خوش آمدید

جزییات دستگیری سارقان منزل رییس جمهور اسبق

جزییات دستگیری سارقان منزل رییس جمهور اسبق
بلافاصله ماموران کلانتری 109 بهارستان به آدرس خیابان مجاهدین اسلام اعزام شدند.

به گزارش ساحلی سرهنگ جلیل موقوفه‌ایی، در تشریح جزئیات این خبر گفت: در ساعت 5 بامداد، روز پنجم تیر ماه امسال، در پی اعلام مرکز فوریت‌های پلیسی 110 تهران بزرگ مبنی بر سرقت از «خانه موزه» یکی از شهیدان معروف، بلافاصله ماموران کلانتری 109 بهارستان به آدرس خیابان مجاهدین اسلام اعزام شدند.

 

وی افزود: ماموران با حضور در محل مشاهده کردند؛ سه نفر در کوچه حضور دارند که از موزه خارج شده‌اند که یک نفر از آنها به نام « محمود» 57 ساله را در داخل کوچه دستگیر و دو نفر دیگر به داخل موزه متواری شدند که متهمی به نام«آیت» 37 ساله را داخل زیرزمین و متهم دیگر به نام «محمد» 30 ساله را روی پشت بام دستگیر کردند که پس از بررسی مشخص شد؛‌ محل مورد سرقت، منزل ‏قدیمی شهید "ر" بوده که تبدیل به خانه موزه شده و زیر نظر بنیاد شهید است که ثبت میراث فرهنگی ‏شده است.

 

سرکلانتر هفتم پلیس پایتخت افزود: در بازدید از محل مشاهده شد که اموال موزه از قبیل تلویزیون، دوربین فیلم برداری، دستگاه ‏DVD‏ ‏، تلویزیون ‏LCD‏ ، وسایل آشپزخانه، کیف سامسونت این شهید والامقام، قلم وی داخل پرده‌های اتاق پیچیده و از محل خارج شده و آماده حمل می‌باشد و اتاق‌ها نیز به هم ریخته بودند که در ادامه با حضور عوامل تجسس و عوامل ‏سرگشت کلانتری در محل از محل سرقت عکسبرداری و اموال موزه طی صورت جلسه‌ای تحویل مدیریت موزه شد.

 

موقوفه‌ایی گفت: متهمان به همراه مدیر موزه که شاکی این پرونده بود به کلانتری دلالت داده شدند، پرونده در ‏کلانتری تشکیل و با توجه به حساسیت موضوع پرونده به پایگاه هفتم پلیس آگاهی تهران بزرگ ارسال شد. براساس این گزارش، محمدعلی رجایی دومین رئیس جمهور ایران بود که در یک بمب‌گذاری ترور شد که خانه‌اش تبدیل به موزه، شده است.

 


  • 589 بازدید
  • 0 نظر