خوش آمدید

تغییر مسیر راه آهن/ راه آهن شیراز ـ بوشهر در اولویت کار دولت نیست

در سفر رییس شوراهای استان به پایتخت مطرح شد:

تغییر مسیر راه آهن/ راه آهن شیراز ـ بوشهر در اولویت کار دولت نیست


در سفر رییس شوراهای استان به پایتخت مطرح شد:

تغییر مسیر راه آهن/ راه آهن شیراز ـ بوشهر در اولویت کار دولت نیست + تصاویر

 حسینی افزود: ما هم کار کارشناسان مان را ارائه دادیم که تعجب کردند و حتی آقای غراوی گفت یعنی کارشناسان ما نمی دانستند که راه آهن را از دره های فصلی عبور داده اند؟! ...

رییس شوراهای استان بوشهر می گوید سفر اخیرش به تهران و پیگیری مسائل مختلف استان در این سفر رضایت بخش بوده است.

 پیرامون سفر اخیر خود به پایتخت برای پیگیری مسائل استان اظهار داشت: در این سفر دو روزه، موفق شدیم با برخی مسئولین دیدار کرده و دغدغه های استان و شهروندان را پیگیری کنیم.

حسینی گفت: در ابتدا با هرکس دیدار می کردیم و مساله ای را مطرح می نمودیم می گفتند این موضوع را استاندار یا نماینده ی مجلس باید پیگیری کند و نه شما!

وی ادامه داد: البته بعد از این که می گفتم نماینده ی شوراهای استان هستم، همکاری خوبی کرده و حل مسائل را پیگیری می کردند.

رییس شوراهای استان بوشهر که در این سفر با رییس شورای عالی استان های کشور، چند معاون وزیر و عضو هیات رییسه ی راه آهن و برخی مدیرعاملان سازمان ها دیدار کرده بود، ابراز داشت: یکی از مسائلی که در این سفر بررسی شد، مساله ی راه آهن شیراز بوشهر بود.

به معاون وزیر راه گفتیم که ما نمی گوییم راه آهن از خود برازجان رد شود، بلکه می گوییم کنار برازجان رد شود و ایستگاهش در دسترس باشد و نزدیک برازجان باشد؛ آن ها هم گفتند باید توجیه فنی داشته باشد.

عضو شورای شهر برازجان ادامه داد: ما هم کار کارشناسان مان را ارائه دادیم که تعجب کردند و حتی آقای غراوی، عضو هیات رئیسه ی راه آهن گفت یعنی کارشناسان ما نمی دانستند که راه آهن را از دره های فصلی عبور داده اند؟!

حسینی با بیان این که قول های مساعدی برای تغییر مسیر راه آهن به ما داده شد، افزود: تمام این مسائل مربوط به راه آهن در آن دو سالی رخ داده که دشتستان در مجلس نماینده نداشته و آقای پورفاطمی نیز مسیر را به نفع شهرستان خود کرده است.

رییس شوراهای استان بوشهر ادامه داد: راه آهن از خوزستان و از مسیر بندر امام حسن نیز به استان وارد می شود و در این سفر به ما گفته شد که راه آهن شیراز ـ بوشهر در اولویت کار دولت نیست ولی آقای پورفاطمی این موضوع را رد کرد و گفت که برای این پروژه 3 میلیارد و 800 میلیون تومان اعتبار گرفته و با این حساب چگونه می تواند در اولویت نباشد؟!

سیده خدیجه حسینی بررسی وضعیت پسماند و محیط زیست شهرها و روستاهای استان، پتروشیمی دشتستان و گناوه، اورژانس هوایی برای دیر، خور خان دیر و گازکشی برای روستا های کم جمعیت را نیز از دیگر موضوعات بررسی شده در سفرش به پایتخت عنوان کرد و افزود: در همه ی این موارد قول های خوبی داده شد که در سفر بعدی انشاالله قطعی خواهند شد.


  • 650 بازدید
  • 4 نظر