خوش آمدید

آماده‌باش کامل آتش نشانی برای چهارشنبه سوری

آماده‌باش کامل آتش نشانی برای چهارشنبه سوری


ساحلی: مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری بوشهر گفت:  این آتش نشانی با تمام تجهیزات و امکانات و  54 آتش‌نشان مرد و 6 آتش‌نشان زن در ایستگاه‌های مختلف برای مراسم چهارشنبه سوری کاملا آماده است.  به گزارش ساحلی؛  علیرضا نکیسا ظهر امروز در نشست با خبرنگاران افزود: در گذشته برای چهارشنبه آخر سال به غیر از آتش...

ساحلی  ـ بتول سهراب پور: مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری بوشهر گفت:  این آتش نشانی با تمام تجهیزات و امکانات و  54 آتش‌نشان مرد و 6 آتش‌نشان زن در ایستگاه‌های مختلف برای مراسم چهارشنبه سوری کاملا آماده است.


به گزارش ساحلی؛  علیرضا نکیسا ظهر امروز در نشست با خبرنگاران افزود: در گذشته برای چهارشنبه آخر سال به غیر از آتش، مراسم بهتری همچون دور هم جمع شدن خانواده ها و قصه خوانی و ... هم برگزار می شد و بهتر است مردم همچون گذشته عمل کنند و این مراسم را تنها به آتش و ترقه بازی و اقدامات خطرناک نگذرانند.


وی گفت امسال بر خلاف سال های گذشته، مکان خاصی برای برنامه چهارشنبه آخر سال در بوشهر در نظر گرفته نشده تا از تجمع های زیاد در یک جا جلوگیری شود و مراسم قابل کنترل تر باشد.


مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری بوشهر با بیان اینکه با تدابیر این سازمان، اکیپ‌های عملیاتی در محلات فعال شده و در آماده باش کامل قرار دارند؛ گفت : تنها برای مواردی که در جاهای شلوغ و خطرناک مثل جایگاه های سوخت بنزین و گاز و ... آتش سوزی رخ دهد ماشین آتش نشانی ارسال می شود و برای آتش های کوچک ماشین های ما در محل حضور نمی یابند.


نکیسا گفت:  به جایگاه‌های سوخت در بوشهر نیز اعلام کردیم که در روزهای پایانی به ویژه شب چهارشنبه آخر سال  از فروش سوخت بنزین و نفت به صورت پیتی خودداری نمایند.


وی اظهار داشت: برای مقابله با حوادث احتمالی شب چهارشنبه آخر سال همه نیروهای آتش نشانی حتی نیروهای استراحت به کار فراخوانده می شوند و در آمادگی کامل برای این ایام به سر می برند.


مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری گفت: تجهیزات ایستگاه‌های آتش نشانی بوشهر با کلان شهرها برابری می‌کند و امکان اطفا حریق تا فاصله 500 متری در بافت قدیم بوشهر که کوچه‌های تنگی هم دارد امکان‌پذیر است.


علیرضا نکیسا با اشاره به وجود نردبان 32 متری و تشک نجات در ایستگاه‌های آتش نشانی شهر بوشهر است،افزود: در کمپ‌های اسکان مسافران نوروزی ایستگاه‌های اتش نشانی با استقرار یک دستگاه خودرو آتش نشان فعال خواهند بود.


وی گفت: با پیگیری صورت گرفته با شهردار و شورای اسلامی شهر بوشهرمقرر شده است در سال جدید شرایط ایجاد یک ایستگاه آتش نشانی در چهار محل جنوبی بوشهر که از نیازهای اساسی و ضروری در این شهر است مهیا شود.

نکیسا از  شهروندان خواست همچون گذشته با این سازمان همکاری کرده و  با رعایت کردن نکات ایمنی چهارشنبه آخر سال را به اتمام برسانند. وی، شماره تلفن 125 را جهت اطلاع هر گونه حادثه به این سازمان اعلام نمود.


  • 784 بازدید
  • 0 نظر