خوش آمدید

دلوار به مهد سرمایه‌گذاری در استان بوشهر تبدیل شده است

موضوعات : سیاسی, فرهنگی

 

بخشدار دلوار گفت:

اجرای پروژه‌های مختلف در دلوار باعث شده است تا امروز دلوار به‌عنوان مهد سرمایه‌گذاری استان بوشهر معرفی و شناخته شود.


به گزارش خبرساحلی،عبدالرسول رستمی شامگاه جمعه در اولین همایش نخبگان اقشار دلوار اظهار داشت: تعریف ما از نخبگی، تنها محدود و معطوف به تعریف دانشگاهی نیست و نخبگان دانشگاهی، علمی و نخبگانی که در بخش پژوهش فعالیت دارند، تنها بخشی از جامعه نخبگان را تشکیل می‌دهند.

وی افزود: بخش عمده دیگری از نخبگان در عرصه‌های مختلف اجتماعی وجود دارند که تحت عنوان نخبگان ابزاری مشهورند که ظرفیت‌های مختلفی در بخش‌های مختلف صنعتی، اقتصادی و اجتماعی را شامل می‌شوند.

رستمی خاطرنشان کرد: هدف عمده از برگزاری این همایش بنیان نهادن ساختار و سیستمی جهت بهره‌وری از همه ظرفیت‌های نیروی انسانی بخش دلوار است.

بخشدار دلوار اظهار داشت: معتقدیم دلوار تجمیعی از ظرفیت‌های توسعه استان است..

این مقام مسؤول با توجه به ظرفیت گردشگری منطقه و با اشاره به بازدید اخیر مشاور سازمان میراث و فرهنگی کشور و فرماندار شهرستان تنگستان از پتانسیل‌های گردشگری بخش دلوار گفت: سواحل تنگستان از زیباترین و باکیفیت‌ترین سواحل نه‌تنها در کشور بلکه جهان است و وجب به وجب این سواحل قابلیت سرمایه‌گذاری دارند.

رستمی بیان داشت: امروزه صنایعی بدون آمایش در این سواحل تعریف شد‌ه‌اند و نگاه ما این است که در حوزه آبزی‌پروری که به‌ آن ورود شده است و سایت 1 و 2 دلوار تعریف شده، بتوانیم بالاترین بهره‌وری را از این سایت‌های آبزی‌پروری داشته باشیم.

وی ابراز امیدواری کرد که با پیگیری‌های مجدانه، نقاط نمونه گردشگری دلوار و دل آرام جزیی از نقاط هدف گردشگری در سطح کشور و یا شهرک صنایع دریایی که مطالعه آن در حال انجام است، مرکزی برای صنایع دریایی در سطح خلیج‌فارس و نیز تجارت و بازرگانی بخش دلوار نه به‌صورت سنتی و در سطحی ملی خود را نمایان کنند.

بخشدار دلوار در ادامه به سالروز شهادت شهید رئیس‌علی دلواری اشاره کرد و گفت: شهید رئیسعلی دلواری اسطوره‌ای از مقاومت و پایداری در سطح ملی است و بر ما لازم و واجب است که ارزش‌ها و آرمان‌های این شهید والامقام را ارج نهیم و از همه بزرگان و مفاخر جهت حضور پرشور در همایش نکوداشت این شهید والامقام دعوت به عمل می‌آوریم.

رستمی خاطرنشان کرد: راهبرد عمده ما در دو هدف برقراری عدالت و وحدت میان روستاها و شهر دلوار و توسعه متوازن بخش بوده است.

وی افزود: توسعه روستایی و توسعه شهر دلوار به‌عنوان دو محور عمده برنامه‌ها در دستور کار بوده است که در توسعه روستایی، از بدو انقلاب تا به امروز 330 هزار مترمربع معابر روستایی بخش آسفالت شده که از این میزان 170 هزار مترمربع مربوط به اجرای طرح‌های هادی و فاز اول نهضت آسفالت در دولت تدبیر و امید بوده است.

رستمی افزود: قریب به 350 هزار مترمربع معابر روستایی به همت دهیاران تلاشگر بهسازی معابر صورت گرفته و آماده آسفالت در فاز دوم است این بدین معنی است که در دولت تدبیر و امید به‌اندازه تمامی ادوار انقلاب در بخش عمران روستایی فعالیت صورت گرفته است.

بخشدار دلوار گفت: همچنین با عنایت استاندار 17 چمن مصنوعی در بخش دلوار در سال گذشته به بهره‌برداری رسیده و 7 چمن مصنوعی نیز در حال اجرا است و تأمین اعتبار شده است.

وی اضافه کرد: بوستان‌های روستایی در 31 روستا انجام‌شده و به همت دهیاران و شوراهای اسلامی روستاها 350 هزار مترمربع زیرسازی آسفالت اتفاق افتاده است.

رستمی در ادامه به توسعه شهر دلوار به‌عنوان قطب توسعه بخش اشاره داشت و بیان کرد: امروزه شهروندان مستحضرند پروژه‌هایی در شهر دلوار انجام‌شده است که همگی در ارتزاق معیشت مردم تأثیرگذار بوده است و به‌عنوان نمونه می‌توان به افزایش قیمت و بهای زمین در شهر دلوار اشاره کرد و این عوامل همگی باعث شده است تا امروز دلوار به‌عنوان مهد سرمایه‌گذاری معرفی و شناخته شود.

گفتنی است؛ اولین همایش نخبگان اقشار بخش دلوار به ابتکار و همت بخشداری دلوار، در سالن آمفی تئاتر آموزش و پرورش دلوار و با حضور نخبگان این بخش از حوزه‌های مختلف روحانیون، فرهنگی، اجتماعی، هنری، علمی و پژوهشی، اقتصادی و سرمایه‌گذاری برگزار شد.

گزارش تصویری:

 


  • 920 بازدید
  • 1 نظر