خوش آمدید

جریانات تروریستی حاصل تفکر اسلام آمریکایی است

موضوعات : سیاسی, فرهنگی

امام جمعه دلوار گفت:

سفر رئیس جمهور آمریکا با هدف سر کیسه‌کردن کشورهای عربی و تقویت تروریست انجام شد و مشخص گردید که جریانات تروریستی حاصل تفکر اسلام آمریکایی است.


به گزارش خبرساحلی: حجت‌الاسلام علی زاهددوست امروز در خطبه های نماز جمعه شهر دلوار شهرستان تنگستان اظهار داشت: انتخابات دوازدهمین دوره ریاســـت جمهورى و پنجمین دوره شوراهاى اسلامى شهر و روستا با حضور حماسى و کم‌نظیر مردم و با مشارکت بیش از رأی 41 میلیون نفر، در فضایى آرام و با امنیت کامل برگزار شد که برگ پر افتخار دیگری از تاریخ مردم‌سالاری دینى در نظام اسلامی را رقم زد. 

وی افزود: حضور و مشارکت حداکثری که مطالبه و خواسته موکد رهبر حکیم و فرزانه انقلاب، بود به حمدلله با هوشیاری و بصیرت مردم عزیز ما در کمال آرامش و امنیت محقق شد و این موفقیـــت و افتخار بزرگى براى نظـــام مقدس جمهورى اسلامى ایران است. 

امام جمعه شهر دلوار تصریح کرد: در شرایطی که شما می‌بینید کشورهای منطقه درگیر جنگ و درگیری هستند و مردم در برخی کشورها آرزوی یک روز خوش و امن دارند و در شرایطی که دشمنان این نظام، همه تلاش خود را کرده‌اند و می‌کنند تا این ناامنی‌ها و بی‌ثباتی‌ها به داخل کشور ما هم کشانده شود، اما دنیا دید که مردم سرافراز ایران اسلامی در اوج آرامش و امنیت به پاى صندوق‌هاى رأى رفتند و برای سرنوشت این کشور که در واقع سرنوشت خود مردم است تصمیم گرفتند.

زاهددوست ادامه داد: این نعمت کمی نیست که در منطقه‌ای که انتقال قدرت در بسیارى از کشورها با دخالت مستقیم آمریکا و  استکبار و بدون دخالت مردم حداکثر از دست این شاهزاده به آن شاهزاده منتقل می شود، مشاهده می‌گردد که مردم ایران در امنیت کامل از دورترین نقاط تا شهرهای بزرگ به پای صندوق رای آمدند و  با حضور بیش از ۴۱ میلیون و مشارکت ۷۳ درصد واجدین شرایط مسئله جمهوریت نظام اسلامى را به رخ دنیا کشیدند.

وی عنوان کرد: پشتوانه مردمى براى نظام جمهورى اسلامى نعمتی است که توطئه‌ها را خنثی و فکر هرگونه تعرض و تجاوز به ســـاحت نظام اسلامی و ملت ایران را از سر دشمنان خارج می‌کند که  این دقیقا همان خواسته و مطالبه‌ای است که رهبر انقلاب با تیزبینی حتی از مخالفان داخلى نظام نیز دعوت کنند تا در پاى صندوق هاى رأى حاضر شوند.

امام جمعه دلوار ادامه داد: این حضور باشکوه بار سنگینى بر دوش مسئولان و دولتمردان گذاشته است و  از رئیس جمهور منتخب  می‌خواهیم حالا که تب و تاب انتخاباتی فرو نشسته به فکر اولویت‌‌های مهم جامعه باشند و همه ظرفیت‌هاى قوه مجریه برای خدمت بی‌منت به مردم بکار بگیرند.

وی ادامه داد: دولت باید به جایی پرداختن به چالش‌هاى جناحى و سیاسی، مردم را دریابند و به فکر تحقق وعده‌هایی که به مردم داده‌اند باشند و دولت دوازدهم را بر ریل گفتمان انقلاب حرکت دهند.

امام جمعه دلوار گفت:  با پایان یافتن رقابت‌‌هاى انتخاباتى ، زمان رفاقت‌ها فرا رسیده و رئیس جمهوری منتخب رئیس جمهوری همه ملت ایران است لذا باید همگان در کنار هم برای ساخت آینده‌ى درخشان کشور همت کنند.

وی با تبریک به منتخبین مردم در شورای اسلامی شهر و روستا اظهار داشت: مسوولیت شما در شوراهای اسلامی نماد خدمت‌رسانی به عموم شهروندان است و آن چه  که انتظار می‌رود تعامل و همگرایی در مرحله اول  بین خود اعضای شورا و در مرحله بعد تعامل با نهادها و سازمان‌های دولتی  و استفاده از خرد جمعی و نظرات نخبگان و فرهیختگان برای عمران و  توسعه شهر و روستاست.

زاهددوست با اعلام این که آماده برای  همکاری و تعامل  هر چه بیشتر با منتخبین  شورای اسلامی شهر و روستا برای خدمت به مردم است، گفت: مردم‌داری و ارتباط صمیمی با اقشار مختلف مردم رمز موفقیت شوراهای اسلامی است و توجه بیشتر  شوراها به امورات فرهنگی و دینی در سطح شهر و روستاها مورد انتظار است.

