خوش آمدید
خبر ساحلی

آیین افتتاح 40 هزار متر مربع آسفالت معابر روستایی در جایینک

*صبح امروز با حضور استاندار،فرماندار و معاونین فرمانداری تنگستان ،بخشدار دلوار،مدیرکل بنیاد مسکن استان و دیگر مسئولین مراسم آئین بهره برداری از 40 هزارمتر مربع آسفالت معابر روستای جائینک در بخش دلوار انجام گرفت.* *احمد محمدی‌زاده استاندار بوشهر در آیین افتتاح 40 هزار متر مربع آسفالت معابر روستایی در جایینک تنگستان خدمات نظام اسلامی ایران در روستاها را مورد اشاره قرار داد و اظهار داشت: در توسعه طرح‌های عمران و آبادانی در روستاها از زمان پیروزی انقلاب تاکنون خدمات زیادی در ابعاد گوناگون در روستاها انجام شده است.*

وی مقاوم‌سازی منازل روستایی را مورد اشاره قرار داد و بیان کرد: امسال 2400 واحد مسکونی روستایی استان بوشهر بهسازی، نوسازی و مقاوم‌سازی می‌شود که تاکنون عملیات اجرایی 2 هزار واحد مسکونی آن آغاز شده است و مابقی بر اساس برنامه زمانبندی اجرا می‌شود.

استاندار بوشهر کنترل سیلاب و حفاظت از روستاهای در مسیر سیل را از دیگر برنامه‌های دولت دانست و افزود: ایمن‌سازی روستاها و اماکن روستایی در برابر روان آب و سیلاب‌ها از برنامه‌های مهم دولت سیزدهم است.

محمدی‌زاده با اشاره به 190 روستا در مسیر سیلاب قرار دارد گفت: ساکنان این روستاها در زمان بارندگی نگران جاری شدن سیل هستند که مدیریت، کنترل و هدایت سیلاب برای جلوگیری از وارد شدن آب روان در روستاها در دستور کار بنیاد مسکن قرار دارد.

وی سه اقدام اساسی، آسفالت معابر، کنترل سیلاب و بهسازی و نوسازی منازل روستایی را در اولویت برنامه‌های بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان دانست و خاطرنشان کرد از طرح‌های بنیاد مسکن دولت انقلابی و مردمی به جد حمایت و پشتیبانی می‌کند.

استاندار بوشهر با بیان اینکه اینگونه فعالیت‌ها با مشارکت جمعی در روستاهای استان انجام می‌شود تصریح کرد: این طرح‌ها در روستاها با مشارکت جمعی با محوریت بنیاد مسکن انقلاب اسلامی و فرمانداران اجرا می‌شود که همکاری و مشارکت شوراهای اسلامی، دهیاران، مسئولان دستگاه‌های اجرایی و بخشداران، نمایندگان مجلس شورای اسلامی و مردم در اجرا طرح‌های عمرانی در روستاها ستودنی است.

وی با اشاره به اجرا طرح بهسازی و نوسازی مسکن و عمرانی آبادانی روستاهای استان توسط بنیاد مسکن گفت: با اجرا این طرح‌ها ایمنی منازل و روستاهای استان در برابر زلزله و سیلاب ارتقا یافته است.

محمدی‌زاده خدمات‌رسانی به مردم را از رسالت‌های مهم مسئولان دانست و گفت: باید در خدمات‌رسانی به مردم از هیچ کوششی فروگذاری نشود چراکه هر چه به مردم خدمت شود باز هم کم است و روستاهای استان در عمران و آبادانی، سلامت، ایمنی و بهداشتی، معیشت و اقتصادی باید نمونه در سطح کشور شود که الحمدلله به سرعت در این سمت حرکت می‌کنیم.

وی با بیان اینکه قبل از پیروزی انقلاب اسلامی نه تنها روستاها بلکه شهرهای استان بوشهر هم از بسیاری از خدمات اولیه بی‌بهره بودند افزود: به برکت نظام اسلامی ایران اکنون روستاها از خدمات گوناگون بهره‌مند هستند و بهبود وضعیت درآمدی و معیشت مردم در روستاها از اولویت‌های دولت آیت‌الله رئیسی است.

گزارش تصویری:

کپی
لینک اشتراک گذاری

  • 76 بازدید
  • 0 نظر