خوش آمدید

امام همواره بر قدرت معنوی و سلاح ایمان برای حل مشکلات تکیه داشتند

موضوعات : سیاسی, فرهنگی

 

حجت الاسلام والمسلمین زاهددوست گفت:

امام (ره) همواره بر قدرت معنوی و سلاح ایمان تکیه داشتند و با شعار نه شرقی و نه غربی راه و مسیر خود را برای دنیا مشخص کردند.


به گزارش خبرساحلی،حجت‌الاسلام علی زاهددوست در خطبه‌های نماز جمعه این هفته دلوار با تسلیت سالروز ارتحال ملکوتی حضرت امام خمینی (ره) اظهار داشت: امام راحل قبل از اینکه یک روحانی و عالم دینی و یا یک سیاستمدار باشد یک عبد صالح خداوند بود و در تمام لحظه‌های زندگی تنها به قدرت الهی تکیه داشتند و برای او هیچ چیز جز رضایت الهی اهمیت نداشت. 

وی افزود: ایشان در اوج تعصب و غیرت دینی بودند تا جایی که در مسائل شخصی خود وجودش سرشار از گذشت بود اما تحمل کوچک‌ترین اهانتی به دین و ارزش‌های دینی را نداشتند و با قاطعیت موضع‌گیری و برخورد می‌کردند.

امام جمعه دلوار اظهار داشت: امام(ره) همواره منادی وحدت بودند و در باور ایشان مسئله وحدت و یکپارچگی ملت ایران و امت اسلام  جایگاه ویژه‌ای داشت.

امام جمعه دلوار مبارزه دائمی با استکبار را از دیگر  ویژگی‌های برجسته امام راحل دانست و افزود: امروز برخی رفع مشکلات کشور را در گرو تکیه‌بر قدرت‌های بزرگ و خصوصاً آمریکا می‌دانند در حالی که نظر امام راحل اینگونه نبود بلکه ایشان همواره بر قدرت معنوی و سلاح ایمان تکیه داشتند و با شعار نه شرقی و نه غربی راه و مسیر خود را برای دنیا مشخص کردند.

زاهد دوست تصریح کرد: امام خمینی(ره) در راه و هدفی که برای خود منظور فرموده بودند خستگی‌ناپذیر بودند و برای تحقق انقلاب اسلامی همه سختی‌ها و مرارت‌ها را به جان خریدند. 

وی اضافه کرد: حضرت امام(ره) شاگرد ممتاز مدرسه سید الشهداء است لذا همانگونه که امام حسین (ع) رفاه، آسایش و حتی جان خود و نزدیکانش را داد و نه‌تنها زیر بار ذلت دشمن نرفت و دست دوستی به‌سوی استکبار دراز نکرد بلکه با عزت و اقتدار در مقابل استکبار ایستادگی کرد امام (ره) هم در لحظه لحظه عمر شریفش باوجود همه سختی‌ها، تبعیدها و مرارت‌ها به مقابله با استکبار پرداختند و هرگز زیر بار ذلت و دوستی با یزید زمان نرفتند.

امام جمعه دلوار با اشاره به سالروز انتخاب حضرت امام خامنه‌ای (مدظله العالی) به زعامت و رهبری نظام مقدس جمهوری اسلامی توسط مجلس خبرگان، گفت: در اوج اندوه و ماتم از دست دادن امام عزیزمان، خبرگان ملت با عمل به وظیفه الهی و انقلابی خود و با انتخاب خود مرهمی بر دل‌های داغدار گذاشتند.

وی بیان کرد: امروز بعد از 27 سال بیش از پیش درایت، هوشمندی و شایستگی این موهبت الهی برای ملت ما و مردم جهان اثبات شده است. 

امام جمعه دلوار گفت:‌ معتقدیم همچنان که رهبری امام(ره) از همان ابتدا لطف و عنایت خداوند به ملت ایران بوده انتخاب خلف شایسته ایشان حضرت امام خامنه‌ای نیز در تداوم اعجاز، لطف و عنایت الهی به ملت قدرشناس ایران اسلامی بوده است. 

زاهد دوست اظهار داشت: امروز وظیفه همه ما شکرگزاری از نعمت انقلاب اسلامی و ولایت فقیه است چرا که شدائد و سختی‌ها همواره ولایت فقیه و رهبری حافظ این  انقلاب و نظام اسلامی بوده است. 

وی با اشاره به سالروز قیام خونین 15خرداد، بیان کرد: با این قیام خونین شالوده اصلی انقلاب اسلامی پی‌ریزی شد و ملت ایران در تحقق خواسته‌ها و رسیدن به اهداف خود مصمم‌تر شد و با اراده‌ای راسخ و تکیه به ستون مستحکم ولایت فقیه و فرمان‌پذیری از امام و رهبر خود توانستند 15 سال بعد انقلاب اسلامی را به ثمر برسانند و از نعمت استقلال، آزادی، جمهوری اسلامی متنعم شوند.

گزارش تصویری:

 


  • نویسنده : admin
  • تاریخ : شنبه 15 خرداد ماه 1395
  • 569 بازدید
  • 0 نظر