وی با اشاره به  سفر دونالد ترامپ به عربستان سعودی اظهار داشت: این سفر بسیاری از جنایت‌های پشت پرده آل‌سعود در منطقه را بر ملا کرد و ثابت کرد سعودی‌ها در جنایت‌های منطقه با  آمریکا و رژیم صهیونیستی هم‌کاسه هستند.

زاهددوست بیان کرد: سفر رئیس جمهور آمریکا و برنامه‌ها و مذاکرات نشان داد، که عربستان نه این که  مطیع بلکه  نوکر و خادم درجه یک کفار است و این سفر با هدف سر کیسه‌کردن کشورهای عربی و تقویت تروریست انجام شد و مشخص گردید که جریانات تروریستی حاصل تفکر اسلام آمریکایی است.

وی بیان کرد: دعوت عربستان از 17 تن از مقامات کشورهای مسلمان منطقه برای حضور در جلسه مشترک با رئیس جمهور آمریکا  به دنبال همگرایی برای حمایت کشورهای مختلف  از اسرائیل و در نهایت به رسمیت شناختن رژیم صهیونیستی است و ادامه این سفر به اسرائیل هم در همین راستا ارزیابی می‌شود که این در نوع خود خیانت آشکار سعودی‌ها به اسلام و امت اسلامی است .

امام جمعه دلوار یادآور شد: عربستان از امنیت آرامش جمهوری اسلامی نگران است لذا با  خوش‌خدمتی به آمریکا و رژیم صهیونیستی به دنبال برهم زدن امنیت و کشاندن ناامنی به داخل مرزهای ایران هستند اما کور خوانده‌اند .

وی ادامه داد:  قطعا آمریکا و هم پیمان‌‌هایش از هیچ کوششی برای ایجاد ناامنی در کشور ما دریغ نکرده و نخواهند کرد اما تا زمانی که این ملت بیدار و هوشیار پشت سر رهبری معظم انقلاب در صحنه‌های مختلف نظام اسلامی، حضور حماسی داشته باشند دشمنان به هیچکدام از اهداف خود در منطقه نخواهند رسید.

وی با اشاره به حمله نظامیان رژیم آل‌خلیفه به مردم تجمع کننده در اطراف منزل آیت‌الله شیخ عیسی قاسم رهبر شیعیان بحرین، گفت: هدف رژیم آل‌خلیفه و سعودی‌ها  تضعیف  قدرت فوق‌العاده شیعه در منطقه است چون حاکمان غاصب و جهان کفر از قدرت روز افزون شیعه احساس خطر می‌کنند.

زاهددوست بیان کرد: ریشه این اقدامات آمریکایی و  صهیونیستی است، زیرا آمریکا و  صهیونیست‌‌ها  به شدت از قدرت و نفوذ  تشیع واهمه دارند و دلیل حمایت آنها از رژیم‌هایی چون آل خلیفه  و آل سعود همین است.

وی عنوان کرد: این که رژیم آل‌خلیفه به خود جرات می‌دهد یک مقام مذهبی علم دینی  را به این صورت مورد فشار قرار دهد و به منزل ایشان حمله کند قطعا به اذن و چراغ سبز آمریکا انجام شده است.

زاهددوست با اعلام این که دیدار خصوصی پادشاه بحرین با ترامپ باعث شد تا آنها مطمئن شوند از جانب آمریکایی‌ها مورد تائید هستند و بلافاصله به این اقدام ناشیانه دست زدند، ادامه داد: هم‌زمان عربستان سعودی هم  سرکوب‌ها علیه مردم منطقه عوامیه  آغاز کرد که این نشان‌دهنده این است که آل سعود  و آل خلیفه همسو با آمریکا به سرکوب شیعیان مشغول  هستند.

 وی اظهار داشت: امروز دنیا شاهد مظلومیت مردم و عالم دینی بحرین است و  این حرکت ظلمی بزرگ به یک مقام مذهبی بوده و قطعا  اگر ایشان نه یک پاپ، بلکه حتی اگر یک کشیش ساده هم بود طبیعتا دنیای غرب الان جنجال وسیعی را به پا ‌کرده بود اما در مورد این عالم بزرگ شیعیان بحرین غرب و وابستگان به غرب سکوت مرگبار کرده‌اند.

امام جمعه دلوار ادامه داد: امروز در بحرین به ‌دلیل همین حرکت‌های ناشیانه و دخالت آمریکایی‌ها در این کشور کاسه صبر مردم لبریز و موج تنفر مردم  از حکومت روز افزون شده و  مردم از رژیم پادشاهی بحرین و عربستان متنفر هستند.

وی افزود: اگر رژیم آل‌خلیفه به چنین اقدامات ناشیانه‌ای ادامه دهد، به ریشه خود تیشه زده و قطعا دوامی نخواهد داشت و با این‌ گونه اقدامات به سقوط و انقراض زودهنگام خود کمک کرده است.


  • 408 بازدید
  • 0 نظر