خوش آمدید

رکوردهاي ليگ تا پايان هفته سوم

رکوردهاي ليگ تا پايان هفته سوم


رکوردهاي ليگ تا پايان هفته سوم


اين هفته در مجموع مسابقات 12 گل به ثمر رسيد که ميانگين 1.5 گل براي هر مسابقه را نشان ميدهد.


 هفته سوم لیگ‌برتر با صدرنشین قاطع سپاهان ادامه یافت. این هفته با انجام 8 مسابقه و رد و بدل شدن 12 گل در شرایطی به هفته چهارم می‌رسد که کیفیت لیگ هنوز طرفداران فوتبال در ایران را راضی نکرده است. این هفته صرف نظر از مسابقه جذاب سپاهان ـ استقلال، سایر بازی ها از جذابیت قابل توجهی برخوردار نبودند.
گل نزن ها
4 تیم ملوان، پیکان، نفت مسجدسلیمان و سایپا موفق به گشودن دروازه حریفان خود نشدند. متوسط صفر گل در 3 بازی رکوردی است که احتمالا در هیچ جای دنیا با این تعداد تیم رخ نمی‌ دهد.
گلزن ترین
سپاهان با 7 گل زده در 3 مسابقه قوی ترین خط حمله لیگ را در اختیار دارد. آنها با لوسیانو پریرا، مهدی شریفی، محمدرضا خلعتبری و جواهیر سوکای فعلا بهترین تیم لیگ به شمار می‌ آیند.
سایپا و بهترین خط دفاعی
حامد فلاح زاده دروازه‌بان‌ سابق راه‌آهن تنها گلری است که در سه بازی متوالی دروازه خود را بسته نگه داشته است، سایپا که بدون گل زده و خورده در رده نهم جدول قرار دارد از هر دو حیث رکورددار است.
پرتماشاچی ترین
با اینکه رقم دقیقی میزان تعداد تماشاگران لیگ وجود ندارد اما احتمالا سپاهان اصفهان با جذب نزدیک به 20هزار تماشاچی در دو بازی پرهوادارترین تیم لیگ‌برتر بوده است. این در حالی است که استقلال، پرسپولیس و تراکتورسازی هم 2 بازی خانگی داشته اند اما تعداد تماشاگرانشان فعلا پایین تر از حد انتظار است. بازی سپاهان ـ استقلال در هفته سوم لیگ تنها مسابقه ای بود که سکوهای ورزشگاه در آن پر شد. امسال تیم پدیده هم با حضور در لیگ‌برتر به جمعیت هوادار به لیگ‌برتر اضافه کرده اما هنوز میزان دقیقی از تعداد تماشاگر در بازی های این تیم وجود ندارد.
2 گله ها
رضا عنایتی، لوسیانو ادینهو، لوسیانو پریرا، رامین رضاییان و سروش رفیعی 5 بازیکن 2 گله لیگ‌برتر هستند. جدول گلزنان لیگ‌برتر بعد از 2 هفته هیچ پدیده ای در خود نمی‌ بیند و البته هیچ گلزن شاخصی هم فعلا ظهور نکرده است.
دسته یکی های ناکام
پیکان و نفت مسجدسلیمان تیم های تازه صعود کرده به لیگ‌برتر با 2 تساوی در رده سیزدهم و چهاردهم لیگ‌برتر قرار دارند. این در حالی است که پدیده با 5 امتیاز تیم پنجم جدول است.
آغاز زودهنگام هفته چهارم
هفته چهارم لیگ‌برتر روز سه شنبه آغاز می‌ شود و احتمالا تعداد هواداران بازی های لیگ‌برتر باز هم کاهش پیدا می‌ کند.
مهم ترین بازی های این هفته بین استقلال خوزستان ـ فولاد، ملوان ـ پرسپولیس، نفت ـ سپاهان، پدیده ـ تراکتور و استقلال ـ سایپا برگزار می‌ شود.

 


  • نویسنده : admin
  • تاریخ : شنبه 25 مرداد ماه 1393
  • 3521 بازدید
  • 1094 نظر