خوش آمدید

تغییر تیم اقتصادی دولت کمترین انتظار مردم از دولت و مجلس است

حجت الاسلام والمسلمین زاهددوست امام جمعه دلوار:

تغییر تیم اقتصادی دولت کمترین انتظار مردم از دولت و مجلس است.


به گزارش خبرساحلی،حجت‌الاسلام علی زاهددوست در خطبه‌های امروز نماز جمعه دلوار با اشاره به ۱۴ تیرماه روز شهرداری و دهیاری‌ها اظهار داشت: بدون شک شهر و روستای خوب و آباد حاصل تلاش شبانه‌روزی شهرداری و دهیاری‌ها است. امیدوارم با مدیریت جهادی و اهتمام ویژه مسئولان در آینده شاهد کمترین مشکلات و حداقل کمبودها در سطح شهر و روستاها باشیم.

وی تصریح کرد: ‎در این فصل گرم تابستان، اهمیت مصرف بهینه و صرفه جویی در مصرف آب و برق را هم فراموش نکنیم. مردم عزیزمان خصوصا در این فصل نهایت صرفه‌جویی در مصرف آب و برق را داشته باشند تا کمتر شاهد مشکلات بی‌آبی و قطع برق باشیم.

امام جمعه دلوار افزود: البته در بحث آب لازم می بینم از پیگیری دلسوزانه مدیر عامل آب روستایی استان و همکاران ایشان، تشکر کنم که ظرف دو سه هفته اخیر اقدامات بسیار خوبی انجام شده از جمله اینکه بیش از ۲۵۰ انشعاب غیر مجاز باغ ویلاها قطع شده و آب چند روستا از جنوب بخش را به شهرستان های مجاور متصل کرده اند.

زاهددوست گفت: پیگیری جدی پروژه آبشیرین کن و حتی نصب آب شیرین کن های کوچکتر در دستور کار قرار گرفته که امیدواریم نتایج این اقدامات برای مردم ملموس شود و مشکلات آب مردم خصوصا در روستاها به حداقل برسد.

وی با اشاره به ۱۸ تیرماه سالروز تاسیس نهاد مقدس امامت جمعه و اقامه اولین نماز جمعه در بخش دلوار خاطرنشان کرد: نهاد نماز جمعه به‌عنوان قرارگاه و قلب فرهنگی شهر بحمدلله توفیقات خوبی داشته و توانسته خدمات ارزشمندی را به مردم بخش ارائه دهد.

امام جمعه دلوار ادامه داد: از مردم عزیزمان در این راستا توقع همیاری و همفکری با ستاد نمازجمعه داریم، نماز جمعه متعلق به همه مردم بخش است، نماز جمعه و امام جمعه را از خودتان بدانید و برای تقویت این نهاد مقدس خود را موظف به همکاری بدانید و در صحنه نماز جمعه بصورت با شکوه شرکت کنند.

زاهددوست تصریح کرد: ‎نماز جمعه‌ها باید به گونه‌ای باشکوه برگزار شود که بر جو منطقه تاثیر گذار باشد، مهم‌ترین مشکل در باشکوه‌تر برگزار شدن نماز جمعه بخش، کمبود و ناکافی بودن مکان نمازگزاران است و امروز پس از گذشت هشت سال از اقامه نمازجمعه در بخش، لازم است با کمک و همراهی همگی بتوانیم بنای خیر مصلی را در این شهر آغاز کنیم که بدون تردید برکات آن برای همه مردم بخش خواهد بود.

مطالبات مردم شنیده شود

وی با اشاره به تجمع برخی از بازاریان و کسبه در تهران و تجمع اعتراضی مردم برخی شهرها هم نسبت به پایین بودن کیفیت آب شرب، قطع مکرر برق و گرانی برخی کالاها در دو هفته اخیر گفت: مطالبات مردم، باید توسط مسئولان با گوش جان شنیده شود و به مطالبات قانونی و به حق مردم پاسخ داده شود ،  مسؤول دلسوز در نظام اسلامی نباید منتظر تجمع و اعتراض علنی مردم بنشیند بلکه باید با دیدن و شنیدن مشکلات مردم تا رفع آن مشکلات از پای ننشیند و پیگیر حل و فصل آن باشد.همه ما وظیفه داریم با مردم و در کنار مردم برای حل مشکلاتشان باشیم.

وی تصریح کرد: باید مراقب باشیم از این تجمعات و مطالبه گری‌ها اجازه بهره‌برداری سیاسی به دشمنان و بدخواهان نظام اسلامی را ندهیم. اولین شرط برای چرخیدن اقتصاد کشور، برخورداری کشور از نعمت امنیت است. هرگونه میدان دادن به آشوبگران و اغتشاش‌طلبان باعث برهم خوردن امنیت بازار و جامعه خواهد شد و بازاریان و کسبه اولین قربانیان آن خواهند بود.

امروز فصل تسویه حساب‌های سیاسی نیست

زاهددوست با بیان اینکه امروز فصل یقه‌گیری و تسویه حساب‌های سیاسی نیست افزود: امروز فصل کار و تلاش و مجاهدت برای حل مشکلات کشور است. باید کمربندها را محکم کنیم چراکه در جنگ اقتصادی دشمن، موجودیت ملت ، کشور  و هویت و تمدن ایرانی را مورد هدف قرار داده است.. به تعبیر حکیمانه رهبر انقلاب  باید با «انسجام دشمن‌شکن» پاسخ توطئه‌ها و طراحی‌های دشمن را بدهیم.

وی گفت: مسئولان کشور هم در این میان باید با مردم صریح و صمیمی وارد گفتگو شوند. هم از مشکلات آشکار و پنهان در اداره کشور بگویند و هم از تلاش‌ها و مجاهدت‌هایی که برای رفع آن‌ها به خرج می‌دهند.

امام جمعه دلوار اظهار داشت: اگر امروز شاهد افتتاح فاز دوم پالایشگاه عظیم ستاره خلیج فارس به‌عنوان بزرگ‌ترین پالایشگاه میعانات گازی جهان هستیم، بگوییم که فرزندان غیور این کشور چگونه با وجود همه تحریم‌ها و فشارها و تحمل شرایط سخت محیطی و گرمای ۵۵ درجه، موفق به بهره‌برداری از این پروژه عظیم شدند تا حلقه خودکفایی کشور در تأمین بنزین و گازوئیل تکمیل شود و یا به مردم بگوییم که چگونه در گرمای سوزان خوزستان، مجاهدان عرصه سازندگی در قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء در سه شیفت کاری توانستند با رساندن آب شیرین به خرمشهر، مشکل آب مردم این شهر را مرتفع کنند. 

وی بیان کرد: ‎بدون شک یکی از راه‌های مقابله با جنگ اقتصادی دشمن، به میدان فرستادن مدیرانی باانگیزه، جوان، جهادی، متخصص و دلسوز است. اگر امروز برخی مدیران در عرصه اقتصادی ضعیف و ناکارآمد و ناموفق عمل می کنند، ترمیم و تغییر تیم اقتصادی و اجرایی، کمترین توقع و انتظار مردم از دولت و مجلس است.

زاهددوست ادامه داد: این معضل ناکارآمدی برخی مدیران اقتصادی باید هرچه سریع تر حل و فصل شود. ما نیازمند مدیرانی کارآزموده، جسور و با روحیه جهادی و انقلابی هستیم که در روزهای سخت و دشوار امروز بتوانند سکاندار کشتی نجات باشند.


  • نویسنده : admin
  • تاریخ : جمعه 15 تير ماه 1397
  • 446 بازدید
  • 0 نظر