته باشد.

وی با تاکید بر پیشگیری از انتقال مرکز آموزش عالی از عالی‌شهر به بوشهر تصریح کرد: با توجه به اینکه هدف از ساخت فضاهای آموزشی در شهر جدید عالی شهر عمران وآبادی است به همین سبب از فروش اراضی آموزشی در این شهر به شدت جلوگیری می‌شود.

استاندار بوشهر با تاکید براجرای مصوبات این نشست‌ها از سوی مدیران بیان کرد: متولیان امور باید نحوه اجرای مصوبات نشست‌ها را پی گیری و اجرایی کنند.

وی خطاب به مدیران حاضر در این نشست گفت: با اجرای به موقع مصوبات اجازه دهید خوش اخلاقی ما در جلسات ادامه داشته باشد و با سهل انگاری، ما را به بداخلاقی در جلسات ترغیب نکنید.

سالاری با تاکید بر توجه به توسعه زیرساخت‌های عالی‌شهر افزود: دستگاه‌های اجرایی باید مصوبات این نشست را اجرایی کنند و هیچ عذری در این زمینه پذیرفته شدنی نیست.

وی از واگذاری زمین برای سینما و پمپ بنزین در عالی‌شهر خبر داد و گفت: متقاضیان این دو طرح برای سرمایه گذاری می‌توانند از تسهیلات لازم در بخش‌های گوناگون بهره‌مند شوند.

استاندار بوشهر گفت: فرمانداری بوشهر برای تاسیس شهرداری عالی‌شهر 460میلیون تومان اختصاص داده است.

وی تصریح کرد: در نخستین تخصیص اعتباری مبلغی در اختیار شهرداری قرار می‌گیرد تا طرحهای زیرساختی را در این شهر توسعه دهند.

استاندار بوشهر از ساخت شهر جدید در سیراف خبر داد و گفت: ساخت شهر جدید در شهرهای ساحلی یا تجمیع شدن چند روستا با هسته مرکزی از دیگر برنامه‌های توسعه‌ای ایجاد شهرهای جدید در استان بوشهر است.

سالاری جمعیت عالی‌شهر را بالای 20 هزار نفر یاد کرد و گفت: با روندی که در پیش است جمعیت این شهر تا سال آینده به 30 هزار نفر هم می‌رسد.

وی از ساخت شش مدرسه در عالی‌شهر خبر داد و افزود: یک واحد آموزشی آن مهرماه و مابقی نیز تا مهر سال آینده به بهره برداری می‌رسد.

 


  • 682 بازدید
  • 4 نظر