خوش آمدید

چهره های ماندگاربوشهر مشخص شد

چهره ماندگار و شهروند افتخاری بوشهر مشخص شدند+تصاویر
خبرساحلی: در مراسم اختتامیه بزرگداشت "هفته بوشهر" چهره ماندگار و شهروند افتخاری بوشهر مشخص شدند.
به گزارش خبر ساحلی به نقل "بوشهرنیوز" به نقل از ستاد بزرگداشت "هفته بوشهر" تجلیل از چهره ماندگار امسال بوشهر با معرفی دکتر عبدالکریم مشایخی رییس بنیاد بوشهر شناسی آغاز شد.

مشایخی با قرائت روزمه ای از دکتر عبدالرسول خیراندیش پژوهشگر مطرح تاریخی گفت: وی در سال ۱۳۳۶ در برازجان متولد شد، تحصیلات ابتدایی و متوسطه را در این شهر گذراند و تحصیلات عالی را تا درجه دکترای تاریخ در دانشگاه های مشهد، تهران و تربیت مدرس به پایان رساند. از سال ۱۳۶۴ کارشناس کتاب های درسی وزارت آموزش و پرورش بوده و از سال ۱۳۷۱ به عضویت هیات علمی دانشگاه شیراز در آمد.

به گفته مشایخی، تالیفات او نیز شامل کتاب های تاریخ برای مدارس کشور، تاریخ جهان برای مراکز تربیت معلم، تاریخ کشور های اسلامی ، کتاب ریشه یابی نام و پرچم کشور ها است.

پس از اهدای لوح تقدیر به دکتر خیراندیش، این چهره ماندگار در سخنانی گفت: تاریخ نشان داده بوشهری ها جزو علاقمندترین مردمان این سرزمین به وطن خود بوده اند که این روحیه، ضرورت توجه بیشتر به این شهر از سوی دولت های مرکزی را دوچندان می کند.

دکتر خیراندیش افزود: در خاک و دریای بوشهر چیزی نهفته است که هیچ گاه ذهن و یاد مرا از این آب و خاک پاک نمی کند.

وی ادامه داد: درطول سالیان گذشته با وجود امکانات اندک همواره جوانان بوشهری در همه عرصه ها خوش درخشیده اند که علاقمندی به فرهنگ، علم، نوعدوستی و عشق به خدمت تنها دلیل آن است.چهره ماندگار امسال بوشهر یادآورشد: برای من و همه شهروندان استان بوشهر مایه افتخار است که در همه شرایط از این سرزمین مادری در برابر اجانب دفاع می کنیم.

 

  • admin
  • چهارشنبه 21 اسفند ماه 1392
  • 2396
  • 0