خوش آمدید

اطلاعیه دادگستری بوشهر درباره مالباختگان پرونده "مضاربه صوری"

اطلاعیه دادگستری بوشهر درباره مالباختگان پرونده "مضاربه صوری"


اطلاعیه دادگستری بوشهر درباره مالباختگان پرونده "مضاربه صوری"

خبر ساحلی : براساس اعلام رییس کل دادگستری بوشهر، این فرد از بیش از 6 هزار و 50 شهروند مبالغی دریافت کرده، طوری که یک نفر تا 3 میلیاردتومان به وی پرداخت کرده است.

به گزارش خبر ساحلی؛ حیدر بحرانی در بیانیه ای افزود: در صورت ادامه این روند و جلوگیری نشدن از اقدام اخلال گران درنظام اقتصادی، ابعاد معاملات ربا توسط آنان ابعاد گسترده تری به خود می گرفت و به تبع آن آسیب بیشتری به افراد جامعه وارد می شد.

وی اضافه کرد: احقاق حق زیان دیدگان و گسترش عدالت از طریق برخورد قضایی با اخلال گران اقتصادی از ضرورت های ارزشمند هر جامعه محسوب می شود که بی شک تلاش دستگاه قضایی در این عرصه موجبات احقاق حق زیان دیدگان را فراهم می کند.

رییس کل دادگستری استان بوشهر اضافه کرد: هر فردی که در این واقعه دخالت داشته بدون اغماض مورد پیگرد قرار خواهد گرفت.

بحرانی گفت: دستگاه قضایی استان ضمن توجه به مقررات قانون احترام به آزادی های مشروع و حفظ حقوق شهروندی و با در نظر گرفتن مقررات و قوانین کشوری بدون توجه به جوسازی عده ای که منفعت خود را در ادامه این روند می بینند و درمقابل زیان دیگران صاحب سرمایه های نامشروع شده اند، به وظیفه قانونی خود عمل کرده و با هر گونه نشر اکاذیب علیه مسوولان این استان برخورد خواهد کرد.

وی اظهارکرد: با توجه به این که شمار زیادی از مردم استان بوشهر بدون اطلاع از موازین قانونی اقدام به پرداخت وجه به اخلال گران در نظام اقتصادی کرده اند به موجب این بیانیه از همه افرادی که به هر نحوی از اقدامات متهمان دستگیر شده متضرر شده اند، دعوت می کند برای احقاق حق خویش از روز شنبه مورخه 14 تیرماه جاری به مدت یک ماه به آدرس بوشهر خیابان شهید چمران ورزشگاه کارگران مراجعه و نسبت به تکمیل فرم ارایه اطلاعات اقدام کنند تا دادگستری نسبت به احقاق حق از دست رفته آنان اقدام کند.

به نوشته ایرنا، بحرانی یادآورشد: نمونه فرم فوق از روز پنجشنبه هفته جاری از طریق سایت رسمی دادگستری بوشهر به آدرس www.dadbus.ir قابل دریافت است.

گفتنی است ابتدای هفته جاری رییس کل دادگستری استان بوشهر اعلام کرد: فردی که بیش از 178 میلیارد تومان از در قالب قراردادهای صوری مضاربه از مردم در استان بوشهر دریافت کرده بود، با تلاش سربازان گمنام امام زمان (عج) دستگیر شد.

به گفته وی، این فرد از 6 هزار و 50 نفر مبالغی دریافت کرده، طوری که یک نفر 3 میلیاردتومان در اختیار وی قرار داده بود.

همچنین یک منبع آگاه برخی زمزمه ها درباره آزاد شدن متهم ردیف اول این پرونده به «خلیج فارس» گفت: این موضوع صحت ندارد.


  • 3185 بازدید
  • 0 نظر