خوش آمدید

مسافران نوروزی در بوشهر غافلگیر شدند:

 مسافران نوروزی در بوشهر غافلگیر شدند:

ذرات خاک زیر دندان مسافران نوروزی/ چادر مسافران را باد می‌برد

یکی از مسافران نوروزی در ساحل بوشهر در گفتگو با خبرنگار مهر گفت: از استان قم برای دیدن ساحل بوشهر و استفاده از دریا به بوشهر آمده‌ایم که از دیشب در یک چادر در نزدیکی ساحل بوشهر بوده‌ایم ولی باد مشکلات زیادی را برای ما ایجاد کرده است.

محمد اندیشمند اضافه کرد: باد شدید باعث شد تا چادر ما را باد ببرد و چند متر آن‌طرف‌تر چادر را گرفتیم و هم‌اکنون نمی‌توانیم داخل چادر بمانیم و آن را جمع کرده‌ایم و هم‌اکنون در ماشین هستیم و منتظریم که باد کم شود.

حسین یکی دیگر از مسافران نوروزی در ساحل بوشهر اظهار داشت: ذرات گرد و غبار و خاک را یر دندان‌های خود احساس می‌کنیم و روز سختی را امروز در بوشهر سپری کرده‌ایم که امیدواریم هر چه سریعتر این باد متوقف شود.

فاطمه نیز به خبرنگار مهر گفت: برنامه‌ریزی کرده بودیم که امروز به گشت دریایی برویم ولی متاسفانه دریا مواج شده است و نمی‌توانیم به دریا برویم و در ساحل هم نمی‌توان ماند.

ارتفاع موج به دو متر رسید/ سرعت باد 60 کیلومتر

مسئول تحقیقات اداره کل هواشناسی استان بوشهر در گفتگو با خبرنگار مهر به وضعیت جوی استان بوشهر اشاره کرد و اظهار داشت: یک سامانه جدید امروز در بوشهر فعال شده است که باعث مواج و متلاطم شدن دریا شده است و مشکلاتی را برای گردشگران ایجاد کرده است.

علیرضا بهادری به زمان استقرار این سامانه در استان بوشهر اشاره کرد و افزود: این سامانه که تا امروز از استان خارج می‌شود، باعث افزایش ابر و وزش باید و بارندگی پراکنده در برخی نقاط استان بوشهر شده است.

وی با اشاره به افزایش سرعت وزش بادهای جنوب شرقی بر روی مناطق شمالی و مرکزی خلیج فارس در استان بوشهر خاطرنشان ساخت: سرعت این بادها به 60 کیلومتر رسیده است.

مسئول تحقیقات اداره کل هواشناسی استان بوشهر از افزایش ارتفاع موج خلیج فارس در ساحل بوشهر به دو متر خبر داد و بیان داشت: باد از امشب سمت از جنوبی شرقی به شمال غربی با سرعت 44 کیلومتر درساعت تغییر می‌کند.

بهادری از ورود یک سامانه بارشی دیگر در روز چهارشنبه به استان بوشهر خبر داد و خاطرنشان ساخت: این سامانه تا پایان هفته در استان بوشهر فعالیت خواهد داشت و دارای پتانسیل بارشی بیشتری است

  • admin
  • پنجشنبه 14 فروردين ماه 1393
  • 5812
  • 633