خوش آمدید

آخرین اخبار از تحرکات داعشی ها در عراق

آخرین اخبار از تحرکات داعشی ها در عراق


آخرین اخبار از تحرکات داعشی ها در عراق
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲ تير ۱۳۹۳ ساعت ۰۸:۵۹

آزادی منطقه الرمیلات در صلاح الدین و افشای آموزش تروریستهای تکفیری داعش از سوی نظامیان آمریکایی در اردن از جمله اخبار مربوط به عراق است.

به گزارش ساحلی  در روزهای اخیر داعش تحرکاتی را در مناطقی از شمال و شمال غرب عراق آغاز کرده و به مدد تسلیحات رسیده از برخی کشورهای منطقه مناطقی از عراق را به اشغال خود در آورده است. متعاقب تحرکات داعش، ارتش عراق مناطقی را از این گروه بازپس گرفته است. جدیدترین اخبار سیاسی و امنیتی عراق به همراه اخبار روزهای قبل و از زمان آغار تحولات در این خبر قابل دسترس است.

دوشنبه ۲/۴/۹۳

یکشنبه ۱/۴/۹۳
۲۰:۲۷:جان کری:داعش خطری برای کل منطقه است
جان کری تاکید کرد: داعش خطری برای کل کشورهای منطقه است. وزیر خارجه آمریکا اعلام کرد: داعش جنایاتی در مناطق تحت کنترل خود در عراق انجام می دهد و خطری برای کل کشورهای منطقه است.مردم عراق رهبران خود را انتخاب می کنند و واشنگتن از هیچ یک از رهبران عراقی حمایت نمی کند.

۲۰:۲۶:آزادی منطقه الرمیلات در صلاح الدین/هلاکت شمار زیادی از تروریستها در فلوجه

یک منبع امنیتی در صلاح الدین اعلام کرد: نیروهای مردمی و نیروهای امنیتی با همکاری عشایر خانواده های به گروگان گرفته شده از سوی داعش در منطقه بلد در جنوب تکریت را آزاد کردند.وزارت دفاع عراق از هلاکت یک سرکرده داعش به همراه دو معاونش در فلوجه در الانبار خبر داد.

۲۰:۲۶:تسلط داعش بر الرطبه در غرب عراق/دیدار زیباری با دانایی فر
یک منبع امنیتی در الانبار اعلام کرد: تروریستهای داعش بر منطقه الرطبه در غرب الرمادی پس از عقب نشینی نیروهای امنیتی از این مناطق مسلط شده اند.این منبع بیان کرد: تروریستهای داعش در الرطبه و نزدیک ساختمان شورای شهر، فرمانداری، اداره پلیس و تعدادی از مراکز امنیتی و دیگر دوایر دولتی پس از عقب نشینی نیروهای ارتش و پلیس مستقر شده اند.عقب نشینی نیروهای امنیتی بدون درگیری بوده است.

۱۸:۵۷:سقوط الانبار به دست تروریستها نجف و کربلا را در معرض خطر قرار می دهد
فالح العیساوی معاون رئیس شورای استان الانبار اعلام کرد: نیروهای امنیتی همچنان بر گذرگاههای مرزی الانبار مسلط هستند.حتی اگر گروههای مسلح بر این مناطق مسلط شوند با مقاومت گروههای مسلح دیگر روبرو خواهند شد.وی افزود: حوادث امنیتی در استان های نینوی و صلاح الدین به طور گسترده ای بر الانبار موثر بوده است.دولت از بیم سقوط الانبار نیروی کمکی زیادی را به آن اعزام کرده است.

۱۸:۵۳:مسئول امنیتی عراقی:۳۰۰۰ تروریست آماده نفوذ از مرز عربستان به داخل عراق هستند
یک منبع وابسته به پلیس دیالی اعلام کرد: تروریست های داعش واحدهای مسکونی متعلق به دو سرکرده جیش اسلامی و نقشبندیه را در دیالی به آتش کشیدند و علت این اقدام را خیانت آنها دانستند.


  • نویسنده : admin
  • تاریخ : دوشنبه 2 تير ماه 1393
  • 635 بازدید
  • 6 نظر