خوش آمدید
مدیرعامل آب و فاضلاب استان بوشهر:

۲۵ درصد اعتبارات عمرانی دلوار صرف مشکلات آب شرب می‌شود

۲۵ درصد اعتبارات عمرانی دلوار صرف مشکلات آب شرب می‌شود خبرگزاری ساحلی : مدیرعامل آب و فاضلاب استان بوشهر گفت: شبکه آب شهری بخش دلوار دچار فرسودگی و مشکل است که ۲۵ درصد اعتبارات شهرستان تنگستان برای رفع مشکلات آب شهری دلوار اختصاص یافته است.

مدیرعامل آب و فاضلاب استان بوشهر:

به گزارش ساحلی  کیقباد یاکیده ظهر امروز در نشست با مسئولان شهرستان تنگستان با بیان اینکه رفع مشکلات آبرسانی در شهرهای استان بوشهر در اولویت برنامه‌های استان بوشهر قرار دارد اظهار کرد: یک‌هزار کیلومتر از شبکه آبرسانی استان بوشهر دراولویت نوسازی و اصلاح قراردارد که برای اجرای این طرح به یک‌هزار میلیارد ریال اعتبار نیاز است.

وی اصلاح و نوسازی شبکه آبرسانی استان بوشهر را مورد تاکید قرار داد و گفت: یکی از مهم‌ترین راهکارهای کاهش هدر رفت آب و توزیع عادلانه آن  داشتن شبکه‌های سالم است که امسال اصلاح و نوسازی شبکه آبرسانی در اولویت قرار دارد.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر طول شبکه‌های آبرسانی استان را سه هزار و 500 کیلومتراعلام و تصریح کرد: حدود یک‌هزار کیلومتراین شبکه با اعتباری نزدیک به یک‌هزارمیلیارد ریال در اولویت نوسازی قرار دارد.

یاکیده با بیان اینکه 93 درصد آب آشامیدنی حوزه شهری استان بوشهر از استان‌های همجوار تامین می‌شود خاطرنشان کرد: 741 هزار نفر در استان بوشهر زیرپوشش خدمات شرکت آبفای شهری هستند  که تحت 223هزار مشترک آب از خدمات آبرسانی این شرکت بهره مند می‌شوند.

وی با تاکید بر توجه به تسریع در اصلاح و بازسازی شبکه آبرسانی تنگستان گفت: شبکه آب شهری بخش دلوار دچار فرسودگی و مشکل است که 25 درصد اعتبارات شهرستان تنگستان برای رفع مشکلات آب شهری دلوار اختصاص یافته است.

سرپرست امور آب و فاضلاب شهرستان تنگستان نیزبا بیان اینکه 20 کیلومتر شبکه آبرسانی تنگستان نوسازی شده افزود: از 95 کیلومتر شبکه آبرسانی تنگستان تاکنون 20 کیلومتر آن نوسازی و اصلاح شده و 25 کیلومتر دیگر نیاز به نوسازی دارد

نوذر بیغش با بیان اینکه سال گذشته اجرای 8 کیلومتر نوسازی شبکه آبرسانی شهر اهرم گفت: 50 درصد این طرح اجرایی و چهار کیلومتر از شبکه آبرسانی شهر اهرم اصلاح شد.

وی به برنامه‌های شهر دلوار پرداخت و با بیان اینکه پیشنهاد ایجاد تاسیسات آب شیرین‌کن در شهر دلوار ارائه شده است تاکید کرد: با اجرایی شدن این طرح مشکل آب شهر دلوار و روستاهای همجوار برطرف می‌شود.

وی طول شبکه توزیع شهر دلوار را 30 کیلومتر بیان کرد و گفت : حدود پنج درصد شبکه آبرسانی این شهر نیاز به اصلاح و نوسازی دارد و روزانه یک‌هزار و 450 متر مکعب آب از طریق شبکه آبرسانی در شهر دلوار توزیع می‌شود.

  • admin
  • شنبه 04 مرداد ماه 1393
  • 7676
  • 2