خوش آمدید

روستایی که در شهرستان تنگستان برق نداشت ،برق کشی شد

روستایی که در شهرستان تنگستان برق نداشت ،برق کشی شد


غلامرضا ترک‌زاده سرپرست فرمانداری  تنگستان در بازدید از روستای شیرمرد از توابع بخش مرکزی شهرستان اظهار داشت: برای نصب پانل‌های خورشیدی برق رسانی به روستای شیرمرد اعتباری بالغ بر200 میلیون تومان هزینه شده است که می‌تواند مشکلات این روستای محروم و فاقد روشنایی را تا حدودی جبران کند.

سرپرست فرمانداری تنگستان افزود: اعتبارات نصب پانل‌های برق رسانی به روستای شیرمرد از محل اعتبارات برق‌رسانی به روستاها محروم بدون برق وزارت نیرو تامین اعتبار شده است.

وی تصریح کرد: روستای شیرمرد دارای 12 خانوار است که در منطقه کوهستانی این شهرستان قرار گرفته و برای روشنایی هر خانوار یک پانل یا سلول خورشیدی نصب شده که معادل یک کیلو وات برق تامین می‌کند.

ترک‌زاده خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه این پروژه مهم در مراحل نهایی قرار گرفته، امید است با تلاش مسئولان ذیربط و ادامه کار در روز دوازدهم فروردین روز جمهوری اسلامی در مراسم رسمی به مرحله بهره برداری برسد.

مدیریت برق تنگستان نیز با اشاره به اینکه برای نصب پانل‌ها و برق‌رسانی به روستای شیرمرد هیچگونه هزینه‌ای از ساکنین دریافت نشده گفت: برای نصب پانل‌ها که هر پانل دارای یک استراکچر، اینورتر، شارژ کنترل است هیچ گونه هزینه‌ای از اهالی روستای شیرمرد دریافت نشده است.

محمد احمدی با بیان اینکه هیچگونه هزینه‌ای بابت برق مصرفی از اهالی روستای شیرمرد دریافت نمی‌شود، خاطرنشان کرد: برای استفاد صحیح اهالی روستای مذکور از نحوه کار این سیستم برقی آموزش‌های لازم به آنها داده شده است.

گفتنی است بقعه امامزاده زکریا از نوادگان امام هفتم (ع) در این روستا است که در سال زیارتگاه دوستداران اهل بیت عصمت و طهارت است.

 


  • نویسنده : admin
  • تاریخ : سه شنبه 12 فروردين ماه 1393
  • 648 بازدید
  • 0 نظر