خوش آمدید

از دلیل کشتن یک زن 32 ساله بوشهری تا آخرین وضعیت باند خفاش شب

فرمانده نیروی انتظامی استان :

فرمانده نیروی انتظامی استان :
با مالکین خودروهای فاقد پلاک و خودروهایی که بدلایل واهی از نصب پلاک بر خودروهایشان طفره می روند و خودروهایی که شیشه را بیش از 25 درصد دودی می کنند به دلیل جرم خیز بودن ماهیت آن براساس ضوابط قانونی برخورد می شود و در هیچ شرایطی به دارندگان این خودروها اجازه تردد داده نمی شود.

به گزارش  ساحلی سردار سرتیپ دوم حیدر عباس زاده در سومین نشست سال جاری خود با فعالان عرصه خبر از کاهش جرایم و افزایش کشفیات نیروی انتظامی استان در 73 روز سال جاری نسبت به مدت مشابه در سال گذشته خبر داد .

 * با توجه به نگرانی های مردم از سرقت اموال آنها ، پلیس به شکل ویژه ای تلاش می کند که در این شاخص مردم با کمترین مشکل مواجه شوند .

*در 73 روز سال جاری نسبت به مدت مشابه در سال قبل شاهد کاهش 13 درصدی وقوع سرقت و افزایش 105 درصدی کشفیات هستیم که 30 درصد از این کشفیات مربوط به شش ماه دوم سال گذشته بوده است .

*در این مدت انواع جرائم خشن که شامل قتل ، سرقت های مسلحانه ، تجاوز و سرقت به عنف ، آدم ربایی ، تیراندازی به افراد ، خودرو و منازل است شاهد کاهش 47 درصدی نسبت به مدت مشابه در سال گذشته برای وقوع و افزایش کشفیات 98 درصدی در این زمینه هستیم .

* یک مورد که فضای امنیتی استان را دچار چالش کند وجودندارد و بیشتر شاهد کاهش بزه های انجام شده و افزایش کشفیات هستیم .

* وضعیت آدم ربایی ، زورگیری ، راهزنی و سرقت مسلحانه در 73 روز سال جاری روند منفی نسبت به مدت مشابه در پیش دارد و افکار سنجی های نشان دهنده رضایت مردم از پلیس است .

*از توقعات و انتظارت مردم از پلیس مقابله با دارندگان سلاح های غیرمجاز است که با تلاش های پلیس استان شاهد افزایش 51 درصدی کشفیات در این زمینه هستیم .

* با مالکین خودروهای فاقد پلاک و خودروهایی که بدلایل واهی از نصب پلاک بر خودروهایشان طفره می روند و خودروهایی که شیشه را بیش از 25 درصد دودی می کنند به دلیل جرم خیز بودن ماهیت آن براساس ضوابط قانونی برخورد می شود و در هیچ شرایطی به دارندگان این خودروها اجازه تردد داده نمی شود .

*در حوزه اجتماعی پلیس استان تلاش های فراوانی کرده است تا رضایتمندی مردم را جلب کند .در این راستا از شهروندان بوشهری خواسته ایم از شنای مختلط پرهیز کنند که با همکاری خوب آنها در این زمینه مواجه شده ایم . البته بخشی نیز ناراضی هستند .به شورای فرهنگ عمومی استان پیشنهاد راه اندازی پلاژ ویژه بانوان د اده ایم .

*موضوع باند خفاش شب به هیچ عنوان صحت ندارد .دو ماه قبل از آمدن چنین شایعه ای به استان بوشهر ، استان هرمزگان را تحت تاثیر قرار داد اما در بوشهر با موضع گیری خوب مسئولان قضایی استان و همکاری رسانه ها چندان تاثیرگذار بر افکار عمومی نداشت. هم اینک سایه این شایعه کذب و بی اساس در استان های فارس و اصفهان سنگینی می کند .

* جذب پلیس افتخاری در دستور کار است و با توجه به حساسیت موضوع شاخص هایی نیز مانند داشتن سابقه فعالیت در بسیج و حسن شهرت مورد توجه است.

*صددرصد قتل های امسال کشف شده است و به جزء یک مورد که قریب به 24 ساعت طول کشید تا همکارانم قاتل را شناسایی کنند مابقی در زیر ده ساعت از وقوع قتل ، قاتل شناسایی شده است.

* کاهش 70 درصدی سرقت های مسلحانه به همراه افزایش 15 درصدی کشفیات ، کاهش 70 درصدی سرقت به عنف و افزایش 25 درصدی کشفیات در این زمینه از دیگر دست آورده های پلیس استان در 73 روز امسال نسبت به مدت مشابه در سال گذشته بوده است .

* شهرستان دشتستان به عنوان بزرگترین شهرستان استان دارای کاهش 30 درصدی جرایم از اول سال جاری تاکنون نسبت به مدت مشابه در سال گذشته بوده است .

* از ابتدای سال جاری تاکنون یک تن و چهل و سه کیلو انواع مواد مخدر کشف و 24 باند در این زمینه متلاشی شده است .

* سامانه هوشمند کنترل سرعت در بزرگراه بوشهر به برازجان سبب متعادل تر شدن سرعت رانندگی خودروها شده که نقش اساسی در کاهش تصادفات داشته است که این امر نشان دهنده افزایش فرهنگ رانندگی و مشارکت مردم بوده است .

* 32 درصد متوفیان ناشی از بی توجهی به قوانین توسط موتورسواران است که در صورت استفاده  از کلاه ایمنی احتمال فوت زیر 5 درصد است در حالی که کمربند ایمنی جان قریب به 80 درصد مردم را نجات می دهد .

*در فضای مجازی پلیس فتا استان موفق به شناسایی و کشف قریب به 97 درصد جرائم اینترنتی تحت لوای کلاهبرداری ، حتک حرمت ، نشر اکاذیب ، مقاصد غیر اخلاقی و سرگرمی شده است .

*در تشریح قتل زن 32 ساله بوشهری در جمعه شب این نکته وجود دارد که شوهر این زن با تبانی خانمی که قصد ازدواج با وی داشت با ایجاد ترفندی اقدام به کشتن همسرش کرد و پس از برهم زدن صحنه جرم و انتقال همسرش به بیمارستان مدعی شد که افراد ناشناس به قصد سرقت همسرش را کشته اند . هر چند ردی برای انجام این بزه توسط شوهر مقتول وجود نداشت اما پلیس موفق شد پس از دو ساعت از وقوع قتل ، همسر این فرد و یک زن را به عنوان قاتلین این جنایت دستگیر کند که در بازجویی های تخصصی به بزه انجام شده اعتراف کرده اند .


  • نویسنده : admin
  • تاریخ : چهارشنبه 14 خرداد ماه 1393
  • 2272 بازدید
  • 2 نظر