خوش آمدید

جدیدترین تحرکات انتخاباتی/خرین اخبار از وضعیت لایحه بندر آزاد

خبرهایی کوتاه از سراسر استان/

 در حالی که يكي از كانديداهاي احتمالي و مشهور استان در انتخابات شهرستان دشتستان بسيار پر رنگ شده و این شخص در حال رایزنی برای انتخابات می باشد یکی از افراد


خبرهایی کوتاه از سراسر استان/
 در حالی که يكي از كانديداهاي احتمالي و مشهور استان در انتخابات شهرستان دشتستان بسيار پر رنگ شده و این شخص در حال رایزنی برای انتخابات می باشد یکی از افراد مطلع مدعی شد که این چهره ....
  • طبق خبرهای رسیده تلاش فارسی های مقیم مرکز جهت تامین اعتبار سد چروم ادامه دارد. این سد در محدوده شهر خشت و بر روی رودخانه شاپور احداث خواهد شد. به عقیده کارشناسان درصورت انجام این سد در بالا دست سد رییسعلی ورودی آب به این سد کاهش یافته و موجب کاهش آب های روزمینی و سفره های زیرزمینی خواهد که مشکلات بی شماری را برای کشاورزان دشتستان ایجاد خواهد کرد. این کارشناس متذکر شد اگر مسئولين و نمایندگان هم استانی در جلوگیری از این سد همدلی نداشته باشند , لابی فارسی های مقیم مرکز موجب متضرر شدن استان خواهد شد.
  • با نزدیک شدن به زمان انتخابات سال آینده مجلس ، از جنوب استان خبر می رسد که برخی از چهره های سیاسی اجتماعی فعالیت های خود جهت حضور در رقابت انتخاباتی مجلس شورای اسلامی آغاز کرده اند. حجت الاسلام شیخ محمد فولادی از چهره های اصلاح طلب ، سکینه الماسی نفر دوم دور قبل انتخابات این حوزه ،حسینی کنگانی ، علی کرمی و کامبیز یوسفی از دیگر چهره هایی هستند که در حال رایزنی در منطقه برای حضور خود در انتخابات اتی مجلس شورا هستند.
  • گفته مي شود بزودي معاون جديد عمراني استانداري بوشهر منصوب خواهد شد . بنظر مي رسد ايشان كه اصالتا اهل استان فارس بوده و داراي سوابق متعدد در مسوليت هاي إجرائي عمراني مي باشد ، تنها منتظر اجازه وزير راه و شهرسازي براي گرفتن ماموريت به وزارت كشور است .
  • تعطیلی تنها سالن ورزشی چند منظوره در شهر سعداباد سبب سرگردانی تعداد زیادی از ورزشکاران این شهر و حومه ان شده است.در این سالن که روزانه ورزشکارانی در رشته های کشتی والیبال و ورزش های رزمی به شکل مستمری تمرین می کردند از روز سه شنبه تاکنون درب هایش را به روی این ورزشکاران بسته است.مسئولان امر بدهی فراوان به شرکت توزیع برق را علت آن می دانند.
  • خبرهای شنیده شده از حوزه شمالی حکایت از رایزنی حجت الاسلام عبدالحمید خدری جهت ورود به عرصه انتخابات دارد. خدری متولد شهرستان گناوه می باشد که در انتخابات مجلس نهم با حدود 18 هزار رای توانست در ردیف چهارم کاندیداهای مجلس قرار گیرد.
  • آيت الله صفایی بوشهری نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر در حاشیه بازدید ایلخانی سرپرست شرکت فرودگاه های کشور از بوشهر از وی خواست در راستای رضایت مردم و جلوگیری از لغو یا تاخیر پروازها به بوشهر به دلیل نداشتن تجهزات پیشرفته فرودگاهی اقدمات جدی به خرج دهد.وی همچنان خواستار ایجاد مرکز اموزش خلبانی در بوشهر به عنوان قطب جنوب کشور شده است.ایلخانی نیز قول مساعد داد که تا دو ماه آينده تجهیزات مربوطه در فرودگاه بوشهر نصب می شود.
  • در حالی که جاسک برای منطقه آزاد تجاری فاقد شاخص های استاندارد و زیرساخت های مناسب بوده و در شورای عالی مناطق ازاد کشور نیز طرح پرزنت شده ان نتوانست دیدگاه اعضا این شورا را به خود جلب کند اما به دلیل این که رییس جمهوری در سفر پیشین به هرمزگان از خواسته مردم مبنی بر داشتن یک منطقه آزاد در جاسک مطلع می شود با این پیشنهاد موافقت و قول مساعد در این زمینه به مردم می دهد.این در حالی است که استاندار بوشهر وقتی طرح منطقه آزاد بوشهر در شورای عالی مناطق آزاد کشور را مطرح می کند به دلیل در نظر گرفتن تمام ابعاد فنی و کارشناسی با موافقت همه اعضا این شورا مواجه می شود.گفتنی است در طرح منطقه آزاد تجاری جاسک نیز جانمایی محدوده انجام نشده است.به نظر می رسد به دلیل فواید برجسته منطقه آزاد تجاری برای هر استان که می تواند روح کسب و کار و اشتغال پایدار در کنار توسعه همه جانبه با نگاه به تولید را فراهم سازد اجماع نخبگان و مردم استان بوشهر در سفر آتي رییس جمهوری به این استان برای درخواست این مطالبه جدی می تواند نقش اساسی در ارسال زودهنگام لایحه بندر آزاد تجاری بوشهر به مجلس داشته باشد .

 

  • در حالی که يكي از كانديداهاي احتمالي و مشهور استان در انتخابات شهرستان دشتستان بسيار پر رنگ شده و این شخص در حال رایزنی برای انتخابات می باشد یکی از افراد مطلع مدعی شد که این چهره علمي قصد ورود شخصی به انتخابات را ندارد و صرفا به جهت آماده سازی فضا برای گزینه ی دیگر می باشد و پس از شروع دوئل انتخاباتی به نفع او کنار خواهد رفت.

  • 753 بازدید
  • 9 نظر