خوش آمدید

60 هزار نفر بوشهری به اردوهای نور دریایی و زمینی اعزام می شوند

60 هزار نفر بوشهری به اردوهای نور دریایی و زمینی اعزام می شوند بوشهر- ایرنا - فرمانده سپاه امام صادق(ع) استان بوشهر گفت: با اولین اعزام کاروان های اردوهای نور دریایی و زمینی از روز چهارشنبه هفته جاری، 60 هزار نفر از بسیجیان این استان تا پایان تعطیلات نوروز به مناطق عملیاتی جنوب کشور و جزیره خارک اعزام می شوند.

به گزارش ساحلی سردار سرتیپ دوم پاسدار فتح الله جمیری سه شنبه در نشست خبری افزود: از ابتدای سال جاری تا پایان بهمن امسال 60 هزار نفر نیز در قالب کاروان های راهیان نور دریایی و زمینی به این مناطق اعزام شده اند که بیشترین حجم آن مربوط به تعطیلات نوروز 92 بوده است.

وی اضافه کرد: بخشی از تعداد 120 هزار نفری که از نوروز 92 تا نوروز 93 به مناطق عملیاتی جنوب کشور و جزیره خارک اعزام شده اند بومی استان بوشهر هستند اما از استان های دیگر نیز کاروان هایی وجود داشته است .

جمیری یادآور شد :اولین گروه اعزامی به مناطق عملیاتی جنوب کشور را قضات دادگستری و سپس معتمدین شورای نگهبان تشکیل می دهند که از فردا به این مناطق اعزام می شوند .

وی بیان کرد : تاکنون 15 هزار نفر نیز به سپاه استان بوشهر مراجعه کرده و متقاضی گرفتن حکم برای استفاده از امکانات سپاه استان بوشهر در مناطق عملیاتی جنوب کشور شده اند که این افراد خود به این مناطق سفر می کنند اما از امکانات اردوگاهی سپاه بوشهر استفاده می کنند.

فرمانده سپاه امام صادق ( ع ) استان بوشهر یادآور شد: این اردوگاه سالانه میزبان تعداد زیادی از هموطنان بازدید کننده از مناطق عملیاتی جنوب است که تاکنون حضور قریب به 10 هزار نفر به غیر از تعدادی که از استان بوشهر به این مناطق سفر می کنند، قطعی شده است.

وی اظهارکرد: هم اینک قرارگاه راهیان نور در سپاه استان و در مجموعه شهرستان های استان با هماهنگی فرمانداران تشکیل شده است.

جمیری با اشاره به برگزاری جشنواره ملی سرزمین نور با شرکت هشت استان در مناطق عملیاتی جنوب کشور گفت: استان بوشهر نیز به عنوان یکی از این هشت استان انتخاب شده است که در روز 28 اسفند سال جاری در مجموعه شهید باکری خرمشهر ویژه برنامه هایی اجرا می کند.

وی اضافه کرد: در این برنامه که از بعد اذان مغرب و عشاء آغاز و از شبکه یک سیمای جمهوری اسلامی ایران پخش مستقیم انجام می شود پیشکسوتان عرصه دوران دفاع مقدس، مدیران دستگاه های اجرایی استان، نمایندگان چهار حوزه انتخابیه استان در مجلس، نماینده ولی فقیه در استان و نماینده استان در مجلس خبرگان رهبری حضور دارند .

جمیری بیان کرد: شب تحویل سال نیز سفره عیدی در کنار شهدای گمنام حضرت فاطمه (ع ) شرق کارون ویژه برنامه هایی توسط سپاه استان و با حضور گسترده مردم انجام می شود .

فرمانده سپاه امام صادق(ع) استان بوشهر اظهارکرد: هدف از انجام اردوهای راهیان نور دریایی انتقال فرهنگ ایثار و شهادت و ایجاد روحیه جهادی است که انتظار می رود رسانه ها در این زمینه تلاش ویژه برای انعکاس اخبار و فرهنگ سازی در این زمینه انجام دهند .

وی افزود: پیش بینی می شود در ایام تعطیلات نوروزی امسال هفت هزار نفر از هم استانی ها و هموطنان کشور در قالب راهیان نور دریایی از جزیره خارک بازدید به عمل آورند.

جمیری بیان کرد :استان بوشهر به عنوان نخستین استان اعزام کننده کاروان راهیان نور پس از یک سال از پایان جنگ به منطقه زهند که عملیات فتح المبین در آن انجام شد بده که کمتربه آن توجه شده است .

وی افزود: نخستین شهدای گمنام کشور که در سال 1361 در اردوگاه فاطمه زهرا(س) در شرق کارون که متعلق به استان بوشهر دفن شدند شهدایی بودند که در عملیاتی در شرق کارون به شهادت رسیدند.

فرمانده سپاه استان بوشهر یادآور شد: اردوهای راهیان نور دارای ابعاد بین المللی است که بخشی از از افرادی که در سنوات گذشته از 17 کشور آسیایی و اروپایی از جمله امریکا به مناطق عملیات جنول اعزام شده اند مسلمان نبودند و بیشتر جنگ شناسانی بودند که تحت تاثیر وضعیت جنگ ایران و مظلومیتی قرار گرفتند که بر جوانان کشور ما ایجاد شدو اشک ها ریختند.

وی درباره ویژه برنامه های یادواره شهدا در روزهای منتهی به پایان سال جاری گفت: یادواره 200 شهید تنگستان روز پنجشنبه هفته جاری، یادواره شهید غلامرضا کرامت فرمانده ادوات لشکر فجر در آبپخش دشتستان و یادواره شهدای مسجد توحید بوشهر از جمله مهمترین ویژه برنامه های یادواره شهدا در ایام پیانی امسال است

  • admin
  • چهارشنبه 21 اسفند ماه 1392
  • 7589
  • 2