خوش آمدید

استان بوشهر به شبکه ریلی متصل می‌شود

دکتر سالاری استاندار بوشهر:
استان بوشهر به شبکه ریلی متصل می‌شود

خبر ساحلی: استاندار بوشهر گفت: با حمایت‌های معاون اول رئیس جمهور و فراهم شدن پرداخت تسهیلات صندوق توسعه ملی، طرح راه آهن بوشهر -شیراز اجرایی می‌شود و این استان به شبکه ریلی متصل می‌شود.

به گزارش خبر ساحلی،  دکترمصطفی سالاری در نشست شورای اداری استان بوشهر با حضور معاون اول رئیس جمهور با بیان اینکه محور توسعه استان بوشهر بخش دریا است اظهار کرد:  به لحاظ اینکه استان بوشهر مرز طولانی با خلیج فارس دارد و بیشتر فعالیت‌های این استان بر اساس دریا است، بر همین اساس محور  توسعه استان با اولویت دریا است.
 
وی بخش بازرگانی و تجارت دریایی استان بوشهر را مورد اشاره قرار داد و تصریح کرد: استان بوشهر در 50 سال پیش و دوره قاجار دارای وضعیت ممتازی در بخش تجارت دریایی بود  ولی اکنون وضعیت بازرگانی استان بوشهر نسبت به دورهای قبل رشد نکرده که لازم است موتور محرکه استان بوشهر در این بخش فعال شود.
 
استاندار بوشهر آبزی پروری را از دیگر بخش‌های مهم استان بوشهر برشمرد و با بیان اینکه زیرساخت‌های لازم در پرورش میگو، ماهی و ماهی درقفس فراهم است تصریح کرد: استان  ساحلی بوشهر در پرورش میگو و ماهی رتبه ممتازی در کشور دارد که برای این مهم برنامه ریزی‌های مهمی صورت گرفته که نیازبه حمایت جدی است.
 
دکترسالاری با بیان اینکه بندر بوشهر دارای ظرفیت مهمی در تخلیه و بارگیری کالا است تاکید کرد: اتصال بوشهر به خط ریلی می‌تواند تحول آفرین باشد.
 
وی با بیان اینکه حمایت‌های لازم برای اتصال استان بوشهر به راه آهن انجام شده خاطرنشان کرد: گفت: با حمایت‌های معاون اول رئیس جمهور و فراهم شدن تسهیلات صندوق توسعه ملی طرح راه آهن بوشهر- شیراز اجرایی می‌شود و این استان به شبکه ریلی متصل می‌شود.
 
استاندار بوشهر حمایت ازبخش کشاورزی استان بوشهر را مهم دانست و تاکید کرد: استان بوشهر در تولید خرما و صیفی جات به ویژه گوجه فرنگی خارج از فصل دارای قابلیت‌های مهمی است که برای این منظور و توسعه فعالیت‌های گلخانه‌ای نیاز به حمایت جدی صندوق توسعه و دیگر بخش‌های اعتباری است.
 
دکترسالاری بر توجه به اجرایی شدن سدهای دشت پلنگ و باغان در شهرستان دشتی تاکید کرد و گفت: استان بوشهر درفصول بارندگی دچار حوادثی مانند جاری شدن سیلاب است که اجرای سد نه تنها سبب کنترل سیلاب‌های مخرب می‌شود بلکه زمینه تقویت سفره‌های زیر زمینی آب و تامین آب مورد نیاز کشاورزان می‌شود.
 
وی بر توجه افزایش ظرفیت پذیرش دانشجو در دانشگاه خلیج فارس بوشهر تاکید کرد و گفت: اکنون دانشگاه خلیج فارس دارای 5 هزار دانشجو است که لازم است ظرفیت  پذیرش دانشجو در دانشگاه خلیج فارس بوشهر 4 هزار نفر افزایش یابد.
 
استاندار توجه به مراکز آموزش فنی و حرفه‌ای را یکی دیگر از ضروریت‌های استان بوشهر برشمرد و گفت:  با تقویت این مراکز زمینه تامین نیروی انسانی ماهر در بخش‌های مختلف صنعت در استان فراهم می‌شود.
 
دکترسالاری اجرای راه آهن بوشهر-شیراز و آزاد راه این مسیر را از دیگر مطالبات مردم استان بوشهر دانست و خواستار اجرایی شدن این مطالبات شد.


  • نویسنده : admin
  • تاریخ : سه شنبه 9 ارديبهشت ماه 1393
  • 588 بازدید
  • 0 نظر