خوش آمدید
اختصاصی خبر ساحلی ؛

موردی از ابتلا به سندروم تنفسی کرونا در استان بوشهر مشاهده نشده است

موردی از ابتلا به سندروم تنفسی کرونا در استان بوشهر مشاهده نشده است
معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: تاکنون هیچ مورد ابتلا به بیماری سندروم تنفسی «کرونا» در استان بوشهر مشاهده نشده است.

به گزارش ساحلی، عبدالمحمد خواجه‌ئیان امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در بوشهر اظهار داشت: علایم این بیماری هنوز ناشناخته است و دوره نهفتگی این بیماری حدود هفت روز است که از علایم اصلی این بیماری تب، سرفه، تنگی نفس و مشکلات حاد تنفسی است.

وی اضافه کرد: هیچ درمان تایید شده‌ای برای بیماری کرونا شناخته نشده است و تنها، توصیه به حمایت تنفسی در بیمارستان در بیماران دارای مشکلات حاد تنفسی می‌تواند، چاره ساز باشد و در واقع مراکز پزشکی موارد حاد بیماری را فقط، درمان علامتی می‌کنند.

خواجه‌ئیان ادامه داد: نحوه انتقال بیماری از انسان به انسان، شبیه بیماری آنفلوآنزا از طریق سرفه و عطسه است و در مواردی اتفاق می‌افتد که افراد به مدت طولانی درفضای بسته در کنار بیمار باشند و احتمال انتقال بیماری در فضای باز بسیار محدود است.

وی با اشاره به مرگ و میر بالای این بیماری، گفت: همه اقدامات لازم برای پیشگیری از شیوع این بیماری در استان بوشهر انجام شده است.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی بوشهر اظهار کرد: کلاس‌های آموزشی برای کسانی که به حج مشرف می‌شوند برگزار می‌‌شود و در زمان بازگشت نیز در صورت مشاهده موارد مشکوک، نمونه‌گیری و آزمایشات مورد نیاز انجام می‌شود.

لازم به ذکر است نخستین بار بیماری سندروم تنفسی کرونا در کشور عربستان سعودی شروع و در دیگر کشورها از جمله امارات متحده عربی و قطر مشاهده شد و به تازگی در ایران نیز سه نفر به این بیماری مبتلا شدند که منجربه فوت یک نفر از آنها شد.

  • admin
  • يكشنبه 25 خرداد ماه 1393
  • 6583
  • 0