خوش آمدید

دروغی که زندگی مردم بوشهر را مختل کرد

"تصویب منطقه آزاد"؛

خبر ساحلی : از چند روز گذشته برخی فرصت طلبان و سودجویان شایعه ای را در بوشهر ترویج کردند که زندگی بسیاری از مردم را تحت الشعاع خود قرار دا


به گزارش  خبر ساحلی  برخی سودجویان و فرصت طلبان با ترویج شایعه ای مبنی بر این که بوشهر به زودی منطقه  آزاد می شود، باعث شدند قیمت زمین و مسکن به طور نجومی افزایش یابد.

ظاهرا برخی فرصت طلبان با انتشار پیامکی با عنوان " خبر فوری؛ امروز جلسه ای در استانداری بوشهر با حضور استاندار، وزیر کشور و هیات همراه برگزار شد و به تصویب رسید که بوشهر به بندر آزاد تبدیل می شود." سعی کردند بر بازار زمین و مسکن بوشهر تاثیر گذاشته و آن را گران کنند.

همچنین در ادامه این پیامک که به طور انبوه در تلفن های همراه شهروندان بوشهری منتشر شد، آمده بود: " از منابع موثق خبر می رسد که این تصمیم در جلسه غیرعلنی مجلس شورای اسلامی هم به تصویب رسیده، از هیات دولت هم خبر می رسد که شخص رییس جمهور با این تصمیم موافقت کرده و تا هفته آینده حکم قطعی این تصمیم به استانداری بوشهر ارجاع می شود! لطفا به همه دوستان بوشهری این خبر را ارسال کنید."

متاسفانه این شایعات هدفدار که در جهت اختلال در بازار زمین و مسکن توسط برخی سودجویان و فرصت طلبان در بین مردم ترویج شد، موجب اختلال در آن و افزایش ناگهانی قیمت ها در بنگاه ها و مراکز خرید و فروش ملک شد.

بر اساس پیگیری های  خبر ساحلی " و بنا بر اعلام منابع آگاه این خبر به هیچ عنوان صحیح نبوده و تصویب "منطقه آزاد بوشهر" منوط به گذراندن پروسه های قانونی و علنی است.

به بیان دیگر برای تصویب منطقه آزاد بوشهر، ابتدا باید این طرح پس از بررسی و کارشناسی توسط کارشناسان سازمان مناطق آزاد کشور و تصویب آن در این سازمان به هیات دولت ارجاع شده و پس از بررسی ها و کسب آرای لازم در هیات دولت نیز به تصویب برسد.

پس از تصویب نهایی موضوع "منطقه آزاد بوشهر" در هیات دولت نیز این طرح می بایست در مجلس شورای اسلامی مطرح و سپس به تصویب نمایندگان برسد که این پروسه کاملا علنی و زمان بر بوده و از طریق رسانه های جمعی به اطلاع مردم خواهد رسید.

هفته گذشته و در زمان حضور دکتر نوبخت، معاون برنامه ریزی و راهبردی رییس جمهور نیز پرسش هایی توسط خبرنگاران در مورد تصویب منطقه آزاد بوشهر مطرح شد اما نوبخت پاسخ دهی و اعلام نظر درخصوص آن را منوط به ارسال طرح در هیات دولت و انجام بررسی های لازم دانست.

البته بیان این نکته نیز ضروری است که بر خلاف ادعای مطرح شده در پیامک موردنظر، رییس جمهور طی هفته های آینده هیچ برنامه ای برای سفر به استان بوشهر نداشته و تنها معاون اول وی یعنی اسحاق جهانگیری برای بازدید میدانی از برخی طرح ها و همچنین اطلاع از وضعیت استان به بوشهر سفر خواهد کرد.

موضوعی که تاکنون چندین بار از طریق رسانه های بوشهر به مردم اطلاع رسانی شده است.

جالب این که در این پیامک از سفر وزیر کشور و هیات همراه به بوشهر سخن به میان آمده که این خبر نیز دروغی دیگر در راستای تامین منافع مالی سودجویانی است که آن را ترویج دادند زیرا رحمانی فضلی طی روزهای گذشته هیچ سفری به هیچ نقطه از استان نداشته است.

بنابراین و با توجه به پیگیری های صورت گرفته تاکنون هیچ مصوبه ای برای ایجاد منطقه آزاد بوشهر صادر نشده و خبرهای منتشر شده اخیر شایعات و دروغ پردازی های فرصت طلبان و سودجویانی است که تصمیم دارند با ترویج اینگونه اخبار بر قیمت کالاها تاثیر گذاشته و به نوعی بازار را مختل کنند.

شایسته است نهادهای نظارتی استان با پیگیری و بررسی موضوع نسبت به برخورد قانونی با شایعه پردازان و دروغ پردازانی که با ترویج چنین شایعاتی سعی دارند از التهاب ایجاد شده در جامعه برای رسیدن به منافع مالی خود استفاده کنند، اقدام نمایند.


  • نویسنده : admin
  • تاریخ : شنبه 30 فروردين ماه 1393
  • 1040 بازدید
  • 4 نظر