خوش آمدید

حکم شهرداری که توانایی وصلاحیت نداشته باشد، امضا نمی کنم

استاندار بوشهر:
حکم شهرداری که توانایی وصلاحیت نداشته باشد، امضا نمی کنم

استاندار بوشهر:
حکم شهرداری که توانایی وصلاحیت نداشته باشد، امضا نمی کنم

  استاندار بوشهر گفت: اگر شهرداری توسط شوراهای اسلامی شهرهای این استان انتخاب شود که صلاحیت و توانایی کار را نداشته باشد ، حکم او امضا نخواهد شد.

مصطفی سالاری چهارشنبه در همایش شوراهای اسلامی شهر و روستاهای دشتستان افزود: شوراهای اسلامی شهر و روستا، شهرداری ها و دهیاریها بزرگترین ساختار غیردولتی از لحاظ گستردگی و ارتباط با مردم در کشور هستند.

وی یادآور شد: شوراها از جهت پیوندی که با مردم دارند و منتخب و معتمد مردمند منعکس کننده مشکلات آنها به دولت و کمک دولت در اجرای پروژه ها هستند.

سالاری اضافه کرد: هر برنامه ای که بخواهد در شهرها و روستاها بخوبی اجرا شود که مخاطب آن مردم باشند از ظرفیت شوراها استفاده می شود که باعث تسریع در امور، کاهش هزینه ها و در نهایت رضایت مردم می شود.

استاندار بوشهر از روند تعامل و همدلی شوراها با شهرداران و دهیاران در سطح استان ابراز رضایت کرد و افزود: اما این تعامل باید بر اساس وظایف و اختیارات مدون و مشخص هر فرد در قانون و مقررات به حداکثر برسد و سعی شود منافع مردم را فدای اختلافات گروه، جناح و قوم و قبیله خود نکنند.

سالاری همچنین در انتخاب دهیاران و شهرداران نیز به شایسته سالاری و انتخاب بر اساس تخصص، تجربه و سلامت و پاکدستی توسط شوراها تاکید کرد.

استاندار بوشهر گفت:ما بدون بررسی حکمی را امضاء نمی کنیم و پول بیت المال را دست هر کسی که نداند چگونه آن را هزینه کند و در حق مردم سهوا یا عمدا جفا کند نمی دهیم.

استاندار بوشهر در خصوص برنامه های سال جاری استان، علاوه بر پروژه های کلان زیربنایی شامل تکمیل بزرگراه ها، پروژه های آبرسانی اعم از کشاورزی و شرب که اعتبار ملی دارند به پروژه های استانی نیز اشاره کرد.

وی بیان داشت: چند پروژه های استانی داریم که مخاطب آن همه مردم شهرهای و روستاهای استان هستند و بعنوان طرح امید در دست اجراست.

سالاری گفت: این طرح درحوزه سلامت است که یکی در حوزه پیشگیری از بیماریهای دهان و دندان در قالب معیانه و درمان رایگان در فاز اول برای رده سنی زیر 14سال در تمام نقاط شهری و روستایی استان اجرا خواهد شد.

وی از احداث مرکز اختصاصی پیشگیری از بیماریهای دهان و دندان در این راستا در همه شهرستانها خبر داد و افزود: از این مرکز سه کاروان دندانپزشکی در همه ایام هفته بصورت سیار در همه شهرها و روستاهای هر شهرستان بلا استثاء افراد زیر 14سال را معاینه و درمان خواهند کرد.

استاندار بوشهر گفت: اجرای طرح پیشگیری از بیماریهای قلبی وعروقی و دهان ودندان در همه شهرها و روستاهای استان بوشهر بطور رایگان تا شش ماه آینده آغاز می شود.

وی با اشاره به درصد بالای بیماریهای قلبی و عروقی در استان بوشهر تصریح کرد: طرح پیشگیری از بیماریهای قلبی و عروقی نیز برای رده سنی بالای 30سال با تست غربالگری اولیه و تشخیص بیماریهای عروق برای همه افراد این رده سنی در همه نقاط استان انجام خواهد شد.

سالاری گفت: پس از آن افرادی که بیماری آنها تشخیص داده شد با تشکیل پرونده پزشکی نزد پزشک متخصص درمان رایگان آنان آغاز خواهد شد.

استاندار بوشهر تصریح کرد: در این دو طرح حوزه سلامت علاوه بر برنامه های تشخیصی و درمانی برنامه های آموزشی و فرهنگی نیز انجام خواهد شد.

وی همچنین از ادامه و تکمیل طرح اجرای زمین چمن مصنوعی برای روستاهای بالای یکهزار نفر خبر داد و افزود: در این مرحله احداث زمین چمن برای روستاهای 700نفر و تجمیع چند روستا و اتفاق نظر برای احداث آن در یک روستا و همچنین شهرهایی که سرانه ورزشی پایین تر از نرم جمعیتی داشته باشند در دستور کار است.

سالاری گفت: در این برنامه برای شهرها بگونه ای برنامه ریزی شده که برای حداقل چهار تا پنج هزار نفر یک فضای ورزشی وجود داشته باشد.

وی افزود: برای روستاها نیز باید دهیاران هرچه زودتر زمینی مناسب برای احداث زمین چمن معرفی کنند البته این فضا باید بگونه ای باشد که در کنار آن ظرفیت احداث دیگر امکانات رفاهی و تفریحی نظیر پارک و تعدادی وسیله بازی و امکاناتی که آینده به مجموعه اضافه خواهد شد، وجود داشته باشد.

سالاری بیان داشت: این امر از جهاتی نظیر تامین زیرساختهای آب و برق، هزینه کمتر برای این امور و همچنین نگهداری آنها مقرون به صرفه تر خواهد بود.

وی خاطرنشان کرد: برای این دو طرح حوزه سلامت و ورزش همه برنامه ریزی ها صورت گرفته و امکانات تامین اعتبار نیز فراهم است و ان شاء الله آمادگی آن را داریم که طرح سلامت را تا شش ماه آینده اجرایی و طرح ورزش را با کمک شوراها و دهیاران بزودی آغاز و تا پایان سال به اتمام برسانیم.

فرماندار دشتستان نیز گفت: مهمترین و اساسی ترین مولفه رسیدن به توسعه یافتگی نیروی انسانی است و فلسفه وجودی تشکیل شوراها نیز برای این توسعه در شهرها و روستاها با شرح وظایفی که قانون مشخص کرده است.

ارسلان زارع بیان کرد: شوراها در تحقق شعار سال نقش بسزایی دارند و دولت تدبیر و امید نیز یکی از برنامه خود را بها دادن به نظام مشورتی و سمن ها قرار داده تا بیش از گذشته زمینه های نقش آفرینی مردم در سرنوشت خود در عرصه های فرهنگی، اجتماعی و سیاسی را فراهم نماید.

 وی حضور استاندار بوشهر در همایش شوراها را گواه این مطلب دانست و افزود: مردم شهرها و روستاها رفتار تک تک اعضای شوراها را رصد می کنند و اگر رفتاری را مبتنی بر وحدت، دلسوزی و تلاش برای حل مشکلات ببینند در همه امور مشارکت خواهند کرد.


  • نویسنده : admin
  • تاریخ : شنبه 19 ارديبهشت ماه 1394
  • 566 بازدید
  • 1 نظر