خوش آمدید

زنگ خطر براي ايران

اشاره: مطلبی که می خوانید از سری یادداشت های بینندگان الف است و انتشار آن الزاما به معنی تایید تمام یا بخشی از آن نیست. بینندگان الف می توانند با ارسال یادداشت خود، مطلب ذیل را تایید یا نقد کنند.


اخبار تكان دهنده تهريب محيط زيست در ايران به قدري شتاب گرفته كه روزي نيست رسانه هاي نوشتاري و شنيداري و تصويري و مجازي خبر از خشك شدن درياچه يا تالاب و رودخانه اي و يا آلودگي و آتش سوزي و زباله داني شدن جنگل و كوهستان و باغستان و ... منتشر نشود و سطح آلودگي و خطر بيابان زايي و افزايش آلاينده هاي شهري جان و روان و دارايي مردم را هدف گرفته است و هم چنين سوداگران مرگي كه با خريد و تصاحب و تبديل جنگل ها و باغ ها و مزارع به ويلاهاي شخصي و خصوصي و يا برج سازي و آپارتمان سازي براي كسب منافع شخصي تماميت سرزميني ايران و هويت سرزميني ايران و جان و مال و آينده مردم را هدف گرفته اند و بحران محيط زيست هر روز ابعاد وحشتناك تري پيدا مي كند.

نابودي و انقراض گونه هاي مختلف گياهي و جانوري و آلودگي درياي خزر و خليج فارس و پايين رفتن سطح آب هاي زيززميني و درنتيجه بيكاري و كوچ اجباري مردم ساكن مناطق بحران زده و هجوم مشكلاتي كه آنان با خود به شهرها مي آورند و خشكي هوا و كاهش بارش ها و افزايش بيماري ها و و پديده ي خشكسالي همه و همه از نتايج اين بي توجهي و سهل انگاري و خواب رفتگي همه ي ما ساكنين اين مرز و بوم مي باشد .

در اين ميان خبر اقدام برخي نمايندگان مجلس براي انحلال يا ادغام سازمان حفاظت محيط زيست و تنزل آن در حد يك معاونت وزير بسيار قابل تامل و حيرت و شگفتي مي باشد. نمايندگان مردم كه خود بايد بيش از شهروندان به مشكلات و بحران هاي كشور اشراف داشته باشند اينك با اين طرح همه را در بهت و حيرت فرو برده اند؟!

كشورما با چنين چالش هايي نه تنها بايد سازمان حفاظت محيط زيست آن اين گونه مورد بي مهري قرار نگيرد بلكه بايد با تقويت اين سازمان به فرياد زن و مرد و كوردك و جوان و سالمندي رسيد كه با هزينه هاي سرسام آور درمان قرباني نابودي محيط زيست و بي توجهي به آن شده اند. وظيفه ملي و ديني همه ما ايجاب مي كند كه محيط زيست اين سرمايه ملي را همان گونه كه گذشتگان براي ما حفظ كردند براي آيندگان حفظ كنيم و با جان ودل از حق حيات و زيست پاك و سالم كه مورد رضاي خدا و مخلوقات خداوند ( اعم از انسان و ساير جانداران كه حق حيات و و زيستن دارند) دفاع كنيم و با رفتار و كردار خود سياهه اي شرمگين از خود براي آيندگان و ميهن خود به يادگار نگذاريم.

آ‍ژير خطر در نابودي جنگل هاي زاگرس و مبدل شدن جنگل هاي شمال به زباله داني ما آدميان و تبديل دريا و تالاب ها به فاضلاب كارخانجات و خانه هاي مسكوني و سيل ويرانگر سدسازي هاي غير اصولي و عجيب و غريب بيش از پيش به صدا در آمده است و همه اعم از همه شهروندان و نمايندگان و دولتمردان بايد بدون فوت وقت به داد خود و فرزندان خود و سرزمين خود و آينده ي خود برسيم. هيچ جنگي ويرانگرتر از اين چيزي نيست كه ما اكنون در گير آنيم.


  • نویسنده : admin
  • تاریخ : چهارشنبه 14 اسفند ماه 1392
  • 573 بازدید
  • 5 نظر