خوش آمدید

ایران با ۶تایی کردن روسیه قهرمان جام جهانی شد

موضوعات : ورزشی

ایران با ۶تایی کردن روسیه قهرمان جام جهانی شد


جام جهانی کشتی فرنگی ــ تهران

ایران با ۶تایی کردن روسیه قهرمان جام جهانی شد

خبرگزاری ساحلی: تیم ملی کشتی فرنگی کشورمان با پیروزی برابر روسیه به قهرمانی جام جهانی رسید.

به گزارش خبر ساحلی دیدار فینال مسابقات جام جهانی کشتی فرنگی عصر امروز (جمعه) در سالن هفتم تیر بین تیم‌های ایران و روسیه برگزار شد. کشتی‌گیران کشورمان در این دیدار با دوبنده‌های آبی برابر قرمزپوشان روسیه حاضر شدند که در پایان تیم ملی کشتی فرنگی کشورمان موفق شد به قهرمانی برسد.

حمید سوریان 6 ــ منگیان سیمینوف 5
در اولین دیدار حمید سوریان در وزن 59 کیلوگرم به مصاف منگیان سیمینوف روسیه‌ای رفت که در سه دقیقه اول این کشتی 2 بر صفر به‌سود کشتی‌گیر روس به اتمام رسید. در سه دقیقه دوم حمید سوریان موفق شد با خارج کردن پای سیمینوف یک امتیاز بگیرد و در حالی که می‌توانست با خاک کردن حریفش یک امتیاز دیگر بگیرد اما بدل خورد و روی پل رفت تا کشتی 4 بر یک به‌سود کشتی‌گیر روسیه‌ای شود.

کاپیتان تیم کشتی فرنگی کشورمان در ادامه موفق شد حریفش را در خاک در اختیار بگیرد و با باراندازهای پی‌درپی کشتی را را 6 بر 5 به‌سود خود کرد تا کشتی اول با همین نتیجه به‌سود ایران به پایان برسد.

امید نوروزی 6 ــ آدام کوراک 8
در وزن 66 کیلوگرم نوبت به امید نوروزی رسید تا برابر آدام کوراک صف‌آرایی کند. کشتی‌گیر روسیه‌ای که به نظر می‌رسید از آمادگی بالایی برخوردار است ابتدا موفق شد در خاک 2 امتیاز از قهرمان المپیکی کشورمان بگیرد و در ادامه نیز با اجرای فن سالتوبارانداز در خاک کشتی را در سه دقیقه اول 6 بر صفر به‌سود خودش کرد.

در سه دقیقه دوم امید نوروزی موفق شد ابتدا 2 امتیاز از کوراک بگیرد. این 2 امتیاز کمک کرد تا نماینده 66 کیلوگرم کشورمان روحیه بگیرد تا نتیجه را جبران کند اما هنگام فن بارانداز روی پل رفت تا داور به هر دو کشتی‌گیر 2 امتیاز بدهد و نتیجه 8 بر 4 شود. نوروزی که تا پایان این کشتی زمان زیادی نداشت تنها توانست 2 امتیاز دیگر بگیرد و با نتیجه 8 بر 6 مغلوب کوراک شود.

سعید عبدولی 3 ــ چنگیز لابازانوف صفر
پس از شکست امید نوروزی و یک بر یک شدن ایران و روسیه در فینال جام جهانی کشتی فرنگی نوبت به کشتی‌گیران دو تیم در وزن 71 کیلوگرم رسید. سعید عبدولی در سه دقیقه اول تلاش زیادی کرد تا با اجرای فنون خود از چنگیز لابازانوف امتیاز بگیرد اما این اتفاق رخ نداد. کشتی‌گیر روس که در سه دقیقه اول بسیار کم‌کار بود از داور این کشتی 2 اخطار گرفت تا عبدولی یک بر صفر پیش بیفتد.

عبدولی در سه دقیقه دوم با روحیه و انرژی بالاتری برابر لابازانوف حاضر شد. وی در همان ابتدای وقت دوم موفق شد با خاک کردن حریف خود و اجرای فن 2 امتیاز دیگر بگیرد تا کشتی را 3 بر صفر کند. کشتی‌گیر روسیه‌ای که به‌نظر بسیار خسته شده بود در وقت‌های باقی‌مانده تا پایان کشتی نتوانست کاری انجام دهد تا ایران برنده وزن 71 کیلوگرم باشد.
 
فرشاد علیزاده صفر ــ رومان ولاسوف 11
وزن 75 کیلوگرم چهارمین کشتی ایران برابر روسیه بود. فرشاد علیزاده با دوبنده آبی برابر رومان ولاسوفی حاضر شده که پیش از این نشان طلای المپیک را مال خود کرده بود. این کشتی از ابتدا به‌صورت یک‌طرفه دنبال شد و در سه دقیقه اول نیز به پایان رسید، چراکه ولاسوف موفق شد با اجرای فنون بارانداز، سالتو و ... علیزاده را غافلگیر کند و با نتیجه 11 بر صفر پیروز این کشتی شود.
 
حبیب‌الله اخلاقی 8ــ اوگنی بوگومولوف صفر
کشتی در وزن 80 کیلوگرم نوبت را به حبیب‌الله اخلاقی داد تا برابر اوگنی بوگومولوف قرار بگیرد. این کشتی در سه دقیقه اول هیچ امتیازی برای دو کشتی‌گیر نداشت و اخطارهای داور به دو کشتی‌گیر هم باعث نشد تا اخلاقی و بوگومولوف از فرصت استفاده کنند و امتیازی بگیرند.
 
