خوش آمدید

انتقاد از حضور مداح 200 میلیونی در چغادک

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان مطرح کرد:

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان مطرح کرد:
 مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان بوشهر از دعوت یک مداح به چغادک انتقاد کرد و گفت: مداحی که برای یک دهه 200 میلیون تومان دریافت می کند می گوید نهضت امام حسین (ع) سیاسی نیست، پیاده نظام دشمن می شود.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان بوشهر از دعوت یک مداح به چغادک انتقاد کرد و گفت: مداحی که برای یک دهه 200 میلیون تومان دریافت می کند می گوید نهضت امام حسین (ع) سیاسی نیست، پیاده نظام دشمن می شود.

 حجت الاسلام مرتضی محمدیان که در نشستی خبری با موضوع برنامه های اوقاف برای دهه اول محرم حضور یافته بود، افزود: تلاش دشمن برنامه ریزی برای حذف جنبه های سیاسی نهضت امام حسین (ع)است و با استفاده از جنگ نرم به دنبال خارج کردن عاشورا از کارکرد حقیقی آن است.

محمدیبان با بیان اینکه هدف مهم و اولیه دشمن غیر سیاسی نشان دادن قیام امام حسین (ع) بوده که با برنامه ریزی وارد شده و برخی افراد تحت تاثیر آنها در داخل این مبحث را عنوان می کنند، اظهار داشت: نهضت عاشورا و حماسه کربلا در هر شرایط و زمانی و از ابتدا تا انتها سیاسی است اما عده ای خواسته و یا ناخواسته با ادبیات خاصی این نهضت را زیر سوال می برند که رسانه ها موظف هستند در برابر این اقدام بایستند.

وی در ادامه اظهارات یک مداح در شهر چغادک را در همین راستا توصیف کرد و افزود: مداحی که برای یک دهه 200 میلیون تومان پول دریافت می کند و می گوید نهضت امام حسین فقط عرفانی است و سیاسی نیست، سخن گوی دشمن هستند، از این رو انتظار می رفت حزب الهی های چغادک و بوشهر در این خصوص واکنش بیشتری نشان دهند.

محمدیان با بیان اینکه تمایل ندارم نام این مداح را بازگو کنم، ادامه داد: عوامل بیگانه می خواهند با این حرف ها جوانان ما را به هیات ها بکشانند و برای امام حسین عزاداری کنند ولی طوری تربیت شوند که در مقابل یزیدیان زمان مقاومت نکنند.


محمدیان در واکنش به اظهارات خبرنگاران که بعضا نام این مداح را به میان آورند، با بیان اینکه تمایلی به ذکر نامش ندارم، گفت: رقم هایی که از سوی مداحانی از این دست مطرح می شود غیرمتعارف است و بعد هم با سخنان خود به بلندگوی دشمن مبدل می شوند.

وی افزود: ما برای مراسم اوقاف در برخی امامزاده و بقاع متبرک از یک مداح برجسته کشوری دعوت کردیم که اصلا بحث چنین مبالغی در میان نبود و این موضوع برعهده میزبان است.

برنامه های محوری اوقاف در ماه محرم

مدیرکل اوقاف و امور خیریه بوشهر در بخش دیگری از این نشست خبری با بیان اینکه برنامه های متعددی در ماه محرم امسال برنامه ریزی شده است افزود: راهپیمایی تا امامزادگان از جمله این برنامه ها است که درهر شهرستان یک امامزاده محوری تعیین شده و روز سوم محرم به مناسبت ورود کاروان امام حسین(ع) به کربلا، مردم به سمت امامزادگان حرکت می کنند.

به گفته وی، این برنامه در شهر بوشهر، روز دوشنبه ساعت 16 در امامزاده قاسم نزدیک به پارک شغاب برگزار می شود.

محمدیان گفت: در روز 12 محرم امسال نیز به مناسبت حرکت کاروان اسرا به شام تجمعی در امامزادگان با حضور بانوان به همراه مرثیه سرایی برمصائب اهل بیت و تبین سخنان حضرت زینب(س)به عنوان پرچمدار کربلا و احیا کننده نهضت امام حسین(ع)برگزار خواهد شد.

وی مسابقه کتابخوانی از کتاب سبک زندگی حسینی و توزیع آن در مراسم های هیات های مذهبی را از دیگر برنامه های اوقاف در این ایام اعلام کرد و افزود: حفظ سوره فجر که به سوره امام حسین (ع) مشهور است از دیگر برنامه های این اداره کل است که افراد می توانند در صورت حفظ این سوره به ادارات اوقاف محل سکونت خود مراجعه کرده و پس از ازریابی جوایزی دریافت کنند.

  • نویسنده : admin
  • تاریخ : سه شنبه 6 آبان ماه 1393
  • 629 بازدید
  • 0 نظر