خوش آمدید

سالاري: لایحه منطقه آزاد تجاری بوشهر تقدیم مجلس می‌شود

سالاري: لایحه منطقه آزاد تجاری بوشهر تقدیم مجلس می‌شود


سالاري: لایحه منطقه آزاد تجاری بوشهر تقدیم مجلس می‌شود

ساحلی : استاندار بوشهر گفت: لایحه منطقه آزاد تجاری اقتصادی بوشهر که به تصویب هیئت دولت رسیده چند روز آینده با امضای رئیس جمهور تقدیم مجلس شورای اسلامی می‌شود.

به گزارش ساحلی  مصطفی سالاری درنشست روسای آموزش و پرورش استان بوشهر با بیان اینکه معلمان نقش مهمی در آگاهی بخشی جامعه دارند اظهار کرد: معلمان برای توسعه دانایی، فرهنگ و فهم جامعه گام برمی‌دارند و ارتقا معیشت مردم نیز در گرو ارتقا کیفیت تعلیم و تربیت است.

وی با بیان اینکه توسعه و پیشرفت هر جامعه بستگی به فرهیختگی آن جامعه دارد تصریح کرد: جامعه‌ای که انسان‌های فرهیخته داشته باشد جامعه‌ای پیشرو است و در این مسیر نقش معلمان مهم و تاثیرگذار است.

استانداربوشهربا بیان اینکه جامعه فرهنگی ، سبب توسعه همه جانبه هستند  تصریح کرد: با توجه به این که معلمان به آموزش جوانان  اقدام ورزند به همین سبب اهمیت و نقش معلم غیرقابل انکار است.

سالاری با بیان اینکه آموزش و پرورش همه نوع آموزش به انسان ارائه می‌دهد افزود: در بحث آموزش باید به اخلاق حسنه، دینی، اخلاق مداری، راستگویی، درستکاری، امانتداری و وجدان کاری توجه شود.

وی با اشاره به اینکه جوانان و نوجوانان جامعه محصول کار معلمان است بیان کرد: اهمیت کار معلمان تنها در کسب معدل‌های بالا به وسیله دانش آموزان نیست بلکه هرآنچه درجامعه می بینیم محصول کار معلمان است.

استاندار بوشهر با اشاره به اینکه  استان بوشهردر بخش نیروهای فنی تخصصی با مشکل مواجه هستیم گفت:  با توجه به این که امروز در بخش نیروی انسانی فنی و متخصص با مشکل مواجه هستیم باید در تربیت نیروهای انسانی با کیفیت بالا در رشته‌های فنی اقدام شود.

سالاری با اشاره به اینکه استان بوشهر دارای ظرفیت‌های مهم اقتصادی است تصریح کرد: استان در بخش کشت خارج از فصل ظرفیت‌های خوبی دارد که برای توسعه این بخش تدارکات لازم برای صادرات صیفی‌جات به کشورهای همسایه خلیج فارس انجام شده که تحقق این مهم سبب افزایش درآمد کشاورزان می‌شود.

وی با اشاره به اینکه لایجه منطقه آزاد تجاری و اقتصادی بوشهر به تصویب هیئت دولت رسیده گفت: این لایحه تا چند روز آینده با امضا رئیس جمهور تقدیم مجلس شورای اسلامی می‌شود.

استاندار بوشهر با بیان اینکه مکان یابی برای ایجاد منطقه آزاد بوشهر در لایحه بصورت باز است گفت: محدوده منطقه آزاد تجاری بوشهردرلایحه پیش بینی نشده  و پس از تصویب دولت و مجلس برنامه‌ریزی لازم انجام می‌شود.

سالاری با اشاره به ویژگی‌های بندرآزاد تجاری اقتصادی بوشهر گفت: سرمایه‌گذاری در منطقه آزاد تجاری بوشهر دارای امتیازات ویژه‌ای است و دارای معافیت‌های خاص است.


  • نویسنده : admin
  • تاریخ : پنجشنبه 23 مرداد ماه 1393
  • 489 بازدید
  • 0 نظر