خوش آمدید

دو صحرایی رعد ظرفیت بین المللی شدن را دارد

موضوعات : فرهنگی

حسن درویشی بخشدار دلوار:

مسابقات دو صحرانوردی رعد بزرگداشت شهید ریسعلی دلواری ظرفیت بین المللی شدن دارد.

به گزارش خبر ساحلی،بنا به رسالت فرهنگی و اجتماعی دانشگاه پیام نور و تجلیل از مفاخر ملی دومین دوره مسابقه ملی دو صحرانوردی رعد به نام و یاد سردار جنوب شهید رئیسعلی دلواری به میزبانی دانشگاه پیام نور بوشهر و همکاری فرمانداری تنگستان ، بخشداری و شهرداری دلوار از روستای چاهتلخ جنوبی تا موزه شهید رئیسعلی دلواری در شهر دلوار برگزارشد.

حسن درویشی در آیین اختتامیه دومین دوره مسابقات ملی صحرانوردی رعد اظهار داشت: این مسابقات در دور نخست در سطح استانی برگزار شد که در دومین دوره سطح برگزاری آن به ملی ارتقا پیدا کرد.
وی بیان کرد: با توجه به ظرفیت ها و همچنین جایگاه تاریخی دلوار و شهید رئیسعلی دلواری در مبارزات ضد استعماری جا دارد که سطح برگزاری مسابقات دو صحرانوردی دانشگاه پیام نور استان بوشهر به بین المللی ارتقا یابد.
درویشی ادامه داد: دومین دوره مسابقات ملی رعد باعث ایجاد شور و نشاط خوبی درورزشکاران شرکت کننده شد که از 11 استان کشور
در این مسابقات حضور داشتند.
وی گفت: روستای چاه تلخ جنوبی، علی آباد و شهر دلوار میزبان مسیر 10کیلومتری مسابقات بودند که با تلاش دهیاری و شهرداری ها این این مسابقات بصورت بسیار شایسته ای برگزار شد. درویشی اظهار داشت: اینکه مسابقات دو صحرانوردی بزرگداشت شهید رئیسعلی دلواری در تقویم برنامه های دانشگاه پیام نور قرار گرفته خود زمینه ساز شناخت بیشتر جامعه و بویژه ورزشکاران از این شهید والا مقام است.
وی یادآور شد: مسابقات ملی دو صحرانوردی در واقع برنامه ای در ذیل برنامه های یادواره شهید رئیسعلی است که هر ساله در 12 شهریورماه در دلوار زادگاه این شهید برگزار می شود.

گزارش تصویری:


  • نویسنده : admin
  • تاریخ : جمعه 17 اسفند ماه 1397
  • 367 بازدید
  • 4 نظر