سه دقیقه دوم با شروع طوفانی اخلاقی آغاز شد. وی با خاک کردن‌های پی‌درپی و خارج کردن پای حریف روسی‌ خود موفق شد بارها از بوگومولوف امتیاز بگیرد. اخلاقی در نهایت با نتیجه 8 بر صفر اوگنی بوگومولوف را مغلوب کرد تا در پایان پنجمین کشتی تیم ایران 3 بر 2 از روسیه پیش بیفتد.
 
طالب نعمت‌پور 3ــ داوید چاکاوادزه یک
طالب نعمت‌پور دارنده مدال طلای جهان نماینده کشورمان در وزن 85 کیلوگرم بود که برابر داوید چاکاوادزه قرار گرفت. سه دقیقه اول با داوری مشکوک داور فنلاندی همراه بود. نعمت‌پور که پس از گرفتن اخطار در خاک به حریف روسی خود امتیازی نداد، در 30 ثانیه پایانی حریف خود را در خاک در اختیار گرفت اما چاکاوادزه سه بار پیش از به صدا درآمدن سوت داور حرکت کرد اما در عین ناباوری داور فنلاندی به نعمت‌پور اخطار داد تا سه دقیقه اول یک بر صفر به‌سود چاکاوادزه به پایان برسد.
 
کشتی‌گیر 85 کیلوگرم کشورمان در سه دقیقه دوم برای جبران وارد تشک شد. نعمت‌پور با روحیه‌ای بالا موفق شد با اجرای فن کمر و خارج کردن کشتی‌گیر روسیه‌ای از تشک 2 امتیاز بگیرد و کشتی را 2 بر یک کند. وی در ادامه هم بار دیگر موفق شد چاکاوادزه را در خاک مال خود کند اما داور فنلاندی این بار هیچ امتیازی به نعمت‌پور نداد. این دیدار به پایان رسیده بود و نعمت‌پور برای شادی کردن کشتی را رها کرد، اما کشتی‌گیر روسیه‌ای در خارج از زمان کشتی نعمت‌پور را خاک کرد و کادر فنی این تیم نیز معتقد بودند این اتفاق در زمان کشتی افتاده است. پس از اعتراض روس‌ها و بازبینی فیلم مشخص شد چاکاوادزه پس از پایان زمان کشتی روی نعمت‌پور فن اجرا کرده و به همین دلیل یک امتیاز دیگر به نعمت‌پور تعلق گرفت تا کشتی 3 بر یک به‌سود نماینده 85 کیلوگرم کشورمان شود.
 
مهدی علیاری 3 ــ نیکیتا ملینیکوف یک
پس از به دست آمدن چهارمین پیروزی برابر روسیه مهدی علیاری در وزن 98 کیلوگرم روی تشک رفت تا برابر نیکیتا ملینیکوف قرار بگیرد. علیاری در دو دقیقه اول این کشتی از ناحیه سر دچار آسیب شد و پس از مداوا توسط پزشکان کشتی را از سر گرفت. این دیدار در سه دقیقه اول امتیازی برای دو کشتی‌گیر نداشت و علیاری تنها موفق شد یک اخطار از ملینیکوف بگیرد.
 
سه دقیقه دوم هم مانند سه دقیقه اول بدون تحرک خاصی از سوی دو کشتی‌گیر آغاز شد. کشتی‌گیر روسیه‌ای که پس از اخطار گرفتن علیاری نتوانست در خاک کاری انجام دهد، در ادامه از داور یک اخطار گرفت تا علیاری یک بر صفر پیش بیفتد. البته در ادامه این علیاری بود که از داور اخطار گرفت تا کشتی یک بر یک شود اما در حالی که زمان رو به پایان بود کشتی‌گیر 98 کیلوگرم کشورمان حریف خود را از تشک خارج کرد تا 2 بر یک پیش بیفتد. اعتراض روس‌ها نیز تنها یک امتیاز دیگر برای علیاری داشت تا 3 بر یک برنده این کشتی شود.
 
 
بشیر باباجان‌زاده ــ واسیلی پارشین
پس از مشخص شدن قهرمانی تیم کشتی فرنگی کشورمان، کشتی در وزن 130 کیلوگرم تشریفاتی شد. بشیر باباجان‌زاده سنگین‌وزن تیم ملی کشتی فرنگی کشورمان آخرین کشتی‌گیری بود که روی تشک حاضر شد تا برابر واسیلی پارشین قرار بگیرد. باباجان‌زاده در سه دقیقه اول بسیار مقتدر ظاهر شد و توانست در سه دقیقه اول 3 بر صفر حریف روسی خود را شکست دهد.
 
باباجان‌زاده پس از پیش افتادن 3 بر صفر از پارشین در سه دقیقه دوم هم با روحیه بالاتری ظاهر شد. وی در همان ابتدای سه دقیقه دوم یک امتیاز از حریف خود گرفت و در ادامه هم یک فن 2امتیازی روی پارشین اجرا کرد تا کشتی 6 بر صفر شود. باباجان‌زاده بار دیگر با خارج کردن پای حریفش یک امتیاز دیگر گرفت و پیش از اتمام زمان این کشتی با خاک کردن پارشین کشتی را 9 بر صفر کرد.
 
در پایان تیم ایران با برتری 6 بر 2 برابر روسیه به عنوان قهرمانی دست یافت.

  • 720 بازدید
  • 0 نظر